750-769 Atlassen en cartografie

[750 - 759] [760 - 769]
kavel: 760
Singapore
-Kaart van Singapore, schaal 1:4000.000. Uitgave Tokyo Geographical Society, 1932. Afkomstig uit Geological atlas of the Malay Archipelago. Getekend door S. Sasahara, druk M. Senba. Uitvouwbaar op linnen, 79 x 55,5 cm. -

verkocht € 550.00
kavel: 761
Japanse Historical Atlas of China
-Ca. 1850, naar voorbeeld van Sekusui Nagakubo met 11 woodblock-kaarten van China tijdens de verschillende dynastieën. Een van de bekendste historische atlassen van Japan uit de Edo periode. 120 pp. Afm 18,5 cm. x 13 cm.-
€ 300 - € 500
kavel: 762
Topographical and geological map of the Teshio oil field
-Hokkaido, Japanse/Engelse uitgave, 1936 - schaal 1:20.000. 184,5 x 97,5 cm. Op linnen, gevouwen. Gemaakt door Kiyosumi Ogawa en Taizo Sasai, lithografie M. Kobayashi. -

verkocht € 100.00
kavel: 763
Atlas Universel de Géographie Ancienne et Moderne
-adopté dans les maisons d'Educations. Monin, Fremin, Paris, chez Binet, ca. 1840. Inhoud 48 kaarten. Oblong 4to in halfleer met opgeplakte voorplaat. -

verkocht € 50.00
kavel: 764
Kaart van "Holland" in foudraal, 24 kaarten
-Nouvelle Carte de la Hollande, d'apres Krayenhoff et les meilleures cartes connues. 24 feulles. Établissement Géographique de Bruxelles fondé par Ph. vander Maelen, [1825]. Titel met overzichtskaart, kaart met triangulaties en posities, de Amsterdam-kaart en 21 andere bladen (kaart 13 op 2 bladen); alle bladen in segmenten op blauw linnen in bijbehorend foudraal met titel, gekartonneerd. Zeer goed en compleet ex.-

verkocht € 950.00
kavel: 765
[Sepp] De VII Vereenigde Nederlandsche Provinciën
-naar de nieuwste meetingen naauwkeurig getekend en in koper gebragt door Christiaan Sepp en Zoon, Amsterdam, J.C. Sepp, 1773. Klein folio. Nieuwe band, half-linnen, gemarmerde platten, titel over de dubbele pagina in kopergravure, 37 bladen met 66 + A-G (= 73) kaartjes in kopergravure. Het titelblad en de kaartjes met de hand gekleurd. -

verkocht € 1600.00
kavel: 766
Atlas Géographie Militaire 1859
-adopté par M. le ministre de la Guerre pour l'école impériale militaire de Saint-Cyr accompagné de tableaux de statistique Militaire par Théophile Lavallée. Paris, Furne et Cie, 1859. Compleet met 34 kaarten en 24 statistische bladen. Folio in nieuwe leren band met vernieuwde schutbladen. Kaarten hier en daar wat roestvlekkig, laatste 7 kaarten en statistische tabellen met vochtvlek in rechterbovenmarge.-

verkocht € 100.00
kavel: 767
Naslagwerken cartografie
-Sailing for the East: History & Catalogue of Manuscript Charts on vellum of the Dutch East India Company (VOC) 1602-1799. Günter Schilder & Hans Klok. Houten, HES & De Graaf Publishers, 2010. 795 pp. In nieuwstaat, nog ongeopend in plastic + Miscellanea Cartographica: Contributions to the history of cartography. C. Koeman. Utrecht, HES, 1988. 390 pp. Met oorspr. s.o. + Mapping for Money. Kees Zandvliet. Amsterdam, Batavian Lion International, 2002. 328 pp. Met oorspr. s.o. + 4 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 768
Rigobert Bonne. Europa-atlasje met Wereldkaart en Continenten
-Atlasje met 32 kaarten, handgekleurde kopergravures en bestaande uit: Wereldkaart, de continenten: Europa, Afrika, Azië, Noord- en Zuid-Amerika en de diverse landen en gebieden in Europa. De kaartjes verschillend gedateerd tussen 1780 en 1790. Gr. 8vo. 27 x 20 cm., half-leer, groene platten, 32 kaarten. Titel op rug in goudopdruk, titels van de afzonderlijke kaarten in hs. op strookjes geplakt en buiten de kaartrand uitstekend. Bij de kaart van Spanje ontbreekt dit flapje met papierverlies buiten het kaartbeeld. -
€ 500 - € 750
kavel: 769
[Sanson] Atlas van Europa
-L'Europe dediée a Monseigneur le Tellier Secret? d'Estat &c. N. Sanson le Fils Geographe du Roy. Paris, Pierre Mariette, [ca. 1645]. Klein 4to, leer, geïll. titelpagina, geïll. opdracht aan Monseigneur Le Tellier, 12 kaarten over de dubbele pagina in kopergravure, randgekleurd en 30 tekstpagina's (ongenummerd). De titel, de opdracht en de 12 kaarten op stroken. Rug met kleine besch., schutbladen met aant. en div. kl. vlekjes. De kaarten in originele randkleuring. Schaars.-
€ 1000 - € 1500
[750 - 759] [760 - 769]