veiling / Strips, (Strip)Originelen, Collectie van Raemdonck, Aziatica, Indonesië, Typografie, Fotografie en Fine Arts / 1550-1598 Fotografie
[1553] [1555] [1556] [1557] [1558]
kavel: 1556 verkocht € 240.00

[Sectie massagraf Waalsdorp J.P.L. Hulst] Serie van 10 zwart-wit foto's,

alle 9 x 14 cm., 8x gesigneerd op de keerzijde "Foto G.L. 't Hart", ca. 1945.
Schokkende, belangrijke fotoreeks, genummerd op de keerzijde in pen: 4, 7, 10, 14, 18, 22, 23, 26, 27 en 31. Op de foto's zien we gerechtelijk geneeskundige Dr. J.P.L. Hulst aan het werk bij een opgraving van ontbindende lijken op een massabegraafplaats. Op de achterzijde van enkele foto's is in potlood commentaar geschreven: 7. "Het wegvoeren van de slachtoffers"; 10. "De lijken bevinden zich in een verregaande staat van ontbinding"; 14. "Dr. Hulst tijdens zijn prachtig werk"; 18. "Nog een foto van Dr. Hulst"; 23. "Nog een actiefoto van Dr. Hulst"; 26. "Een karakteristieke foto van Dr. Hulst. De linkerpersoon is een NSB'er"; 27. "Na het onderzoek worden de lijken behoorlijk gekist"; 31. "Overzichtsfoto van het gruwelterrein. Op de voorgrond rustende politieke gevangenen."

Gestoken in oblong linnen fotoboekje.