veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 960-992 Kaarten en plattegronden gedrukt op doek
[966] [967] [968] [969] [970]
kavel: 968 € 150 - € 300

[Kaart Tholen op zijde] Nieuwe kaart van het eiland van Tholen,

Nieuw Vosmaer en Philipland opgenomen door W.T. Hattinga in den jare 1744. Ter opheldering van den Tegenwoordigen Staat der Vereenigde Nederlanden uitgegeven. Gegraveerde kaart door Willem Tiberius Hattinga (1700-1764), Amsterdam, I. Tirion, (1753), 31 x 40 cm., gedrukt op zijde, met legenda en schaalstokken in de bovenhoeken.
Opgevouwen, ter linker- en rechterzijde afgesneden binnen de moet, met iets verlies van stukken grenslijn; iets roestvlekkig. Koeman III, Tir 4 (58). Goed, zeldzaam exemplaar op zijde, van een zeer gedetailleerde kaart die voor het eerst werd gepubliceerd in 1753 in deel 20 van de serie Tegenwoordige Staat en die later opnieuw werd uitgegeven in Tirions Hand atlas. Toegevoegd: (2) een soortgelijke Tirion-kaart van het eiland Walcheren (1753) op papier, opgeplakt in 8 delen op linnen en opgevouwen in contemporain schuifhoesje (matig exemplaar). (totaal 2)