veiling / Veiling 22 Deel II. Strips en originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts dl. I / 1500-1550 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16de-19de eeuw
[1501] [1502] [1503] [1504] [1506]
kavel: 1503 verkocht € 50.00

[Spotprent] Utrecht en Rome

Uitgegeven door W.F. Dannenfelser, 1853. Litho, ca. 40 x 53 cm. Blad 43 x 65 cm. Deze spotprent verbeeldt de protestantse angst om de Utrechtse Universiteit, vanouds het bolwerk van de protestantse orthodoxen, te verliezen aan de katholieken. Gericht tegen het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland als gevolg van de grondwet van 1848. Midden onder Thorbecke als tor afgebeeld. Onderschrift door Vondel. Enkele lichte vlekjes en scheurtjes a.d. zijkanten, buiten het prentbeeld. Schaars.