250-265 Manuscripten

[250 - 259] [260 - 265]
kavel: 260
Album amicorum
-Album van G.A. de Raadt, Delftshaven, 1836-1942, met 40 bijdragen waaronder enkele orig. tekeningen, borduursels en haarstukjes. In fraai album met vergulde randversiering en rugtitel 'souvenir' in foudraal.-

verkocht € 280.00
kavel: 261
Manuscript giftenboek Scandinavische edelen aan de Lutherse gemeente Utrecht 1651-1676
-Zakboekje met Duitstalige inleiding (8 p.) voor aspirant donateurs gedateerd 1 (?) mei 1651, en 46 gesigneerde inschrijvingen in pen gedateerd 1651-1676 op 188 genummerde bladen, voor het overige blanco, contemporain gemarmerd en verguld half kalfsleer met bindlinten, alle sneden verguld, oblong klein 8vo.-
€ 1250 - € 2500
kavel: 262
[Kalligrafie] Drie bladen, w.o.: (1) "De ondervinding,
-dewelke de beste spiegel der wijsheid is (...)". Gekalligrafeerd 9-regelig gedicht, gesigneerd "Pieter van Winter" en gedateerd "29 aug.s 175[?]", bladmaat 37 x 48 cm., met watermerk posthoorn in gekroond wapenschild en papiermakersnaam L.V. Gerrevink.-
€ 60 - € 120
kavel: 263
[Fraai gebonden privé-gebedenboekje] "Receuil de toutes les Prières de l'Ecriture Sainte,
-rangées dans le même ordre que'elles se trouvent dans l'ancien et le nouveau Testament." Frankrijk, 2de helft 18de eeuw, (296) p. in pen en inkt in goed leesbaar Frans, zeer fraai gebonden in rijk verguld rood marokijn, beide platten met centraal het wapen van Marie France Pirlot - o'Heguerty [of o'Hegerty] beneden het o'Hegerty motto "Nec flectitur nec mutant" (they neither bend the knee nor change), vergulde rug met marokijnen titelschildje, randen van platten verguld, zijden schutbladen, klein 8vo.-

verkocht € 200.00
kavel: 264
[V.O.C. bankbiljet] Extreem zeldzame V.O.C.-kredietbrief voor Ceylon (Sri Lanka)
-No. [met pen ingevuld: vijfhonderd agtentwintig] goet voor Ryksdaalders 5. Zegge Vyf Ryksdaalders. Wy ondergetekende certificeren, dat Thoonder deezes, by de Compagnie te goet heeft Vyf Ryxsdaalders van 48. zwaare Stuyvers, Indisch-Geld, voor welker waerde dees Kreditbrief overal ten deezen Eilande gangbaar zal gehouden worden. Kolumbo den 17. september anno 1795. Kredietbrief uitgegeven door de V.O.C., bifolium met letterdruk tekst in het Nederlands, het Singalees en het Tamil, ondertekend door de laatste gouverneur van het eiland, Johan Gerard van Angelbeek (1794-1796) en door T.G. Hofland (volgens Ceylon Coins and Currencies "Negotie boekhouder"), 4to formaat (in zeer goede staat).-

verkocht € 19000.00
kavel: 265
Album amicorum Broese/ Van Rhijn-Snoeck Breda 1826 - ca. 1845
-Album van "mejuffrouw C.E. [Betsie] Snoeck", rijk gevuld met 26 bijdragen in pen en inkt, 13 tekeningen over de volledige pagina in verschillende technieken met de tekst in pen op de keerzijde (1x recto), 6 bijdragen met de tekst en een tekening recto, 7 bijdragen met borduurwerk (met appliques) en tekst recto, 3 bladen met uiterst verfijnd "prikwerk" met reliëf van bloemen met tekst, een tot de nerven terugggeprikt eikenblad, een stukje knipwerk in zwart op witte drager, en ca. 20 ongebruikte velletjes papier in verschillende kleuren, alle los in de oorspronkelijke, verguld rood marokijnen portfolio met goudgeletterd "spuvenir" op voorplat, 5 bindlinten, oblong klein 8vo.-

verkocht € 600.00
[250 - 259] [260 - 265]