730-774 Manuscripten

veiling / Veiling 18 deel 2 Topografie, Oude boeken, Strips en Striporiginelen
[730 - 739] [740 - 749] [750 - 759] [760 - 770] [771 - 774]
kavel: 760
Album Harry Machielse
-Privé-album van pianist Harry Machielse. Hierin 92 pagina's met zijn muzikale geschiedenis in originele foto's en documenten. -
€ 100 - € 200
kavel: 762
Album Amicorum Marie Thorbecke, dochter van de grote staatsman, 1860-1868
-Album [Amicorum] Marie Thorbecke, 1860 - circa 1868, 46 bladen in geornamenteerd linnen boekfacsimile-omslag met gouden belettering en 'boekblok' in goud, oblong (32 x 24 cm.). Goed (mist bovenzijde boekblok). *Oorspronkelijke tekeningen in potlood (figuren, landschappen) (8), ingekleurde prenten (6) bladmuziek (4), verzen, Duits, Frans, Italiaans in handschrift (14), foto's (van Dresden) (3), gravures/prenten (6), aquarel (2), kunstreproducties (4) en varia.-

verkocht € 950.00
kavel: 763
Jo Elsendoorn
-Liber Amicorum Jo Elsendoorn. Elsendoorn was oud perschef en programmeur van het Holland Festival, waar hij werkzaam was tussen 1951 en 1977. In het album bijdragen in briefvorm of (handgeschreven) compositie van o.a. Elly Ameling, Louis Andriessen, John Andrewes, Claus-Henning Bachmann, Frans Brüggen, Luciano Berio, Pavel Eckstein, Morton Feldman, Gustav Leonhardt, Theo Loevendie, György Ligeti, Steve Reich, John Tavener. Daarnaast foto's van Elsendoorn met o.a. Clara Haskil, Maria Callas, Karl-Heinz Stockhausen, Benjamin Britten, Lotte Lenya, Maria Austria en Koningin Juliana.-

verkocht € 900.00
kavel: 764
Jo Elsendoorn (1915-2014)
-Privé-archief van schrijver, organisator en Holland festival editor Elsendoorn, bestaande uit tientallen mappen, zelfgemaakte boeken, foto's, brieven en documenten m.b.t. o.a. zijn oorlogsverleden, ontmoetingen met bekende artiesten en schrijvers etc.-

verkocht € 500.00
kavel: 765
Jo Elsendoorn (1915-2014) II
-Memoires/knipselboeken in 15 zelfgemaakte boeken genaamd "Schering in Inslag" (dl. 5-20) -en 18 doubletten + 5 plakalbums met verzamelde artikelen + 4 delen memoires/knipselboeken "Internationaal Cultureel Centrum Opbloei en Ondergang" (elk ca. 400 pp.) + enkele zelfgemaakte boeken mbt. zijn vriend Jos Ruting, waaronder een album met naast vele kopieën ook enkele van zijn tekeningen + Twee Holland Festival mappen met archief aanvang jaren '80, waarin ook enkele brieven + een vriendenboek voor zijn 80ste verjaardag + een foto-album met diverse befaamde artiesten, meest met stempel achterzijde fotografe Maria Austria -en enkele andere stukken-

verkocht € 250.00
kavel: 766
[Karikaturen] Tekenalbum van W.R.W. Stepehens (1851)
-Album, oblong, half-leer met gemarmerde platten, 19 x 28 cm., ca. 55 bladen. De eerste 3 bladen met telkens 2 afbeeldingen met piano, pianist en toehoorder in aquarel + sign. + doorlopend verhaal over Mr. Oldbuck in tekeningen + onderschrift in hs. 22 bladen, tekeningen over "A romance of roast ducks". "Willie Winkie", "Foreign tour of Messrs. Brown, Jane, Robinson", historische verhalen + tekeningen en losse tekeningen met verschillende onderwerpen.-
€ 500 - € 800
kavel: 767
Uniek Handvest Waterland met onbekend gedicht (1861) in handschrift.
-Hantvesten ende Privilegien van Monnickendam ende Whaterlandt met den aen-cleven van dien. Gedrukt in 't Jaer ons Heere 1624, papieren omslag met stempel 'C. Nienhuis', kl. folio, iv, 38 pp. + 3 vellen recto en verso beschreven in inkt. Goed (gebruikt, 2 katernen los, randen rafelig, scheurtjes in vellen manuscript en onderste rand met enige tekstverlies afgesneden). -
€ 200 - € 400
kavel: 768
[België] Lot van 16 diverse manuscripten,
-op perkament (3x) en papier, Nederlands- en Franstalig, gedateerd 1643-1798 en ongedateerd, 8 x 19,5 tot 34 x 50 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 769
Gerard den Brabander (1900-1968, pseudoniem van Jan Gerardus Jofriet.
-Originele handgeschreven versie van het gedicht "Ondergang der 20ste eeuw", gedateerd "Paschen 1944" en voluit gesigneerd, op het laatste kantje van twee gelinieerde velletjes van 19 x 13 cm., waarbij de andere drie kantjes een brief bevatten, waarin hij het vers ("In dank daarvoor ["uw waarderende woorden"] zend ik u hierbij mijn laatste vers in handschrift") noemt en voorts de beschikbaarheid en kosten van allerlei uitgaven van zijn hand noemt, de brief gedateerd "Amsterdam, 19-5-'44".-

verkocht € 70.00
kavel: 770
[België] Lot van ca. 70 vnl. 19de eeuwse manuscripten,
-grotendeels bestaande uit brieven m.b.t. Belgisch Congo en Belgische Koloniale Veteranen uit het laatste kwart van de 19de eeuw, deze brieven deels voorzien van een rood stempeltje met karakters (verzamelaarsmerk?) en datering in pen gedurende de oorlogsjaren.-

verkocht € 80.00