600-627 Amsterdam

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[601 - 610] [611 - 621] [622 - 627]
kavel: 601
Amsterdam, in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen,
-voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe. Jan Wagenaar. Amsterdam, Isaak Tirion, 1760-67. 3 delen. Folio, perkament, blindgestempeld, ca. 1800 pp.-

verkocht € 220.00
kavel: 602
Petit Village près d'Amsterdam, ca. 1750
-Ets door F. Basan en Wandreneer naar Aert van der Neer. Basan, Paris, ca. 1750. Op de voorgrond een bevroren vaart waar een schaatser uit een wak wordt gered. De oevers met huizen en een herberg. Op de achtergrond schaatsers, een brug en dorpsgezicht met o.a. een molen. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 48 x 56 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 603
Jan Kelderman (1914-1990)
-Bloemenmarkt Amsterdam met Munttoren. Olieverf op doek. 49 x 69 cm. Gesigneerd r.o.-
€ 80 - € 150
kavel: 604
Amsterdam in Plaatjes en Praatjes door 'De Stormvogels' afd. Amsterdam vd AJC
-Amsterdam in plaatjes en praatjes door horde 'De Stormvogels' van de afdeling Amsterdam van de AJC. Schroefgebonden manuscript met houten platten van een stadsbeschrijving van Amsterdam, ter herinnering aan het Centraal Vriendschapsfeest, Pasen 1937, met 19 handtekeningen op de titelpagina, en meest uit tijdschriften geknipte ingeplakte illustraties. Daarbij een vaandel van de horde uit 1937.-
€ 50 - € 80
kavel: 605
[Amsterdam] Philipp von Zesen
-Filips van Zesen. Beschreibung der Stadt Amsterdam. Darinnen von derselben ersten Ursprunge bis auf gegenwärtigen zustand (...) Hier ist auch beigefügt ein Appendix oder Beschreibung der neuen Auslage der Stadt Amsterdam samt den Kupferstükken. Amsterdam, Marcus Willemsen Doornik, 1664.-

verkocht € 130.00
kavel: 606
[Economie. Verzekeringen. V.O.C.] Le Negoce d'Amsterdam
-Contenant tout ce que doivent savoir les Marchands & Banquiers, tant ceux qui sont établis à Amsterdam, que ceux des Pays étrangers. (...) Le Commerce et les Fabriques (...) diverses Ordonnances pour les Assurances & Avaries (...) Les Tarifs des Droits d'Entrée & de sortie des Marchandises (...) Avec un ample traité des Compagnies des Indes Orientales & Occidentales, & comment & à quelles conditions elles vendent leurs marchandises (...) Un traité d'Arbitrage. Jean-Pierre Ricard. Rouen, J.-B. Machuel le Jeune, P. Cailloul, L. du Souillet, 1723.-

verkocht € 250.00
kavel: 607
Historie van den Amsterdamschen Schouwburg (1772 en 1775)
-Met fraaije afbeeldingen. Amsterdam, G. Warnars en P. den Hengst, 1772. Samengebonden met: Historie van den nieuwen Amsterdamschen Schouwburg. Tekst Myndert de Boer. Idem, 1775. 4to, half-leer, 2 delen in een band, half-titel, 2x geïllustreerd frontispice met tekst van Delfing en gravure van M. Magerus naar N. v.d. Meer, extra ingevoegde gravure voor de titel, 2x titel met vignet door N. v.d. Meer en compleet met 9 kopergravures waarvan 8 over de dubbele pagina door S. Fokke en N. v.d. Meer. Ongebruikelijke dubbel-uitgave op groot papier.-

verkocht € 400.00
kavel: 608
Amsterdam autovrij
-Amsterdam autovrij. AA reeks nr. 1, 1974 (3x) + Open boekje aan Samkalden. AA reeks nr. 2 + Amsterdam autovrij. Amsterdam huilt maar Praag loopt te lachen. AA reeks nr. 2 (andere uitgave) + Amsterdam autovrij dus: geen Bijenkorf garage. AA reeks nr. 6 + Dane Beering. De domme streken van Ferdinand en Hobbema, een Amsterdamse historie. Uitgave Amsterdam Autovrij + Documentatie Amsterdam fietst. 4 juni 1977. Heel de wereld fietst mee + flyer Bijlmer sneltram, de grond uit via de Geldersekade naar Osdorp + flyer Trap de auto de stad uit + flyer ASVA en Blije Bezigheid organiseren: fietstocht, ook voor brommers (2x) + flyer Amsterdam autovrij Fiets Feest Tocht op zat. 7 juni 1 uur vanaf het Beursplein + Dolgedraaid verkeer. 1970. Geniet, 16 pp. + In het uitlaatpijpenwoud/ In exhaust-pipe forest. Geniet, 18 pp. + 4 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 609
Electrische Drukkerij en Kantoorboekenfabriek v.h. J.J. Arnd en Zonen. "Quitantiën 1894".
-Ca. 200 binnen- en buitenlandse kwitanties (vnl. Amsterdam) uitgeschreven aan het bedrijf, grotendeels voorgedrukt en met de hand ingevuld met stempels, zegels, handtekeningen, enkele volledig in manuscript, bewaard in 2 contemporaine uniforme mappen met titeletiket van J.J. Arnd & Zonen op het voorplat, smal oblong 8vo, 12,5 x 31 cm.-

verkocht € 130.00
kavel: 610
Daniel Willinks Amstellandsche Arkadia
-of beschryving van de gelegenheit, toestant en gebeurtenissen van Amstellandt (...) In ordre geschikt, en nader overzien, door wylen de Heere Gerrit Schoemaker. [2 delen]. Utrecht, Samuel de Waal, 1773.-

verkocht € 80.00