1673-1699 Fine Arts: tijdschriften

[1673 - 1683] [1684 - 1693] [1694 - 1699]
kavel: 1684
[Werkman] Blad voor kunst. Januari 1922 (= no. 4).
-Maandblad onder redactie van Jan Wiegers en J.G. Jordens beeldende kunst, A. Defresne letterk. en tooneel, Daniel Ruyneman muziek. Groningen, H.N. Werkman, 1921, (18) p., met originele houtsneden (incl. omslag) door Valentijn Edgar v. Uytvanck (omslag), Jan Wiegers (2x, "Liliom Fr. Molnar" en reclame), Jan Jordens (2 vignetten) en Gerard Jordens ("De Bezoeker"), 1 ingeplakte illustratie en 2 andere illustraties, oorspronkelijk geniet groen papieren omslag, 4to, 31 x 27,8 cm.-

verkocht € 410.00
kavel: 1685
[Werkman] Blad voor kunst. Februari 1922 (= no. 5).
-Maandblad onder redactie van Jan Wiegers en J.G. Jordens beeldende kunst, A. Defresne letterk. en tooneel, Daniel Ruyneman muziek. Verdere medewerkers zijn: le Fauconnier, V.E. van Uytvanck, L. Saalborn, Gust. Desmet, Ger. Jordens, Jozef Cantré, V. Huszar, Lod. Schelfhout, Kurt Heynicke, F.M. Huebner, Jan Stappert. Groningen, H.N. Werkman, 1921, (16) p., met originele houtsneden (incl. omslag) door Jan Jordens (omslag, vignet en "Winterwoud") en Jan Wiegers (1 houtsnede, 1 vignet en reclame), en ingeplakte litho's door Jan Wiegers ("Naakt") en Jan Jordens, 3 andere, ingeplakte illustraties, oorspronkelijk geniet omslag, 4to, 31 x 27,8 cm.-

verkocht € 410.00
kavel: 1686
[Jugendstil] Deutsche Kunst und Dekoration
-Band I, V, VII, VIII en IX. Darmstad, Alexander Koch, 1897-1902. 5 delen. In uniform groen geïllustreerd linnen, 4to. Rug Band I en IX sleets, namen op schutbladen, verder goed + 3000 Kunstblätter der Münchner "Jugend". Ausgewählt aus den Jahrgängen 1896-1908. München, Jugend. XXIV,407 pp. Oorspronkelijk geïllustreerd linnen. Naam op titelblad + Die Neue Welt: Illustriertes Unterhaltungsblatt. Jahrgang 1911. Hamburg, Auer. 420 pp. Oorspronkelijk geïllustreerd linnen, folio - en 1 andere.-

verkocht € 300.00
kavel: 1687
Wendingen, Maandblad voor Bouwen en Sieren
-Red. C.J. Blaauw e.a. Raffia-gebonden. 3 losse nummers uit de 8ste serie, 1927: nr. 3, Regie-werk van Joh. de Meester; nr. 5, Zweedsche Architectuur; en nr. 8, Zweedsche Kunstnijverheid. Nrs. 5 en 8 met omslag S. Jessurun de Mesquita.-

verkocht € 100.00
kavel: 1688
XXe Siècle
-(1) Nr. 23, 1964 met vooromslag litho van Max Ernst; (2) Nr. 25, 1965 met litho van Estève; (3) Nr. 31, 1968 met litho in 3 panelen van Miró en litho van Poliakoff; (4) idem, met buikbandje en de 2 litho's; (5) Nr. 32, 1969 met buikbandje en litho's van Sonia Delaunay en André Masson; (6) Hommage à Fernand Léger met s.o. en litho van Fernand Léger; (7) Hommage à Georges Rouault, 1971 met s.o. en litho naar origineel werk van Rouault; (8) Hommage à Marino Marini, 1974 met s.o. en litho over de dubbele pagina door Marini (hoekje met vouw); (9) Nr. 45, 1975 met litho's van Man Ray en Matta; (10) Nr. 49, 1977 met litho van Henry Moore.-

verkocht € 400.00
kavel: 1689
De Stijl. Maandblad gewijd aan de moderne beeldende vakken en kultuur.
-Redactie: Theo van Doesburg. 1e jaargang. Leiden, (De Stijl), oktober 1917 (deel 2 is het decembernummer) - oktober 1918, 12 delen met doorlopende paginering in één band, 150, II p., met 17 platen (Bijlage I-XVII) naar o.a. Van der Leck, Huszár, Frank Lloyd Wright, Picasso, Archipenko, Mondriaan. In wit halflinnen met opgeplakte rugtitel en houtsnede vignet door Vilmos Huszár (ontwerp 1917). Inclusief voorplat, 4to.-

verkocht € 2600.00
kavel: 1690
-Redactie: Theo van Doesburg. 2e jaargang. Leiden, (De Stijl), november 1917 - oktober 1918, 12 delen met doorlopende paginering in één band, IV, 144 p., met 23 platen (Bijlage I-XXIII) naar o.a. Huszár, Lloyd Wright, Mondriaan, Archipenko, Van Doesburg, Rietveld, Feininger en Léger. In originele grijze linnen band met rugtitel en titelvignet door Vilmos Huszár, 4to.-

verkocht € 3000.00
kavel: 1691
-Redactie: Theo van Doesburg. 3e jaargang. Leiden, (De Stijl), november 1919 - november 1920, 12 delen met (foutief) doorlopende paginering in één band, 32; 21-28; 41-104 p., met 14 platen (Bijlage I-XIV) naar o.a. Vantongerloo, Archipenko, Mondriaan, Rietveld, Oud en Picasso (bijlage VII abusievelijk bij nr. 4 gebonden). In oorspronkelijk blauw halflinnen met houtsnede vignet door Vilmos Huszár en gedrukte titel op de rug, 4to. -

verkocht € 2200.00
kavel: 1692
[Lucio Fontana] Museumjournaal serie 9 no. 5/6, 1964
-Redactie W.A.L. Beeren e.a. Omslag (Willem Sandberg) met daarop centraal medaillon in zwart omringd door 24 doorgedrukte gaatjes, gesigneerd "L Fontana 64" in druk. Tevens met blauwe multiple [= Schutblad] door Yves Klein [zie ook elders in deze veiling] en platen. Gebruikt voor dubbelnummer van Museumjournaal, Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst, serie 9, no. 5/6, Otterlo, 1964.-

verkocht € 220.00
kavel: 1693
[Incl. het Fontana-nummer] Museumjournaal. Serie 7-17 compleet.
-Journaal van Nederlandse musea voor moderne kunst (ondertitel varieert). Red. W.A.L. Beeren e.a. Juni 1961 - december 1972, 90 nummers in 79 delen, vele illustraties, met los ingestoken/ meegebonden Museumnieuws op verschillend gekleurd papier, hier en daar met losse inserts, oorspronkelijk (uniform) omslag, 4to.-

verkocht € 280.00