veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 350-360 Oude boeken voor 1600
[355] [356] [359] [360]
kavel: 359 € 1400 - € 2400

[Boekband] Evangelicae Historiae Imagines

Ex ordine Evangeliorum, quae toto anno in Missae Sacrificio recitantur, In ordinem temporis vitae Christi digestae. Hieronymus Natalis. Antwerpen, [Nutius], 1593. Nieuwere band, 27,5 x 19,5 cm., groen marokijn, rug en platten met titel, bordures en florale ornamenten in goudopdruk, schutbladen met florale ornamenten en binnenzijden voor- en achterplat met randbordure en typografische ornamenten in goudopdruk.
Het gegraveerde frontispice en de platen iets afgesneden; nog altijd met ruime marges. Rood-op-snee. 151 (van 153) kopergravures die het leven van Christus uitbeelden. Plaat 129 en 132 ontbreken. Aant. en ex libris op schutblad. De gravures naar ontwerp van Martin de Vos en Bernardino Passeri; uitgevoerd door Anton, Hieronymus en Johann Wierix, Charles de Mallery, Jean en Adrien Collaert. De gravures genummerd en gesigneerd in de plaat.
Opnieuw gebonden zonder de tekstpagina's [(8),(4)] in een prachtige begin 20e-eeuwse groen marokijnen band. Rug met minimale gebruikssporen. De gewassen gravures in zeer goede staat.