1-103 Kinderboeken

kavel: 91
[Kinderprentenboeken] Een veelbewogen nacht in een speelgoedwinkel
-Van karakterpoppen. Christine Doorman. Illustraties Wijnand v. Dam. J. Waltman, Maassluis, 1916 + Ik heet Moortje. Een poppengeschiedenis door Tine van Berken. Amsterdam, H.J.W. Becht, ca. 1895. Met handgeschreven schoolprijs op eerste tekstblad door het hoofd van de school + Line's verjaardag. Een verhaal voor meisjes. Agatha. Deventer, H.J. ter Gunne, ca. 1870. 10 p. met 6 gekl. platen. Fraai exemplaar + De Groote Poppen Vergadering te Utrecht. Met bijschriften van F.H. van Leent. Utrecht, J.G. Broese, (1889), (18) tekstpag., gelithogr. titelpag., 9 gelithogr. platen in kleur door J.L. Scheidel, opnieuw gebonden, met gebruik van orig. omslag, 4to. Aan hoeken gesleten - en 4 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 92
Diverse kinderboeken
-Roodkapje. Een sprookje van Moeder de Gans. Op nieuw verteld door oom Bernard. Casparie Groningen, ca. 1890. 14 p. (Uit de reeks Goedkoop prentenboeken door Oom Bernard) + Leer om Leer. De fabel van de Vos en de Ooievaar op nieuw verteld door den schrijver der "Lentejaren", serie Nederlandsche prentenboeken voor de jeugd. Haarlem, I. de Haan, ca. 1890. 13 p. + De Kindervriend no. 8: Niet doen, niet doen! Agatha (= Reinoudina de Goeje). Rotterdam, Nijgh & van Ditmar, 1871. 11,5 x 7,5 cm., 16 p. + no. 10, 15, 17 en 23 uit dezelfde reeks + Zwaan Kleefaan, zonder uitgever, ca. 1900 (kleine besch. aan voorplat) + Sythoff's Prentenboek Kinderbibliotheek. Huisboek voor jongens en meisjes. Leyden, A.W. Sythoff, ca. 1855. Latere bundeling van diverse uitgaves waaronder de pianino en de ploeg - en 10 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 93
[Prentenboeken] Undine
-By de la Motte Fouqué adapted from the German by W.L. Courtney and illustrated by Arthur Rackham. London, William Heinemann, New-York, Doubleday/ Page & Co, 1919. 136 p. 4to, in linnen. Net ex. + Where the Rainbow ends. Clifford Mills. Pictured by Leo Bates. Hodder and Stoughton, London, ca. 1912. 286 p. + East of the Sun and West of the Moon. Old tales from the North. Illustrated by Kay Nielsen. New York, George H. Doran, Company, ca. 1924. 204 p. Zonder stofomslag. -

verkocht € 140.00
kavel: 94
[Prentenboeken] The Peter Pan Picture Book
-Alice B. Woodward and Daniel O'Connor, London, George Bell & Sons, 2nd print, 1907. 62 p. + Arabische Nachtvertellingen. Naverteld door Laurence Housman. Platen van Edmund Dulac. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, ca. 1915. Genummerd 177/550 + The Songs and Sonnets of William Shakespeare. Illustrated by Charles Robinson + The Songs and Sonnets of William Shakespeare. Illustrated by Charles Robinson. Duckworth & Co, London, 1915. Net exemplaar + Tales of Mystery and Imagination by Edgar Allan Poe. Illustrated by Harry Clarke. London, Harrap & Co, 1919. -

verkocht € 120.00
kavel: 95
[ABC] Van A tot Z
-Rijmpjes bij prentjes voor kleine studentjes door Tine van Berken. Tweede druk. H.J. W. Becht, Amsterdam, ca. 1890. 14 pp. Oblong, met om en om geïllustreerde pagina's in sepia en kleurenlitho. 24 x 33,5 cm. + A.B.C. voor de Jeugd. Fabrieksprentenboek, ca. 1925. 10 p. + A is een Aapje. Neerland's Prentenboek. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1900. Geniet, 22,5 x 15 cm. - en 4 andere vroege ABC-boeken. -
€ 70 - € 120
kavel: 96
[Kinderprentenboeken] Pracht bundel aan de Lieve Kleinen
-Proza en Poezie. Gebr. Koster, Amsterdam, ca. 1887. 26 p. In halflinnen + Kijkjes in 't Rond. Prentjes van Kate Greenaway. Oorspronkelijke Versjes van C. Honigh. Schiedam, H.A.M. Roelants, ca. 1881. Halflinnen + Levend speelgoed. Een grappige droom. Mevrouw B.E. van Osselen-van Delden. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, ca. 1903. 24 p. Oblong in halflinnen - en 8 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 97
[Edmund Dulac] Stories from the Arabian nights
-With illustrations by Edmund Dulac. Retold by Laurence Housman. Hodder and Stoughton, London, ca. 1930. Vochtvlekje op voorplat linkerzijde, hoekjes wat gestoten, naam in klein op schutblad en enkele roestvlekjes, verder goed ex. + Stories from the Arabian Nights. Retold by Laurence Bougman, illustrated by Edmund Dulac. Hodder and Stoughton, London, 1907. Met tipped-in platen van Dulac. Pagina's gebruind. -

verkocht € 90.00
kavel: 98
Lot van 15 diverse titels
-Ik maak mijn speelgoed zelf, M.J. Franken-Coster. Utrecht, W. Leijdenroth, 1905. 72 pp. Met doublet + Hansje in 't Bessenland. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, ca. 1920. Oblong, 16 pp. + De verhuizing, Marie Hildebrandt, Ela Nieuwenhuis (ills.). Amsterdam, Elzevier, 1919. 12 pp., enkele pp. gescheurd en gerestaureerd - en 11 andere.-

verkocht € 155.00
kavel: 99
[Sinterklaas] Zie ginds komt de stoomboot
-Aangeboden door P. de Gruyter & zoon. 1934, 15 pp. + Hoeveel dagen nog? De Gruyter's Etalage Reclame. Ca. 1935. 15 pp. 23 x 15 cm. + O, kom er eens kijken. De Gruyter's choc. letters. 8 pp. 17 x 11 cm. + St. Nicolaas Versjes, Van de Broecke. 10 pp. 21 x 21 cm. + Sint-Nicolaas en zijn knecht. Cees Woltman. Zonder datum. 10 pp. 29 x 21 cm - en 40 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 100
[Sinterklaas] Alle kinderhartjes kloppen
-Wil de Wingerd. Wassenaar, Omnium, ca. 1950. 23 pp. + Sinterklaas Kapoentje..., Nelly Donker, Willy Schermele (ills.). Uitg. onbekend, ca. 1955. 35 x 27 cm. + St. Nicolaas boek. Uitg. onbekend. Met gelithografeerde platen, 24 pp. 32 x 24 cm. + St. Nicolaasboek. Idem, 33 x 30 cm. + (Sint Nicoolaasverhaaltjes). Uitg. onbekend, 'Nr. 320'. Met losse Sinterklaasfiguur ingevoegd. 10 pp. 26 x 22 cm - en 14 andere.-

verkocht € 80.00