1350-1391 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel II

[1350 - 1360] [1361 - 1370] [1371 - 1380] [1381 - 1390] [1391 - 1391]
kavel: 1361
[Java] Sir Thomas Stamford Raffles
-Letters during a tour through some parts of France, Savoy, Switzerland, Germany, and the Netherlands, in the summer of 1817. By Thomas Raffles. Third edition. Liverpool, Thomas Taylor, 1820. XII,270 pp. Karton, 8vo, nieuwe schutbladen, gebruind/vlekkig, verder goed + The History of Java. Thomas Stamford Raffles. Kuala Lumpur, Oxford University Press, 1978. 2 delen in slipcase. Facsimile-uitgave van de eerste editie uit 1817. Uniform blauw linnen, 4to. Nette exemplaren + Geschiedenis van Java, van Thomas Stamford Raffles. Vertaald door J.E. De Sturler. 's Gravenhage/ Amsterdam, Gebroeders Van Cleef, 1836. LIV,244 pp. Contemporain omslag, 8vo. Met uitslaande tabel. Stuk uit voorste schutblad geknipt, uitslaande tabel deels watervlekkig, verder goed + 3 gravures van Raffles + 8 andere. -

verkocht € 200.00
kavel: 1362
[Sumatra] Batak manuscripten
-Twee Batak manuscripten op palmblad (?) in de vorm van vouwboeken tussen twee houten platten. Noord-Sumatra, ca. 1900. (1) 23 bladen, de eerste en laatste bevestigd aan houten platten, de overige dubbelzijdig beschreven. 15 x 16 cm. Goed exemplaar. (2) 18 bladen, de eerste en laatste bevestigd aan houten platten, de overige dubbelzijdig beschreven, enkele met afbeeldingen of schematische tekst. Platten versierd met snijwerk. 10 x 8,5 cm. Bladen vlekkig en met kleine scheurtjes, verder goed.-

verkocht € 350.00
kavel: 1363
Priangan
-De Preanger-Regentschappen onder het Nederlandsch Bestuur tot 1811. F. de Haan. [4 delen, eerste druk]. Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. Den Haag, 1910-1912. Groot 8vo, 4 delen, uniform gebonden, half-kunstleer, gekartonneerde platten met titel, titel op rug met papier opgeplakt, titel in rood en zwart.-

verkocht € 120.00
kavel: 1364
Cartografie Nederlands-Indië
-Cartes Hollandaises: La Cartographie de la Compagnie des Indes Orientales 1593-1743. Marcel Destombes. Saigon, 1941. 4to, nr. 2/250. Ex libris Destombes, boek geschonken door Destombes zelf n.a.v. een eredoctoraat + Atlas Sekolah Hindia Nederland, terkarang oleh W. van Gelder. 's Gravenhage, J. Smulders & Co., 1919. Halflinnen, 4to. Rug aan binnenzijde verstevigd, laatste pp. gebruind, verder goed. Met los ingelegde kaartjes van Ned.-Indië + Sleeswijk's Kaart van Ned. Oost-Indië. Bewerkt door P. Joh. Bettink en J. Krijgsman. Bussum, J.A. Sleeswijk, (ca. 1930). Uitvouwbare kaart, uitgevouwen: 91 x 115 cm. Enkele kleine scheurtjes op vouwen, verder goed + 4 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 1365
Indië - Hindia
-Indië. 620 plaatjes op 200 cartons. 19,5 x 28 cm. Met tekst in doos, voor de westersche en inlandsche scholen. C. Lekkerkerker. J.B. Wolters, Groningen, Den Haag, Batavia, [1931]. Hindia gambaran 620 boeah pada carton 200 helai pandjang dan lebarnja 28 x 19,5 cm. dalam kontaknja. oentoek serba djenis sekolohan di Hindia-Nederland dengan keterangannjagambaran oleh C. Lekkerkerker. Oorspronkelijke kartonnen doos met opgeplakte titel, binnenkant deksel met inhoudsopgave; compleet met gebruiksaanwijzing en alfabetisch register; alle plaatjes met onderschrift in het Nederlands en in het Maleis. De doos met gebruikssporen; de tekst en de plaatjes in zeer goede staat. -

verkocht € 80.00
kavel: 1366
[Midden-Sumatra] Reizen en onderzoekingen der Sumatra-Expeditie
-uitgerust door het Aardrijkskundig Genootschap, 1877-1879, beschreven door de leden der expeditie onder toezicht van Prof. P.J. Veth. Eerste deel. Reisverhaal. Eerste gedeelte. Leiden, E.J. Brill, 1882. Los in band, titelprent ontbreekt, verder compleet met de XIII genummerde platen; stempel op voorplat met titel. Onafgesneden.-
€ 80 - € 160
kavel: 1367
Atjeh-oorlog
-Atjeh van 26 december 1875 tot 4 september 1876. De offensieve handelingen der guerilla. Uit officieele bescheiden samengesteld en met eene kaart, schetsen en plans toegelicht. H.F. Meijer. Breda, P.B. Nieuwenhuys, 1883. Groot 8vo, half-leer, titel op rug in goudopdruk, met 2 uitslaande schetskaarten op linnen; een tweede ex. met papieren omslag, op rug geplakt met de grote uitslaande overzichtskaart: Kaart van het terrein des oorlogs in groot Atjeh in 1876. Schaal 1: 40.000 + 9 andere; verkocht met alle feilen.-

verkocht € 150.00
kavel: 1368
Atjeh
-Le Sultanat d'Atjeh au temps d'Iskandar Muda 1607-1636. Denys Lombard. Publications de l'Ecole Francaise d'Extreme-Orient, Paris, 1967 + Atjeh A Vol d'Oiseau. Melantjong. Leiden, Sijthoff, 1881 + Platen behoorende bij De Atjehers van Dr. C. Snouck Hurgronje (alleen de platen in gekartonneerd omslag met titel; 12 monochrome platen met 27 afbeeldingen en het tekstblad: verklaring der platen). Batavia, Landsdrukkerij, 1895 + 2 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 1369
[Sumatra] Diverse werken
-2 moderne uitgaven van William Marsden. The History of Sumatra. With an introduction by John Bastin. Oxford University Press, Kuala Lumpur, New York, London, Melbourne, 1975 en Oxford University Press, Singapore, Oxford, New York, 1985 + een grote kaart van Sumatra in kleurenlitho door C. Craandijk en J. Smulders, 59 x 55 cm. + 3 andere toegevoegd: Krakatau. R.D.M. Verbeek. Uitgegeven op last van zijne Exellentie den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië. Batavia, Landsdrukkerij, 1885.-
€ 60 - € 90
kavel: 1370
Koloniale Wereldtentoonstelling Parijs 1931
-L'exposition Coloniale de Paris. Joseph Trillat. Paris, Librairie des Arts Décoratifs (A. Calavas), 1931. 8 pp. tekst en 54 collotype foto's, los in halflinnen koordgebonden map + Le livre d'Or de l'Exposition Coloniale Internationale de Paris 1931. Preface Lyautey. Paris, Librairie ancienne Honoré Champion, 1931. 343 pp. + Nederland te Parijs in 1931. Gedenkboek van de Nederlandsche deelneming aan de internationale Koloniale tentoonstelling. Vereeniging "Oost en West" t.b.v. Steuncomité Parijs. 152 pp. Ingelegd een programmaboekje van de tentoonstelling, 8 pp. - en een andere.-

verkocht € 80.00