veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 750-769 Atlassen en cartografie
[755] [756] [757] [758] [759]
kavel: 757 verkocht € 80.00

Elf diverse 19de-eeuwse items: (1-9) Serie van 9 manuscriptkaarten in diverse formaten,

pen en inkt met randkleuring, alle gesigneerd S. van Beusekom, enkele gedateerd 1867-1868, naar gedrukte voorbeelden (alle met middenvouw).
Kaarten van Nederland, Groot Brittannië, Frankrijk, Italië, Scandinavië, Rusland, Azië, de Amerika's en Afrika. Deze laatste is een zeer eenvoudige en vrijwel lege gelithografeerde kaart voltooid als manuscriptkaart, waarschijnlijk speciaal uitgegeven (door Seyffardt) voor leerlingen met het doel de kaart topografisch verder in te vullen; (10) Atlas der oude wereld, in dertien kaarten, door G.U.A. Vieth, Uitgegeven en met verklarende tafelen vermeerderd door C. Ph. Funke. Naar het Hoogduitsch. Tweede druk (...). Groningen, W. van Boekeren, 1825, (2),14[=15] bladen letterdruk tekst en 13 gegraveerde kaarten met grenskleuring (genummerd I-IX, Xa, Xb en XI-XII), contemporain buigzaam karton met linnen rug (platten wat sleets en watervlekkig). En met nog 1 andere (Schul-Atlas, met 6 chromolithografische kaarten van de continenten in leporello, oorspronkelijk omslag, 10 x 12 cm.). (totaal 11)