veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw
[300] [301] [302]
kavel: 300 verkocht € 70.00

[Extracten, plakkaten, etc.] 14 (zeldzame) kleine letterdruk overheidspublicaties,

1707 (2x), 1711, 1745, 1758, 1759, 1768, 1777, 1792, 1797, 1824 en ongedateerd (w.o. 17de-eeuws en 1704), (klein) 4to (9x, 2 tot 22 p.), 8vo (1x) en eenbladdrukken (w.o. één plano) (drie van de éénbladdrukken zonder marges, hier en daar vouwen/ herstellingen).
Bevat o.a. "Ordonnantie vande Staten Generael, Inhoudende sekere penen op impositie, tot laste vanden geene die eenige ongefondeerde Processen institueren (...) " (Den Haag, 17de-eeuws, slechts één exemplaar in PiCarta), enkele m.b.t. Gelderland (één over stoffenverkopers), een publicatie m.b.t. Nijmegen en een verbod op visserij van 15 maart tot 15 mei vanwege de paaitijd (1707). Het meest uitgebreide extract (van 22 p., 1758), handelt over te nemen voorzorgsmaatregelen "in cas van onverhoopt ongeluk van Brand in of omtrent de Gebouwen van het Hof, &c.", het plakkaat in plano (1745) behelst een "Continuatie van de Precautien tegens den invoer van Goederen uijt Marocco in Barbarij" (titel in oud handschrift op keerzijde). (totaal 14)