veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw
[306] [307] [308] [309] [310]
kavel: 308 verkocht € 1600.00

[Tuinen] Ideenmagazin für Liebhaber von Gärten,

Englischen Anlagen und für Besitzer von Landgütern (...). Recueil d'idées nouvelles pour la décoration des jardins ets des parcs dans le gout Anglois, Gothique, Chinois etc. Offertes aux Amateurs des jardins Anglois (...). Unter der Aufsicht von/ sous la direction de J.G. Grohmann. Aflevering 1-21, 39 (op omslag gedrukt 29 maar in pen gecorrigeerd tot 39), 49-54 en 56-60. Deel 1-11 in tweede editie. Leipzig/ Parijs etc., Baumgärtner/ Fuchs etc., ca. 1797-1811, 33 (van 60) afleveringen met in totaal 300 (van 301) platen (w.v. 40 handgekleurd en één uitslaand) met begeleidende tekst in het Duits en Frans, los als uitgegeven in oorspronkelijke uniforme letterdruk omslagen, groot 4to.
Plaat 7 van de vijfde aflevering ontbreekt. Meerdere afleveringen watervlekkig (vooral deel 49-56, deze delen ook bobbelig), 2 met etiket op achterzijde omslag en 3 met bibliotheekstempel op voorzijde omslag. Hier en daar kleine defecten als scheurtjes/ rafels aan binnen- en buitenzijde (aflevering 18 aangevreten in marge, aflevering 21 omslag in 2 delen), roestvlekjes etc. maar een goede, onafgesneden set, volledig als uitgegeven (dus grotendeels zonder aparte letterdruk titelpagina waarbij het omslag fungeert als titel). Veel delen met meegebonden extra's zoals de Literarischer Anzeiger en/ of uitgeversadvertenties.

Prachtige en relatief grote reeks van dit tijdschrift gewijd aan het van oorsprong Engelse fenomeen van de "follies", architectonische elementen in grote (landschaps)tuinen. Een deel van de platen stelt buiten-gezelschapsspelen, kermis-toestellen of meubilair voor. Complete sets van 60 afleveringen (1796-1811) zijn extreem zeldzaam, ook grote sets als de onze komen maar zeer zelden op de markt.