veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw
[509] [510] [511] [512] [513]
kavel: 511 verkocht € 1400.00

[Tuinen. Extreem zeldzaam werk] Der Holländische Aufmerksame Gärtner,

in sich begreiffende eine tägliche Anzeichnung von allen seinen Tracktierungen; so von Mist-Betten; Treib-Kasten; Blumen Werck; und was ferner der Gärtnerey in sich verfasset. Durch Johannes Rosenkrantz. Blumisten; Baum- und Saamen-Händler zu Haarlem in Holland. Amsterdam, Christiaan Ernst Pesenecker, 1769, VII,(1),263,(3) p., met 8 uitslaande, houtgesneden platen, 19de-eeuws karton, klein 8vo.
Moeilijk leesbare oude eigenaarsnaam (?) op het vrije schutblad, stempeltje op de titel; de laatste plaat is aan de onderzijde iets kort afgesneden. Extreem zeldzame Amsterdamse druk, geen exemplaren in PiCarta en wereldwijd slechts enkele exemplaren (1x met slechts 5 platen, het enige exemplaar dat WorldCat noemt). Overigens noemt PiCarta maar één enkele uitgave (uit 1764) van Pesenecker, daarvan is maar 1 exemplaar beschikbaar. Leuk werkje over tuinieren, de uitslaande platen stellen verschillende types kassen voor.