veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw
[503] [504] [506] [507] [508]
kavel: 506 verkocht € 340.00

[Bouwkunde] De aloude metzelwerken, vergeleken tegen de hedendaagsche,

of Vertoog, waarom de zwaare muuren, van dezen tyd, krachteloos en bouwvallig zijn, in tegenoverstelling van die der ouden, door Corn. Joh. Krayenhoff (...). Beoordeeld en wederlegd, door Cornelis Redelykheid. "Gedrukt voor Rekening van den Autheur en zyn te bekoomen in" Den Haag/ Amsterdam, H.C. Gutteling/ Yntema en Tieboel, 1775, (16),129,(2) p., met gegraveerd titelvignet, gekartonneerd, rug met papier versterkt. Betrekkelijk zeldzame beoordeling en weerlegging van het werk van Krayenhoff (1722-1782), met gesigneerde goedkeuring van het exemplaar in pen door Cornelis Redelykeid (1728-1788). Boven de goedkeuring een fraai verwoorde verontschuldiging voor de publicatie: "Yzer scherpt men met yzer; alsoo is een Vriendlyk tegenspreeken een Slyp-steen voor 't Verstand".
Toegevoegd: Cornelis Redelykheid bestraft (...) vertoog nopens de aloude Metselwerken vergeleken tegen de Hedendaagschen (...) door Cornelis Johannes Krayenhof. Den Haag, Johannes Gaillaard, 1776; zijnde een reactie op voorgaand werk. Gekartonneerd, 201,(5) pp. Het laatste blad met handt. in inkt van Krayenhof, en gevolgd door: De beoordeling en wederlegging over en van het werkje van Corn. Joh. Krayenhoff (...) door Cornelis Redelykheid. Den Haag, H.C. Gutteling, 1776, met inkt gesigneerd, 169,(6) pp., de ruggen van deel 2 en 3 op gelijke wijze met papier versterkt; stempel en ex libris. Interessante polemiek in 3 delen. (totaal 3)