1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1544] [1545 - 1549]
kavel: 1510
5 botanische en 3 schelpen-prenten
-2x ingelijste handgekleurde kopergravures van blad en bloem van bomen en struiken: Gedoornde Robinia en Boomachtige Colutea. Ingelijst met passe-partout achter glas. Gravures 30 x 23 cm., lijsten 57 x 50 cm. Ca. 1800 + 3x ingelijste handgekleurde kopergravures: groenten en fruit. 27 x 21 cm., lijsten: 53 x 43 cm. Ca. 1860 + 3x gekleurde tekening op perkament van fossiele schelpen door Hercule Nicolet, ca. 1840. Ingelijst met passe-partout achter glas met bijgeleverde certificaten op achterkant.-

verkocht € 120.00
kavel: 1511
[Duiven] 1x Sepp, 3x Knip-Courcelles
-Columba Gutturosa, handgekleurde kopergravure uit: Nederlandsche Vogelen. Cornelis Nozeman. Martinus Houttuyn door Christiaan Sepp en Zoon, Amsterdam, 1789. Ca. 39 x 31 cm., in lijst met passe-partout achter glas. 74,5 x 59 cm. + Columbi Galline Talpacoti, Colombe Emerandine en Colombi Galline Hottentot. Knip-Courcelles. Paris, ca. 1840-60; de laatste 3 in kleurenlitho, met de hand bijgekleurd. Afbeeldingen 42 x 31 cm., lijsten 64 x 52 cm.-

verkocht € 60.00
kavel: 1512
[Nozeman-Sepp] Nederlandsche Vogelen (1789) 4x
-(1) Emberiza (an Hortulana) - Geerstvink. (2) Emberiza Citrinalla - Geelgors. (3) Motacilla Erithracus - Gekraagd Roodstaartje. (4) Motacilla Troglodytes - Winterkoning. Handgekleurde kopergravures uit: Nederlandsche Vogelen. Cornelis Nozeman. Martinus Houttuyn door Christiaan Sepp en Zoon, Amsterdam, 1789. Ingelijst met passe-partout achter glas. Verschillende afmetingen.-

verkocht € 200.00
kavel: 1513
-(1) Sturnus Cinclus - Spreeuwen en Waterspreeuw. (2) Hirundo agrestis Drepanis - Oeverzwaluw. (3) Fringilla Spinus - Sijs. (4) Upupa - Hop. Handgekleurde kopergravures uit: Nederlandsche Vogelen. Cornelis Nozeman. Martinus Houttuyn door Christiaan Sepp en Zoon, Amsterdam, 1789. Ingelijst met passe-partout achter glas. Verschillende afmetingen. -

verkocht € 320.00
kavel: 1514
Dutch Pastime
-Kopergravure (50 x 75 cm.) door Joseph Collyer naar David Teniers de Jongere. Uitgegeven door John & Josiah Boydell, Cheapside, & at the Shakspeare Gallery in Pall Mall, London, 1792. Ingelijst achter glas (69 x 93 cm.).-

verkocht € 60.00
kavel: 1515
Stieren
-(1) Stier. Schildering op doek; ingelijst. Kunstenaar onbekend. 47 x 54 cm. (2) Stier. Sepia-tekening. Monogram J.V. Ingelijst met passe-partout achter glas. 61 x 52 cm. (3) Le Pacage. Kopergravure door Swebach en H. Laurent naar Paulus Potter. Handgekleurd, ca. 1800. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 56 x 64 cm.-

verkocht € 135.00
kavel: 1516
Koeien en stieren divers
-(1) Koeienkop. No. 160 en (2) Koe in wei. No. 161; 2 etsen, 18de eeuw, 22 x 17 en 17 x 22 cm. in identieke lijst, 44 x 48 cm. (3) en (4) Grazende stier. 2 etsen, 1810, waarvan een met monogram W.J. v. T. 10 x 13 cm., in identieke lijst, 40 x 41,5 cm. (5) 2 gravures op een blad door C. Weisbrod naar Paulus Potter, blad ca. 23 x 16 cm., in lijst 44 x 36 cm. (6) 2 koeien en een geit aan een oever. Tekening in sepia door J.P. Schweijer naar J. van Strij, ca. 1800. Ca. 15 x 20 cm., in lijst 43 x 47 cm.-

verkocht € 180.00
kavel: 1517
Diverse prenten in lijst met o.a. 3 herbergscènes
-(1) The Gamesters door Val. Green naar Teniers. Handgekleurde gravure. Uitgave J. Boydell, London, 1779. Lijst 53 x 58 cm. (2) "Huiskamer" door Duchemin en Le Villain naar Jean Stein. Handgekleurde gravure. Lijst 52 x 53 cm. Ca. 1800. (3) Dutch Smokers. Handgekleurde gravure naar David Teniers. Vlekjes in prentbeeld. Lijst 59 x 54 cm. Ca. 1800. (4) Gil Blas at Pennaflor. Handgekleurde gravure door J.C. Armytage naar D. Maclise, ca. 1860. Lijst 43 x 46 cm. En 2 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 1518
[Kermis] Vaarzon Morel
-Een Hollandse Kermis. 12 platen van W.F.A.J. Vaarzon Morel in kleurenlitho. Tekst Js. van Rennes. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1897. Originele portfolio (46,5 x 33 cm.), half-linnen met linnen flappen en geïllustreerd voorplat in kleur met tekst; 13 dubbele losse bladen, waarvan een titelblad. De 12 andere bladen met een verklarende tekst en telkens een kleurenlitho, alle gesigneerd in de plaat. Flappen en randen met lichte verkleuring, een plaat met scheurtje buiten het prentbeeld. Portfolio met watervlek en gebruikssporen. Goed en compleet ex.-
€ 70 - € 120
kavel: 1519
[Trompe-l'oeil. Theater] Kaarten
-Inkt op papier, deels gekleurd met waterverf. 34,4 x 23,8 cm. België, ongedateerd (enkele afgebeelde kaarten gedateerd ca. 1875). Met karikaturen van personen uit de Belgische theaterwereld. Ingelijst in passe-partout.-
€ 70 - € 140