veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 750-787 Topografie Europa
[754] [755] [756] [757] [758]
kavel: 756 verkocht € 260.00

[Elzas] Album de Dornach (Alsace)

[Mulhouse, Dolfus-Mieg Cie.], 1872. Lithografisch frontispice met titel, inhoudsopgave, 20 grote lithografische platen op zwaar papier met onderschriften in het Frans, in oorspr. linnen album met vergulde titel, groot oblong folio. Platen getekend door Eug. Cicéri, F. Sorrieu, J. Didier en Ph. Benoist, lithografie door Lemercier, Parijs.
Frontispice licht roestvlekkig, album geschaafd langs randen en hoeken, rugeinden besch., rug loslatend aan binnenzijde. Platen verder in goede staat. Groot-formaat album met zeer fraaie lithografische gezichten op de Dolfus-Mieg textielfabriek, huizen, tuinen en het dorp Dornach nabij Mulhouse (Elzas, Frankrijk).