[1759 - 1768] [1769 - 1778] [1779 - 1788] [1789 - 1798] [1799 - 1807]
kavel: 1789
Acht tekeningen: (1) Maaike Braat (1907-1992). (Gezicht op de Magere Brug, Amsterdam).
-Aquarel, 24 x 34,7 cm., gesigneerd en gedateerd Jan. '43 in potlood rechts onder (vergeeld en montagesporen verso).-
€ 70 - € 140
kavel: 1790
M.C. Escher (1898-1972). Aarde, nieuwjaarswens 1953, oktober 1952.
-Hoogdruk prent gedrukt van twee clichéblokken in zwart en oranje, gemonogrammeerd in het blok, met boekdruk in grijs, bladmaat 17,2 x 15 cm. (klein kreukje in linker benedenhoek). Bool/ Locher 382 (als houtsnede van twee blokken gedrukt in blauwgrijs en bruin). Dit is een nieuwe editie van de prent met andere kleuren, ingeplakt in het tijdschrift Boekcier, Tweede Reeks, Nummer 3, veertiende jaargang, juli 1959. -

verkocht € 500.00
kavel: 1791
Anton Erkelens (1885-1956). Oorlogsprenten
-Lot van 6 etsen: Najaar 1944, Cland. luisteraars + een keukeninterieur + Centrale Keuken (hongerwinter) + twee lezende mannen en vrouw bij kaarslicht (verduistering/ avondklok), gedat. nov. 1944 + Voedseltocht per voet of op fiets + Inundatie. Landschap onder water. Elk 15,5 x 13 cm.-
€ 80 - € 150
kavel: 1792
Anton Erkelens (1885-1956). Bevrijding 1944-45
-Vryheid is voor geen goud te koop. 3 afdrukken van dezelfde ets ter ere van de bevrijding. 26,5 x 34,5 cm. Verkorte/ halve versie van deze ets die ook in formaat 52 x 34,5 cm. bestaat. De onderste helft hiervan eenmaal als losse ets aanwezig. 26,5 x 34,5 cm. - en een ets van de Amsterdamse centrale keuken in oorlogstijd. 15,5 x 13 cm. -
€ 70 - € 120
kavel: 1793
Anton Erkelens (1885-1956). De Waag te Amsterdam
-Ets in 4 drukgangen van de Waag op de Nieuwmarkt te Amsterdam. Elk 33 x 47,5 cm. met grote marges + de originele voorschets in potlood + een andere ets van de Waag en de tekening - en een derde variant in aquarel, 50 x 65 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1794
Samuel Jessurun de Mesquita (1868-1944). (Aquariumvis).
-Houtsnede op Chinees papier, 19 x 24,5 cm., gemonogrammeerd in het blok, gesigneerd "Mesquita" in potlood rechts onder, met hoeken opgezet onder passe-partout. -

verkocht € 320.00
kavel: 1795
[Han Krug (1890-1977)] Hildo Krop (1884-1970). Gerrit van der Veen penning.
-Bronzen penning, 1945, doorsnede 6 cm., met portret in reliëf van Gerrit van der Veen en de gegraveerde naam Han Krug aan de ene zijde, de andere zijde met centraal reliëf omgeven door de tekst "Door hecht verzet de kunst gered van nazismet". -
€ 70 - € 140
kavel: 1796
Han Krug (1890-1977). Twee tekeningen van dode vogels: (1) "Vlaamse gaai".
-Gouache, bladmaat 23,5 x 31,8 cm., gemonogrammeerd rechts onder, getiteld links boven en met details over de vondst zoals datum 6 mei 1959 in potlood onder de tekening, met hoeken opgezet op drager.-

verkocht € 110.00
kavel: 1797
Han Krug (1890-1977). Drie tekeningen van dode vogels: (1) "Koperwiek".
-Gouache, bladmaat 20 x 25,5 cm., gemonogrammeerd rechts onder, getiteld en met details over de vondst zoals datum 8 februari 1954 in potlood onder de tekening, met hoeken opgezet op drager.-

verkocht € 110.00
kavel: 1798
Han Krug (1890-1977). "Laatste der landschapsschilders".
-Houtsnede, 11 x 10,5 cm., gesigneerd en gedateerd '27, getiteld en "Houtsn. handdr." in potlood in de benedenmarge, gemonogrammeerd en gedateerd 1927 in het blok, onder passe-partout (enigszins gebruind).-
€ 60 - € 120