LOT 175
SOLD €200,00

Gerard Reve (1923-2006)

Letter 22 October 1987 in two sheets to Ad Fransen, in which he thanks him for the cassette tapes with radio recordings, of which his ex-wife Hanny Michaelis had told him that 'het misschien wel het beste interview is dat je ooit hebt weggegeven'. He also relates about shows and reassures Fransen: 'De Die nieuwe ziekte is ook een mooi onderwerp, hoe die begeleid en opgevangen moet worden. Of Discriminatie op scholen, of Alkmaar en zijn Kaasmarkt. We komen er wel uit. Aldus roep ik U een "Moedig Voorwaarts!"'

On his own show, Reve writes how he managed to convince Jef Rademakers to end the series with 'Maria Heil der Zielen'. 'Niemand boven de 50 wil dat missen betoogde ik Dat was overdreven maar niet geheel onwaar. Ons eerste luik trok 180.000 kijkers, Elk volgend luik ving telkens het dubbele aantal en met het vierde hadden wij precies de één miljoen, terwijl er toch ook andere prachtige programmas zijn zoals Night Rider en Miami Vice, te veel om op te noemen.' *Later included in 'Brieven van een Aardappeleter'.