800-826 Topografie buiten Europa

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[800 - 809] [810 - 819] [820 - 826]
kavel: 810
[India] Forty-One Years in India
-From Subaltern to Commander-in Chief by Field-Marshal Lord Roberts of Kandahar, with portraits and maps. Vol. I & II, London, Richard Bentley and son, 1897. xx, 511; xii, 522 pp. 4to, in leer met vergulde rugversiering en titelvignet. Fraaie set.-

verkocht € 90.00
kavel: 811
Reizen rondom de Weereld
-Ondernomen op bevel van Zyne Majesteit den tans Regeerenden Koning van Groot-Brittanje, Tot het doen van ontdekkingen in het Zuider Halfrond en volvoert door den Kommandeur Byron, Kaptein Wallis, Kaptein Carteret en den Luitenant Cook, met de schepen De Dolphyn, de Zwaluw en de Ondernemer. John Hawkesworth. Rotterdam, Reinier Arrenberg, 1774. (8),315, (1) pp. Met uitvouwbare kaart van de Oude en Nieuwe Waereld door Bonne (wat slordig ingevouwen, scheurtje bij vouw r.o.). 4to, in halfleer. -

verkocht € 340.00
kavel: 812
"Suriname. Gezigt op de waterkant en reede van Paramaribo."
-Getinte litho door J.E. van Heemskerck van Beest naar G.W.C. Voorduin, ca. 1860, 33 x 42 cm., ingelijst onder deluxe passe-partout.-

verkocht € 280.00
kavel: 813
[Indonesië] De Boroboedoer bij volle maan.
-Ets en aquatint gedrukt in blauw door J.C. Poortenaar (1886-1958), 40 x 50 cm., gesigneerd in potlood, ingelijst onder passe-partout.-

verkocht € 180.00
kavel: 814
[Gottfried Schultze] De nieuwe bereysde wereldt
-ofte Een korte en bondige beschryvinghe van alle landen en coningrijcken van deien. Waer inne yder bysonderlijck zijn manieren van leven, religien, huyshoudinge en vruchtbaerheyt haerder landen werden aengewesen: Mitsgaders aller pausen, keysers, koningen en vorsten successie. Beschreven door den seer Vermaerden Godefreed Scholtens. Ende met koopere figueren daer toe dienende verrijckt. Den Haag, Iohannes Tongerloo, 1662, (4)152,(2) p., met gegraveerde titelillustratie (herhaald op p. 138) en 3 platen, modern halfleer, klein 4to.-
€ 750 - € 1500
kavel: 815
[Japan] Geschiedkundig Overzigt van den Handel der Europezen op Japan
-G.F. Meijlan. Met: Iets over de acupunctuur (naaldensteekkunde); getrokken uit eenen brief v.d. Japansch-keizerlijken naaldensteker. Isa Saka Sotels. Medegedeeld d. (Ph.F.) v. Siebold. (Batavia, 1833). 2 dln in 1 vol. (12), (4), 377, (1); -379-389 pp. In orig. pap. band, papier gespleten aan rug, maar boekblok nog goed (= Verhandelingen van het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, 14).-

verkocht € 1400.00
kavel: 816
[Suriname] Drie titels: (1) Beschrijving van Suriname,
-historisch-, geographisch- en statistisch overzicht, uit officieele bronnen bijeengebracht door Jh. C.A. van Sijpesteijn (...). Den Haag, Gebroeders van Cleef, 1854, XVI,296 p., met uitslaande, gelithografeerde plattegrond van Paramaribo en kaart van Suriname, vele tabellen, contemporain verguld half kalfsleer.-

verkocht € 200.00
kavel: 817
[Reizen] Twee werken: (1) Histoire générale des voyages
-par Dumont d'Urville, D'Orbigny, Eyriès et A. Jacobs. Voyage en Asie et en Afrique parr MM. Eyriès et Alfred Jacobs. Parijs, Furne et Cie., 1859, (2),IV,692 p., met twee groot uitslaande, staalgegraveerde kaarten met grenskleuring en 23 staalgegraveerde platen (grotendeels met 2 afbeeldingen per plaat), contemporain groen half marokijn met vergulde, geribde rug, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 818
[Kaempfer] De beschryving van Japan,
-Behelsende een verhaal van den ouden en tegenwoordigen Staat en Regering van dat ryk, van deszelfs tempels, paleysen, kasteelen en andere gebouwen (...) van de oorspronkelyke afstamming, ghodsdiensten, gewoonten en handwerkselen der inboorlingen, en van hunnen koophandel met de Nederlanders en de Chineesen. Benevens eene beschryving van het Koningryk Siam. Engelbert Kaempfer (...) [Uyt het Hoogduytsch in 't Engelsch overgezet door J.G. Scheuchzer en vertaalt uyt het Engelsch in het Nederduytsch onder opzicht van Ridder Hans Sloane]. Den Haag, P. Gosse en J. Neaulme/ Amsterdam, Balthasar Lakeman, 1629.-
€ 3000 - € 4500
kavel: 819
[China. Christelijke zending Peking] Zonnestralen op een donkeren achtergrond.
-Verslag van het Zendings werk van Rev. en Mrs. James P. Leynse. Presbyterian Mission, Peiping Zomer 1933. Kleurenhoutsnede titelpagina gevolgd door 7 bladen met getypte tekst en met elk een (kleuren)houtsnede illustratie, het laatste blad ondertekend met gestempelde handtekening door James P. Leynse, 27,7 x 21,5 cm., los in de oorspronkelijke envelop waarin het stuk van Peking naar Den Haag werd verstuurd.-
€ 150 - € 300