1-103 Kinderboeken

kavel: 21
[Dulac. Rackham] Lot van 2: Edmund Dulac (ills.), The Sleeping Beauty
-and other fairy tales from the Old French, retold by A.T. Quiller-Couch. London, Hodder & Stoughton, (1910), (15),128,(3) pp., met 30 tipped-in platen, in oorspr. bruin verguld kunstleer, 4to. Band wat geschaafd, binnenzijde voorste kneep losgaand, wormtunnel in schutblad en Franse titel, verder goed + Arthur Rackham (ills.), Peter Pan in Kensington Garden by J.M. Barrie. A new edition. London, Hodder & Stoughton, (ca. 1912), viii,122 pp., met 50 tipped-in platen evenals z/w ills. in de tekst, oorspr. verguld groen linnen, 4to. Linnen met kleine besch. bij kneep, schutbladen gebruind, titel losgaand, opdracht op schutblad en inscriptie in pen boven inhoud, verder goed.-

verkocht € 200.00
kavel: 22
[Sinterklaas] Lot van 13: Van Spanje naar ons land. Reisbeschrijving van St. Nicolaas
-Op steen gebracht naar de origineele schetsen van Corns de Bruin voor - 6 Dec. Soestdijk, De Blauwvoet, ca. 1925. Folio met linnen rug, kleurenills. Een blad losgaand en met scheurtje, sleets langs randen, verder goed + Huibjes tocht met Sinterklaas. Tekeningen L. Wenckebach. Versjes Th. Verstijnen. Leesgraag boekjes nr. 90. Hilversum, Laurens E. Frankena, ca. 1935. Geniet, oblong 4to. Knik in vooromslag + Mee in den Zak. De ernstige lotgevallen van stoute Grietje en Pietje aan de jeugd verhaald door Oom Abraham. Met teekeningen van Daan Hoeksema. Naarden/ Bussum, Gebr. Koster, 1949. 64 pp. Oblong, gebonden - en 10 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 23
[Sinterklaas] Lot van 9: Waarom Sint-Nicolaas in 1944 niet bij de Rotterdamsche kindertjes
-kon komen rijden. B. Stroman. Met illustraties van Aad de Haas. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1945. Gebonden, 47 pp. Goed ex. + Frysk Sinteklazeboek. Gearstald fen E.S. de Jong. Boalsert, A.J. Osinga, 1945. Gebonden met linnen rug, 48 pp. Met z/w ills. + Sint Nicolaas boek. Nog nooit vertelde Sinterklaasverhalen. Typoscript Sinterklaasboekje met voorwoord door Paul Berding. Met verhalen zoals St. Nicolaas kwam bijna te laat, Sinterklaas en de schoenedieven en Sinterklaas humor. 84 pp. Met z/w ills. - en 6 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 24
[Sinterklaas] Lot van 37: Ons nieuwe Sinterklaasboek. Zeven liedjes en vier verhalen
-Versjes van Geertruida van Vladeracken en A. Zurcher-Groenveld. Prentjes van Jan Poortenaar. Amsterdam, Geertruida van Vladeracken, (1928). Touwgebonden, 4to. Omslag licht roestvlekkig, hoekje r.o. met vouw, verder goed + Sinteklazeboek fan Sinteklaes en Swarte Pyt. Samle fan Wike Zijlstra. Tekeningen fan Meinte Walta. Drachten, Laverman, 1958. Oblong, 15 pp. Iets vlekkig, verder goed + St. Nicolaasfeest. Zonder auteur, uitgever en datum. Oblong, met 10 fraaie uitslaande paginagrote kleurenills. Scheurtje in vooromslag, verder goed + 3 Sinterklaas-illustraties in passe-partout - en 31 andere.-

verkocht € 175.00
kavel: 25
[Fabels] Lot van 9: Sir Roger L'Estrange, Fables of Aesop and other eminent mythologists
-with morals and reflections. The seventh edition corrected. London, printed for D. Brown e.a., 1724, (10),29,(11),550,(2) pp., leer, geribde rug met verguld titelschildje. Zonder platen en gegraveerde titel. Leer sleets langs randen en gespleten op voorste kneep, oude naam op titel, deels gebruind + The Children's Picture Fable-Book containing one hundred and sixty fables. With sixty illustrations by Harrison Weir. London, Sampson Low, Son & Co, 1860, viii,278,(2) pp., 60 platen in z/w, linnen. Rugstrip ontbreekt, platten sleets, blok losgaand van rug, oude naam keerzijde frontispice. Redelijk goed ex. + Jefferys Taylor, Aesop in Rhyme with some originals. London, printed for Baldwin, Cradock, and Joy, 1820, 127,22 pp., met gravures, halfleer. Band sleets, intern roestvlekkig - en 6 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 26
Twee titels: (1) Uit bange dagen. Tafereelen uit het jaar 1672 door P.H. Rom
-Met een plaatje. Leiden, D. Donner, z.d. (ca. 1890), 16 p., met getint lithografische plaat door P.J. Mulder, later omslag met (beschadigd) oorspronkelijk vooromslag opgeplakt. -

verkocht € 200.00
kavel: 27
13 titels, o.a. Sinterklaas: (1) Groot-Vader Tijd en zijne twaalf kleinkinderen
-Gedichtjes van Ant. L. De Rop. Tekeningen van Harriett M. Bennett, gedrukt te Neurenberg bij Ernest Nister voor J.G. Robbers te Amsterdam, z.d. (1891), 20 dik papieren bladeren met chromolithografische illustraties (12 over de volledige pagina, 2x dubbel-p.), oorspronkelijk gelithografeerd karton met linnen rug, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 28
[Sinterklaas] Lot van 12: Sint Nicolaas Spel
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. Op board, opvouwbaar in 4 dln. + Het Sinterklaasboek. Meulenhoff, Amsterdam, 1922, incl. zeldzame prospectus + Het Sinterklaas Boek voor Broer en Zus. Meulenhoff, Amsterdam, ca. 1920 + Sint Nicolaas en zijn Knecht. Goedkope variant van de Vlieger-uitgave uit 1885. 8 p. Achterzijde ontbreekt en twee ongekleurde platen zijn door kinderhand ingekleurd + matig exemplaar van J. Schenkman, Sint Nikolaas en zijn knecht. Amsterdam, G. Theod. Bom, ca. 1870. Deel van tekstpagina 5/6 ontbreekt, meerdere rest. en herbonden in halflinnen - en 7 andere.-

verkocht € 85.00
kavel: 29
[Sinterklaas] Handgemaakt kartonnen winkeldisplay "Vol verwachting"
-56 x 47 cm. Ca. 1940 + originele tekening Gertie Jaquet, uit Okki 5, pag. 4/5 uit het verhaal "Kees mag mee met Sint", 2002. Oost-Indische inkt en aquarel. 29 x 42 cm.-

verkocht € 50.00
kavel: 30
[Arthur Rackham] The Land of Enchantment
-Cassel & Company, London, 1907. 4to, 144 p. In linnen gebonden met vergulde titel en bandtekeningen. Achterzijde band gevlekt, verder net ex. + Gulliver's Travels by Jonathan Swift. Illustrated by Arthur Rackham. Temple Press, 1937. 291 p. 4to, met stofomslag. Eerste schutblad met inscriptie, aan onderzijde wat gekreukt + Arabian Nights, illustrated by Edmund Dulac, Hodder & Stoughton, 6e dr., 1921 - en 1 andere.-

verkocht € 200.00