veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw
[1503] [1504] [1505] [1506] [1507]
kavel: 1505 € 70 - € 140

[Prentveilingcatalogi. Collectie Wassermann] Verzameling van 24 catalogi in 5 banden,

uitgegeven door Boerner (5x), Henrici (1x) en Drouot (18x), 1909-1913, alle geïllustreerd, deels met prijzen, contemporain goudgeletterd halflinnen (2x) en uniform halfleer (3x), oorspronkelijke omslagen meegebonden, 4to.
Alle met privé-bibliotheekstrookje op binnenzijde voorplat en met in potlood achterin de (latere) aantekening: "Collectie Wassermann" [Brussel]. Bevat o.a. een band met 4 Boerner-catalogi (alle 1909), w.o. die van de veiling van de prentverzameling van Wilhelm Kuhnen (met alle prijzen in pen). Tevens met 3 ingeplakte handgeschreven briefkaartjes van het veilinghuis aan Wassermann met lijstjes van zijn aankopen en "numéros non obtenus" in deze veiling. Tevens de veilingcatalogus van de verzameling oude en moderne prenten van Louis Garnier met vrijwel alle prijzen ingevuld in potlood. Bevat voorts een band met 17 catalogi uitgegeven door Hotel Drouot in 1913 (No. 296-314 m.u.v. 299 en 303, o.a. de verzamelingen van Alfred Barrion, "M.L.T." en Gustave Bourcard). (totaal 24 in 5 banden)