veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00 / 1730-1799 Fine Arts - 20ste eeuw deel II
[1730] [1731] [1732] [1733] [1734]
kavel: 1732 verkocht € 10500.00

Filipp Andrejevitsj Maljavin (1869-1940). 4 fotoalbums: (1-2) "Philippe Maliavine.

Mostra Personale 21 Novembre - 5 Dicembre 1931 Milano." (titel op albums). Serie van 91 zwart-witte foto's van werken van Maliavine, alle ca. 16 x 22 cm., opgeplakt in 2 uniforme, blindgestempelde, goudgeletterde en koordgebonden albums, met adres Studio Fotografico Giovanni Recchia Milano op etiket op keerzijde van het eerste albumblad, oblong folio (24,5 x 31 cm.).
Uitgebreide documentatie in foto's, kennelijk van de schilderijen en tekeningen die op de genoemde tentoonstelling in Milaan werden geëxposeerd. De van oosprong Russiche kunstenaar Maljavin (bekend onder diverse varianten van deze naam, zoals de Franse versie in de titel) schilderde vooral de positieve kant van het boerenleven, in de vorm van lachende vrouwen in fraaie klederdracht. Het nieuwe Sovjet-regime had een sterk antireligieuze houding, dat zal sterk hebben bijgedragen aan het vertrek van de diep-religieuze Maljavin naar Nice, kort na 1922. Hij bleef hier tot zijn dood wonen en werken. Met: (3-4): Twee soortgelijke (wat sleetse) albums in hetzelfde formaat en met hetzelfde adres van de fotograaf op etiket aan de binnenzijde: 1x van een solo-tentoonstelling van 5 tot 19 februari 1929 (Italiaanstalige titel op voorplat), met 64 foto's (inhoud losgaand) en 1x met alleen de naam van de kunstenaar op het voorplat, met 92 foto's die grotendeels ook in de andere albums voorkomen (inhoud deels losgaand). In één van de albums een bifolium met Russische tekst ondertekend door 8 personen en gedateerd 18/V 39. Samen met de luxueuze uitvoering doet dit vermoeden dat we misschien te maken hebben met albums uit het persoonlijke bezit van de kunstenaar. (totaal 4)