[652] [653] [654] [655] [656]
kavel: 654 verkocht € 260.00

[Scheveningen] Drie zeldzame titels: (1) Description de l'etablissement de bains de mer

à Scheveningue, et Rapport sur la saison de 1828; avec quelques remarques génerales sur l'utilité des bains de mer par J.F. D'Aumerie. Docteur en medecine, medecin des bains de mer de Scheveningue (...). Traduit du Hollandois. Den Haag, gedrukt door A.D. Schinkel voor S. de Visser, 1830, (8),120 p., met gelithografeerd frontispiece en titel, en letterdruk tarievenlijst voor logies, uitstapjes, maaltijden, drankjes en baden (p. 118-120), luxueus gebonden in contemporain vol rood marokijn met vergulde borders op platten, vergulde rug en sneden (minimale defectjes).
Vertaling van: De zeebad-inrigting te Scheveningen, en het badsaisoen van 1828. - 1829. Deze Franse vertaling is nog zeldzamer dan de Nederlandse uitgave, die verscheen in 1829. (2) Scheveningen on the North-Sea. The Hague and its Surroundings. With a medical treatise on sea-bathing (...). Den Haag, Belinfante Brothers, (1909), (14),137,(7) p., met illustraties, oorspronkelijk omslag (omslag met kleine defectjes). Extreem zeldzaam, wij vonden geen enkel ander exemplaar, ook niet in PiCarta (overigens ook geen Nederlandse editie teruggevonden); (3) De zeestraat van 's Hage naar Scheveningen, door Constantyn Huygens, opnieuw uitgegeven (...) door Mr. J.G. la Lau. Den Haag en Amsterdam, Gebroeders van Cleef, 1838, (4),XII,(2),71,(1) p., oorspronkelijk omslag (omslag beschadigd). (totaal 3)