[956] [957] [958] [959]
kavel: 958 verkocht € 160.00

Coevorden en Drenthe divers

(1) De verovering van Coeverde(n) met Cast(eel). Blad met een voorstelling en beschrijving van de verovering van Coevorden op 30 december 1672 op de troepen van de bisschop van Munster, door de troepen onder leiding van Carl von Rabenhaupt. Door Muller en Landwehr toegeschreven aan Romeyn de Hooghe. Hoekje en stukje rechts en r.b. afgescheurd buiten het prentbeeld, rand links versterkt. 17 x 28 cm. Deze uitgave met de nummers maar zonder legenda. (2) Coeverden. Zicht op de vesting met onderschrift, gekleurd. Door Johannes Peeters (en) Caspar Bouttats, [1674]. 17 x 24 cm. (3) Coeverden (beleg), uit: Graven van Nassau. Orlers. 1619 (?). 22 x 32 cm. + 2 kleinere vestingplannen van Coevorden + 4 19de-eeuwse prenten van Coevorden + 7 kleinere bladen van Drenthe met o.a. Assen en Meppel in verschillende technieken en een litho met Groningse dorpen.
(totaal 17)