veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 350-360 Oude boeken voor 1600
[350] [351] [352] [353] [354]
kavel: 352 verkocht € 750.00

[Postincunabel. Boekband met wapenschild] Apparatus Latinae Locutionis

Ex M.T. Cicerone, Caesare, Sallustio, Terentio, Plauto, ad Herennium, Asconio, Celso, ac de re rustica, per Bartholomaeum Riccium Lugiensem in suum ordinem descriptus. Sebastian Gryphius. Lyon, 1534. Eerste Lyonese druk.
Rood-marokijnen band, goud-op-snee, titel op rug, voor- en achterplat met florale lijnbordure, de hoeken met typografische motieven en centraal het wapenschild van Ramiro de Guzman, hertog van Medina de las Torres, in goudopdruk. Schutbladen, titel met drukkersmerk, 847,(1),(61) pp. en een houtgravure op het laatste blad. Meerdere uitgewerkte kapitalen in houtsnede in de tekst. Schutbladen met sign. en kl. besch., laatste schutblad ontbreekt. Rug enigsz. loslatend met kl. besch., boekblok gebroken. Overigens een zeer goed ex.

Een mooie Spaanse 17e-eeuwse adelsband met wapenschild. Er zijn een twintigtal andere boeken bekend met eenzelfde band. Het motto "Revoluta Foecundata" (zie achterplat) werd door Guzman gebruikt na zijn terugkeer naar Spanje in 1645. Guzman was onder andere vice-koning van Napels van 1637 tot 1644.
Bartholomeo Ricci (1490-1569) was Italiaans schrijver en dichter. De eerste druk met deze titel: Venetiis : per J. Mantonium et fratres de Sabio, 1533.