1-103 Kinderboeken

kavel: 11
Jennie Harbour (ills.), My Book of Favourite Fairy Tales. Edited by Capt. Edric Vredenburg
-London/ Paris/ New York, Raphael Tuck & Sons, (1921), 133,(11) pp., met 12 kleurenplaten door Harbour, halflinnen uitgeversband, klein 4to. Met opdracht door Harbour op schutblad. Linnen op rug verkleurd en iets ingescheurd aan einden, band wat geschaafd, verder net ex. + idem, My Book of Mother Goose Nursery Rhymes. Idem, (1927), 143,(1) pp., met 12 kleurenplaten door Harbour, halflinnen uitgeversband, klein 4to. Linnen op rug verkleurd en wat sleets, band geschaafd, afdruk naam voorin, vlekjes op titel, verder goed + L.D'O. Walters, The Year's at the Spring. Illustrated by Harry Clarke. London, George G. Harrap, 1920, 127,(1) pp., met 17 platen (incl. frontisp.) door Clarke, geïllustreerd uitgeverslinnen, 4to. Band wat geschaafd, vlek p. 63-64, verder net ex. - en 2 andere. -

verkocht € 160.00
kavel: 12
Alexander Pope, The Rape of the Lock. An heroi-comical poem in five cantos.
-Embroidered with eleven drawings by Aubrey Beardsley. Tweede editie, een van 1000 ex., London, Leonard Smithers, 1897, xix,61,13 pp., met 11 illustraties door Beardsley, oorspronkelijk verguld rood linnen, 16mo. Rug verkleurd, enkele vlekjes op voorplat, verder goed + Robert Anning Bell (ills.), A Midsummer Night's Dream by William Shakespeare. Edited with an introduction by Israel Gollancz. London, J.M. Dent & Co., 1895, li,128 pp., frontispice en vele z/w ills. door Anning Bell, oorspr. verguld groen linnen, 8vo. Band wat vlekkig, rug verkleurd, intern enkele vlekjes, verder goed + Andrew Lang (ed.), The Yellow Fairy Book. With numerous illustrations by H.J. Ford. London, Longmans, Green & Co, 1894, xvi,321,(3) pp., rijk geïllustreerd met z/w platen en houtsneden in de tekst, oorspr. verguld geel linnen, 8vo. Rug smoezelig en verguldsel vervaagd, sleets langs randen, verder goed - en 4 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 13
Scrapalbums
-Folio album, ca. 1900, met 14 dubbelzijdig beplakte bladen met meest chromolithografische scraps w.o. een paginagrote Piet de Smeerpoets [Struwelpeter], in vergulde en versierde band. Rugstrip beschadigd, bladen los en deels beschadigd + album met 44 eenzijdig beplakte bladen, enkele scraps los ingestoken, begin 20e eeuw, in modern linnen album.-
€ 80 - € 150
kavel: 14
Walter Crane, Slateandpencil-Vania
-London, Marcus Ward & Co, 1885, kleurenillustraties door Crane, oorspr. halflinnen. Wat bruinvlekkig, verder goed. Walter Crane's New Series of Picture Books No. 1 + No. 2. Little Queen Anne. Idem, 1886, oorspr. halflinnen. Platten sleets, iets bruinvlekkig, verder goed + No. 3. Pothooks and Perseverance. Idem, 1886. Voorste schutbladen ingescheurd bij kneep, band sleets, verder goed - en 3 andere met illustraties door Crane. -

verkocht € 140.00
kavel: 15
Walter Crane, Flora's Feast. A masque of flowers
-London etc., Cassell & Company, 1889, 40 pp. + 8 pp. uitgeverscatalogus, oorspr. halflinnen. Band wat sleets langs randen, contemp. eigenaarsaantekening t.o. titel, verder goed + idem, Goody Two Shoes' Picture Book. Walter Crane's Picture Books Large Series. London/ New York, John Lane, the Bodley Head, (1901), oorspr. rood linnen. Eerste en laatste pp. gebruind, Foreword los, band met lichte gebruikssporen + idem, Queen of Summer, or The Journey of the Lily & the Rose. London/ Paris/ Melbourne, Cassell & Co, 1891, 40 pp. + 8 pp. uitgeverscat., oorspr. halflinnen. Blok losgaand van rug, band sleets langs randen - en 4 andere door Crane. -

verkocht € 170.00
kavel: 16
Lot met 9 Nederlandstalige kinderboeken: Julius Eduard Hartmann, Reintje de Vos
-Naar het Hoogduitsch door S.J. van den Bergh. 2e druk. Utrecht, Gebr. Van der Post, (1865), VII,(1),376 pp., met 37 staalgravures naar Heinrich Leutemann, in modern groen linnen, klein 8vo. Titelprent ontbreekt, hier en daar iets vlekkig, verder goed + Felix Timmermans, Vertelsels III. Illustraties door Tonet Timmermans. Brugge/ Brussel, De Kinkhoren, 1945, 71,(1) pp., oorspr. geïll. karton. Voorplat met knik r.o., verder goed + idem, Vertelsels. Brugge, De Kinkhoren, z.d., oorspr. karton. Rug besch. en met plakband, knik in voorplat. Met handgeschreven gedicht op schutblad gedateerd 1943 - en 6 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 17
Kay Nielsen (ills.), Sous le Signe du Rossignol. Conte de Henry Jacques
-Paris, L'Édition d'Art H. Piazza, 1923, 102 pp., met 19 opgeplakte kleurenplaten door Nielsen, oorspronkelijk omslag, 4to. Ex. nr. 509/1500 op Japans papier.-

verkocht € 220.00
kavel: 18
Lot van 4: Samivel, Goupil. Sur un thème du roman de Renard.
-Paris, Delagrave, 1936, VI,40 pp., oorspr. omslag, 4to. Papier op rug hier en daar wat gescheurd, verder net ex. + Konrad Mullerfurer, Uit huis en hof. Versjes van H.B.T. Utrecht, W. de Haan, (ca. 1920), met 12 volpagina kleurenillustraties, oorspr. geïll. karton, oblong 4to. Blok los in band, meeste pp. met kleine scheurtjes in buitenmarge, verder goed + Albert Dubout (ills.)/ Docteur F. Mery, Entre Chiens. Monte Carlo Éditions du Livre, 1964, 112 pp., oorspronkelijk omslag, 4to. Omslag met (water)vlekken, sticker op blanco schutblad, verder goed - en 1 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 19
Geschiedenissen der Vereenigde Nederlanden. Voor de Vaderlandsche Jeugd.
-Met plaaten en pourtraiten [Door Jacobus Kok en Jan Fokke]. Amsterdam, Johannes Allart, 1783-1795, 25 delen, ca. 250 p. per deel, in deel 25 de algemene index, met 273 gravures en portretten incl. handgekleurde, gegraveerde kaart in deel I, contemporain uniform halfleer, vergulde ruggen met marokijnen titelschildjes, 12mo.-

verkocht € 120.00
kavel: 20
Lot met 9 Engelse sprookjesboeken: Fairy Tales from Hans Christian Andersen.
-Translated by Mrs E-Lucas and illustrated by Thomas, Cas and William Robinson. London, J.M. Dent & Co., (1899), xiv,539 pp., frontisp. en titel geïll. in kleur, oorspr. groen geïll. linnen. Linnen wat sleets en iets gescheurd op kneep, contemp. inscriptie op blanco schutblad, verder goed, onafgesneden ex. + Andrew Lang (ed.)/ H.J. Ford (ills.), The Marvellous Musician and other stories. New York/ Bombay/ Calcutta, Longmans, Green & Co, 1909, 253,(4) pp., gekleurd frontisp. en z/w platen, oorspr. verguld blauw linnen. Goed ex. + idem, The Arabian Nights Entertainments. Idem, 1898, xvi,424 pp., 33 platen, oorspr. verguld en geïll. blauw linnen. Rugeinden iets sleets, intern iets vlekkig, verder goed - en 6 andere.-

verkocht € 80.00