1350-1391 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel II

[1350 - 1360] [1361 - 1370] [1371 - 1380] [1381 - 1390] [1391 - 1391]
kavel: 1371
Fauna Nederlands-Indië
-De Javaansche Neushoorn. Rhinoceros Sondaicus historisch en biologisch (met 25 figuren) door H.J.V. Sody. Archipel drukkerij en 't boekhuis Buitenzorg, nov. 1941. (10), 155 pp. Voorplat los, naam op titelblad, voorts goed, zeldzaam + De Voornaamste Giftslangen van Nederlandsch Oost-Indië. P.A. Ouwens met een verhandeling over de verschijnselen en over de Behandeling van Giftigen Slangenbeet. Door G.W. Kiewiet de Jonge, E.J. Brill, Leiden, 1916. 22 pp. tekst en XIX platen (niet op volgorde gebonden). In originele maar slordig herstelde omslag + Udjung Kulon. The land of the last Javan Rhinoceros. A. Hoogerwerf. E.J. Brill, Leiden, 1970. 512 pp. Geb. met s.o. + doublet zonder s.o. - en 2 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 1372
[Nederlands-Indië] Lot van 4: Gedenkboek der Samarang-Joana Stoomtram-Maatschappij 1907
-De Tramwegen op Java. M.M. Couvee, 's-Gravenhage, 1907. 118 p. met vele bijlages en fotopagina's. Ills. linnen gebonden. Band wat smoezelig, inhoud goed + Staatsspoor en tramwegen in Nederlandsch-Indië 1875 - 1925. Samengesteld door S.A. Reitsma, Topografische inrichting Weltevreden, 1925. 216 pp. Naam en enkele woorden van eerste gever aan eerste bezitter op 1e titelpagina, voorts goed + Verslag over Verbetering van Haventoestanden van Soerabaia. Dr. J. Kraus en G.J. de Jongh, Batavia, Landsdrukkerij 1910. vi, 145. Bijgebonden - Verslag over verbetering van Haventoestanden van Makassar, 29 pp. - en Verslag over verbetering van haventoestanden van Tanjong Priok, Semarang en andere havens. 29 pp. met 3 uitslaande gekleurde kaarten. 4to in halflinnen - toegevoegd: Telefoongids van het D.S.M.-net en de P.T.T.-netten in Atjeh, Zuid-Asahan, Karo- en Alaslanden, Tapanoeli, october 1938. 346 pp. Aan rug en voorzijde wat herstellingen door amateur, compleet ex. van deze zeldzame gids. -

verkocht € 90.00
kavel: 1373
[Facsimile] Oud en Nieuw Oost-Indien
-vervattende een Naauwkeurige en Uitvoerige Verhandeling van Nederlands Mogentheyd in die Gewesten (...) door François Valentijn. Franeker, Van Wijnen, 2002-2004, 5 delen in 8 banden, rijk geïllustreerd met (uitslaande) kaarten, platen, illustraties, oorspronkelijk uniform kunstleer, klein folio (facsimile van de editie Dordrecht/Amsterdam, 1724-1726) - toegevoegd: Francois Valentijn. Oud en Nieuw Oost-Indiën. Dl. 1-3. Amsterdam, Wed. J.C. van Kesteren & Zoon, 1862. (IV), 614; (IV), 678; (iv), 612 pp. Gebonden in half groen marokijn. gemonogramm. J.W.R., enkele slijtplekjes, goede set. -

verkocht € 125.00
kavel: 1374
Japan
-Dai Nippon in Zuid-Oost Azië. N.F. Hedeman en P. Boekema, Postzegelhandel P. Boekema, 's Gravenhage, 1947. 176 pp. + The infiltration of European Civilization in Japan during the 18th century. C.C. Krieger, proefschrift, Leiden, E.J. Brill, 1940 + The Dutch impact on Japan. Monographies du t'Oung Pao, vol. V, Grant Kohn Goodman, E.J. Brill, Leiden, 1967 + Titsingh Studies deel 1 t/m 6. Frank Lequin, 2002-2013. Isaac Titsingh, opperhoofd van Japan. Drie geschriften als filosoof, diplomaat & koopman + De particuliere correspondentie van Isaac Titsingh (1783-1812) (in 2 delen) + Isaac Titsingh in China (1794-1796) + De particuliere correspondentie van Isaac Titsingh (1783-1812) + Addenda & Corrigenda + À la recherche du Cabinet Titsingh. Its history, contents and dispersal. Catalogue raisonné of the collection of the founder of European Japanology + Isaac Titsingh (1745-1812). Een passie voor Japan, leven en werk van de grondlegger van de Europese Japanologie - en 6 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 1375
Paintings and Statues from the collection of President Sukarno
-Compiled by Lee Man-Fong, Artist-painter at the presidential Palace of the republic of Indonesia. Toppan Printing Co, Tokyo Japan, 1964. 5 delen, folio gebonden met stofomslag. -

verkocht € 50.00
kavel: 1376
Molukken
-Forschungsreise in den Südöstlichen Molukken (Aru-und Kei-Inseln) im Auftrage der Senckenbergischen Naturfoschenden Gesellschaft ausgeführt von Dr. Hugo Merton. Mit 10 Tafeln, 2 Karten und 60 Abbildungen im Text. Frankfurt a. M., Im Selfstverlage der Senckenbergischen Naturforschenden Gesellschaft, 1910. ix, 208 pp. en platen. In orig. papieren band + De Moluksche landvoogden van het jaar 1605 tot 1818 door J.B.J. van Doren, Amsterdam, J.D. Sybrandi, 1868. 8vo, 138 pp. Sleets aan rug + De Moluksche Eilanden Reis van Z.E. den Gouverneur-Generaal Charles Ferdinand Pahud, door den Molukschen Archipel. Door P. van der Crab. Batavia, Lange & Co, 1862. xiv, 387, 9 tabellen en 19 pp. woordenlijst. 4to, in later linnen (aanvang 20ste eeuw), stempel 'verwijderd kb' op titelp. + De Nederlanders in de Molukken. Door M. Dassen H.J. Zoon. Utrecht, W.H. van Heijningen, 1848. 4to, 218 pp. In halflinnen + A treatise on the Molucca Probably the preliminary version of Antonio Galvao's lost Historia das Molucas, ed., ann. and translated by Hubert Th. Th. M. Jacobs, Jesuit Historical Institute, Rome, Italy, 1971. 402 pp. In linnen geb. - en 4 andere.-

verkocht € 180.00
kavel: 1377
Snouck Hurgronje (1857-1936)
-Het Gajoland en zijne bewonders door C. Snouck Hurgronje. Batavia, Landsdrukkerij 1903. 452 pp. Bibliotheeksstempel op titelpagina, kaart ontbreekt + De Atjehers door Dr. C. Snouck Hurgronje. Deel I en II + platendeel met 12 platen. 1893-1895. Deel I slordig gerest., rug besch., los in band, maar met de kaarten + The Achehnese. Vertaald door A.W.S. O'Sullivan, index opgesteld door R.J. Wilkinson. Vol I & II, E.J. Brill, Leyden, 1906. 439; 384 pp. inclusief kaart. In halflinnen bibl. band.-

verkocht € 125.00
kavel: 1378
10 m.b.t. kunst in Indonesië: Bali gezien door Willem Hofker
-Tekst Thea Kuiper-Weyhenke, vignetten Maria Hofker-Rueter, 1978, Omniboek Den Haag. 103 pp. Gebonden met s.o. Omslag met enkele scheurtjes, verder goed + Lexicon of Foreign Artist who Visualized Indonesia (1600-1950). Haks & Maris, Gert-Jan Bestebreurtje, 1995. 527 pp. + Walter Spies and Balinese art. Hans Rhodius and John Darling, Terra, Zutphen, 1980. Geb. met s.o. + Rudolf Bonnet, Een zondagskind. H. de Roever-Bonnet, Pictures Publishers, Wijk en Aalberg - en 9 andere.-

verkocht € 170.00
kavel: 1379
Reisen in Celebes
-Indonesië - Reisen in Celebes. Ausgeführt in den Jahren 1893-1896 und 1902-1903 von Paul und Fritz Sarasin. In 2 banden. Wiesbaden, C.W. Kreidel's Verlag, 1905. XVIII, 381 + X, 390 p. Incl. 12 heliogravures en 11 kaarten, deels uitslaand.-

verkocht € 140.00
kavel: 1380
De Desa-Volkshuishouding in cijvers
-J.F.A.C. van Moll met voorwoord en inleiding door Mr. H. 's Jacob in twee deelen. Uitgegeven door en voor rekening van het "Algemeen Syndicaat van Suikerfabrikanten in Nederlandsch-Indië", J.H. de Bussy, 1914. In halflinnen. Eerste deel 4to, 80 pp. Tweede deel folio. 335 pp. met 25 uitslaande kaarten. Stempel voorzijde bibliotheek Tweede Kamer.-
€ 60 - € 90