[657] [658] [659] [660] [661]
kavel: 659 verkocht € 400.00

[Leiden] Les délices de Leide, une des célèbres villes de l'Europe,

Qui contiennent une description exacte de son antiquité, de ses divers aggrandissements, de son academie, de ses manufactures, de ses curiosités, & généralement de tout qui ce qu'il y a de plus digne à voir [toegeschreven aan Ger. Goris in contemporaine pen op de titelpagina en het schutblad]. Le tout enrichi de tailles douces. Leiden, P. van der Aa, 1712, (10),224,(52) p., met de volgende gravures: dubbel-p. frontispiece, dubbel-p. opdracht en (volledig volgens de bindersindex) 32 voornamelijk (groot) uitslaande kaarten, plattegronden, gezichten en historieplaten, contemporain gemarmerd kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildjes (zeer goed exemplaar met gebruikssporen).
Schaarse editie. In hetzelfde jaar verscheen bij Theodoor Haak te Leiden het vaker voorkomende werk "Les delices de la campagne a l'entour de la ville de Leide (...)", door Gerard Goris. Onze editie bevat aan het einde (met eigen titelpagina) een leuke en zeer uitgebreide "Catalogue des livres, des cartes geographiques, des villes tant en plan qu'en profil, et d'autres estampes en taille douce qui se trouvent a Leide, chez Pierre vander Aa" (42 p.). Bevat een fraaie plattegrond met profiel van de stad (28,5 x 35,5 cm.), platen met betrekking tot Leidens Ontzet, fraaie gezichten op de belangrijkste gebouwen (burcht, stadhuis, academiegebouw, Pieterkerk, Hooglandsekerk, lakenhal etc.) en platen van het Anatomisch Theater, de Hortus Botanicus, universiteitsbibliotheek etc.