1436-1499 Aziatische kunst en fotografie

[1436 - 1445] [1446 - 1456] [1457 - 1466] [1467 - 1476] [1477 - 1486] [1487 - 1496] [1497 - 1499]
kavel: 1457
[Japan] Utagawa Toyonobu (1859-1886). Meerkleurenhoutsnede, tweeluik
-Shinsen Taikoki (throwing the enemy) & Honda Tadakatsu at the camp of Mount Komaki. 2x 35 x 24 cm. In passe-partout. Uitgegeven door Takegawa Seikichi, Meiji 16 (1883), gesigneerd door Toyonobu. Prachtig coloriet. Het tweeluik in zeer goede staat. -

verkocht € 220.00
kavel: 1458
[Japan] Konishi Hirosada (1819-1863). Meerkleurenhoutsnede, drieluik
-Kataoka Ichizo V as the head clerk Denpachi. Nakayama Nanshi II as the daughter Onaka. Jitsukawa Enzaburo I as the clerk Seishichi. 5/1850. Naka theater: Natsumatsuri Naniwa Kagami. Gesigneerd Hirosada op het rechterblad. Drie bladen aaneengesloten 25 x 54 cm., in passe-partout. Zeer heldere meerkleurendruk, in zeer goede staat.-

verkocht € 120.00
kavel: 1459
[Japan] Yamamotu Hisashi (1905-?). Meerkleurenhoutsnede
-The actor Ichikawa Ebizo in the role of Hanakawado Sukeroku in the play: Sukeroku yukari no Edo zakura (Sukeroku, the flowers of Edo). He is a handsome young man frequenting the Yoshowara (the licensed pleasure quarters of Edo). Uitgegeven door: Sekioka, Senrei, 1976. 42 x 28 cm., in passe-partout. Gesigneerd Hisashi rechts onder, zegel Hisashi en initialen A.P. links onder. Zeer krachtige afdruk, in zeer goede staat.-
€ 400 - € 800
kavel: 1460
[Japan] Kiyoshi Saito (1907-1977). Meerkleurenhoutsnede
-Village in Aizu. A full apple tree in autumn. 38 x 53 cm., nr. 32/100. In passe-partout. Gesigneerd K. Saito in de prent. Saito werkte veelal met het nerfpatroon in de houtblokken i.p.v. het bewerkelijke uitsnijden. De prent in helder coloriet en in zeer goede staat.-

verkocht € 900.00
kavel: 1461
[Bijzondere enveloppen] "Japon. Guerre Russo-Japonaise".
-(titel op dragers). Serie van 6 verschillende enveloppen, alle met kleurenhoutsnede op de binnenzijde en bedrukt met verschillende patronen met aanduiding van plaats voor een postzegel aan de buitenzijde, alle 19,5 x 36,5 cm (incl. boogvormig sluitflapje).-
€ 150 - € 300
kavel: 1462
[Japan] 11 diverse foto's van landschappen, monumenten en rijstarbeiders,
-alle ca. 25 x 20 cm. en ca. 1900, op één na handgekleurd, opgeplakt op 8 dragers (3x tweezijdig).-
€ 70 - € 140
kavel: 1463
Netsuke
-Ivoor, 19e eeuw. Zittend aapje op paard, gesigneerd aan onderzijde. Hoogte 26 mm. -

verkocht € 280.00
kavel: 1464
Utagawa Sadahide (1807-1873)
-Ehon Koetsu Gunki. Japanse houtsnedes, ca. 1845. Japans gebonden. Een gecombineerde set van 3 delen (uit een serie van 12). Bevat ca. 50 zwart-wit houtsneden van krijgers door Utagawa Sadahide (1807-1873). Gedeeltelijk los in band. -
€ 100 - € 150
kavel: 1465
Utagawa Toyokuni (1769-1825)
-Genke kunzeki, ca. 1805. Japanse houtsneden met illustraties van het dagelijks leven. Japanse binding in met blinddruk versierde boekband. Deel 10 (van 10) met houtsneden door Utagawa Toyokuni (1769-1825).-

verkocht € 150.00
kavel: 1466
[Japan] Sino oorlog
-Twee werken over de Sino oorlog, ca. 1895: (1) bundeling met 20 litho's over de Sino oorlog. Twee litho's handgekleurd. Met afbeeldingen van diverse zee- en veldslagen. Enkele scheurtjes in omslag, verder goed; (2) Houtsnedeboek, Japans gebonden, rijk geïllustreerd met z-w houtsneden over een heldenverhaal van een bevelhebber in het leger. Voorin een uitslaande plaat waarop het uitvaren van schip en bevelhebber. -

verkocht € 120.00