1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1544] [1545 - 1549]
kavel: 1520
[Klederdrachten/ mode] Verzameling van verschillende gekleede mans- en vrouwen-standen
-ter oefening van jonge schilders en liefhebbers naar het leven geteekend door de kunstteekenaars Perkois en Prins, en in het koper gebragt door den kunstgraveur. M. de Sallieth. Amsterdam, Gebroeders Koster, 1833. Eerste editie. Folio, losse bladen in bruin papieren omslag met titel en vignet. Compleet met 33 kopergravures over het volle blad door M. de Sallieth. Het omslag met vlekjes en in de vouw versterkt. De kopergravures in zeer heldere afdrukken.-
€ 200 - € 400
kavel: 1521
Johannes krijgt instructies van een engel om het boek der Openbaringen te schrijven
-Olieverf op doek, 17de/ 18de eeuw, 47 x 36 cm., in rijk gedecoreerde en vergulde lijst met elektrisch gemonteerd koperen bovenlichtje.-

verkocht € 550.00
kavel: 1522
Gezicht op een binnenplaats met diverse figuren
-Olieverf op doek, 19de eeuw, 55 x 39,5 cm., in rijk gedecoreerde en vergulde lijst met elektrisch gemonteerd koperen bovenlichtje.-

verkocht € 440.00
kavel: 1523
Canaletto (1697-1768). "Le porte del dolo".
-Oudtijds handgekleurde ets, ca. 1740, 30 x 43,5 cm., gesigneerd "A. Canal" en getiteld en "F F 2." in de plaat, ingelijst onder deluxe passe-partout. -
€ 1000 - € 2000
kavel: 1524
[Klassieke oudheid. Opticaprenten] Twee stuks: (1) "Ruines de Babilone".
-Oudtijds handgekleurde, gegraveerde opticaprent, zonder plaats en uitgever, ca. 1770, 23 x 40 cm., genummerd "40" rechtsboven (verticale vouw, marginale vlekken).-
€ 70 - € 140
kavel: 1525
[Vogelprenten] Seligmann, 1770
-9 vogelprenten uit: Recueil de divers Oiseaux etrangers et peu communs qui se trouvent dans les Ouvrages de Messieurs Edwards et Gatesby representés en taille douce et exactement colories par Jean Michel Seligmann. Neurenberg, Erven Seligmann, 1770.-

verkocht € 280.00
kavel: 1526
Dionysius van Parijs. Twee voorstellingen recto en verso van hetzelfde doek.
-Olieverf op doek, vermoedelijk 18de eeuw, 74 x 62 cm. (ovaal). -

verkocht € 150.00
kavel: 1527
Wandelende Christus, met twee putti zwevend boven zijn hoofd.
-Olieverf op doek, vermoedelijk laat 17de eeuw, 70 x 51 cm.-
€ 200 - € 400
kavel: 1543
Rembrandt van Rijn (1606-1669). (Grotesk profiel: man met hoge muts).
-Ets, 3,8 x 2,1 cm. (bovenrand rond), ca. 1631, onder passe-partout.-

verkocht € 250.00
kavel: 1544
Willem Roelofs (1822-1897)
-Landschap met koeien op een pont. Gemengde techniek. 24 x 39 cm. Signatuur ro.o.-

verkocht € 200.00