1-103 Kinderboeken

kavel: 31
The Cock and the Hen
-A Czechoslovak Folk Tale. Illustrated by Rudolf Mates. Raf. D. Szalatnay, New York, 1925. 26 p. Oblong, in halflinnen.-

verkocht € 80.00
kavel: 32
Lot van 7: Katharina Cameron (ills.), The Enchanted Land
-Tales told again by Louey Chisholm. London, T.C. & E.C. Jack, 1906, 211 pp., 30 kleurenplaten, goudkleurige schutbladen, verguld groen linnen. Rugeinden iets geschaafd, p. 103 licht gekreukt, verder goed + Harry Clarke (ills.), Tales of Mystery and Imagination by Edgar Allan Poe. London, Minerva Press, 1971, 381 pp., 24 platen, verguld rood linnen met stofomslag, 4to. S.o. met twee vlekjes en randen achterzijde met minimale scheurtjes, verder goed + W. Heath Robinson (ills.), The Incredible Adventures of Professor Branestawn by Norman Hunter. London, John Lane the Bodley Head, 1933, xi,203,(7) pp., geïll. rood linnen. Linnen deels verkleurd, voorste schutblad iets ingescheurd, verder goed - en 4 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 33
[Nederlandse kinderboeken] Sam. van Vleuten Jr. (ills.), De avonturen van Baron
-von Münchhausen. (...) Aan de jeugd verhaald door Oom Abraham. Bussum, Gebroeders Koster, ca. 1900, 63,(1) pp., geïll. linnen, oblong 4to. Hapje uit titelblad, enkele pp. met scheurtje, verder goed. Zeldzaam + De Hinkende Duivel door Lesage. Geïllustreerd. Amsterdam, Cohen zonen, 1905. 257,(2) pp., verguld en geïll. linnen. Blok wat losgaand bij kneep, verder goed + C.E. van Koetsveld, Sprookjes in den trant van Andersen. Met plaatjes. Schoonhoven, S.E. van Nooten, (ca. 1858), VI,152 pp., 4 platen in sepia, verguld groen linnen. Bandje iets geschaafd - en 9 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 34
[Engelse kinderboeken] Arthur Rackham (ills.), The Ingoldsby Legends
-or Mirth & Marvels by Thomas Ingoldsby. William Heinemann, 1909, xix,549 pp., 24 tipped-in platen en 12 volpagina ills., verguld blauw linnen, 4to. Band wat sleets/ verkleurd m.n. op rug, wat lossig in band, enkele platen met klein vouwtje in hoek + Rackham (ills.), Aesop's Fables. A new translation by V.S. Vernon Jones with an introduction by G.K. Chesterton. London, William Heinemann/ New York, Doubleday, Page & Co, 1912, xxix,223 pp., 13 kleurenplaten, geïll. groen linnen. Iets lossig in band, licht beduimdeld + Lilian Gask, Through the Gates of the Moon. London, John & Edward Bumpus, 1906, 126 pp., tekstills., geïll. linnen - en 5 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 35
Rie Cramer. (De maanden van het jaar).
-Complete set van de 12 maanden. Den Haag, G.B. van Goor Zonen, z.d. (ca. 1938), 12 delen, elk deel 16 p. en rijk geïllustreerd, oorspronkelijk uniform gedecoreerd karton met linnen rug, 4to (nette set met kleine defectjes).-

verkocht € 125.00
kavel: 36
Het Vertelsel van den Tijger en der Ton
-Utrecht, C. van der Post jr., 1872. Oblong, 4to, deel uit de reeks Rijmen en vertelsels voor de kinderkamer, J.J.A. Goeverneur. 12 p. en 6 volp. gelith. platen.-

verkocht € 140.00
kavel: 37
[Schoolplaten] Ooievaar
-Friedrich Andreas Perthes, Gotha, ca. 1910-1920. Nr. 3 (ooievaarsnest). Kleine scheurtjes in de marge, plaat licht gekreukt met kleine scheur links + schoolplaat van twee ooievaars, uitgever onbekend. Lithografie, ca. 1910-1930. Rand met linnen verstevigd. Beide 67 x 89 cm. Papier met punaisegaatjes en licht gekreukt.-
€ 75 - € 140
kavel: 38
[Schoolplaten] Ooievaar
-Der Storch. Nr. 89, naar Curt Bessinger. Fricke & Co., Stuttgart, 1929. Offsetdruk, 95 x 64 cm. Licht gekreukt, gerestaureerde scheur links boven, met punaisegaatjes + schoolplaat met ooievaars. Praag, 1934. Offsetdruk, 93 x 63 cm. Marge met gebruikssporen, punaisegaatjes, prent goed.-
€ 75 - € 140
kavel: 39
[Schoolplaten] Ooievaar
-Het Vrije Stelonderwijs, 3e serie Vos en Ooievaar, nr. 7 en 8. Door Tjerk Bottema. P. Noordhoff, Groningen, 1914. Lithografie op karton. 78 x 63 cm. Marges met gebruikssporen en waterschade (nr. 7), platen met lichte slijtage + Griekse schoolplaat Ooievaar. P. Zacharapoulou, Thessaloniki. Printed in Germany, ca. 1910-1920. Lithografie, papier. 40 x 34 cm in lijst. Twee scheuren onderin plaat, licht gekreukt, marge licht roestvlekkig, verder goed.-
€ 75 - € 140
kavel: 40
[Schoolplaten] Ooievaar
-Twee Nederlandse schoolplaten. Ooievaar aan het water en ooievaars bij boerderij. Zonder titel of uitgever. 94 x 69 cm en 87 x 66 cm. Offsetdruk, ca. 1910-1920. Marges met slijtage, waterschade, gaten. Platen met lichte gebruikssporen + Plaat 54. Ooievaar en wilde eend. J.F. Schreiber, Esslingen am Neckar, ca. 1910-1920. 107 x 83 cm, op karton. Marge en plaat met gebruikssporen en verkleuringen.-
€ 125 - € 250