1-103 Kinderboeken

kavel: 41
[Franse kinderboeken] Felix Lorioux (ills.), Don Quichotte
-Parijs, Hachette, 1929, 72 p., geïll. platten met linnen rug, groot 4to. Hoeken gestoten, p. 67 gescheurd, zwarte vlekken in benedenmarge en op achterplat, verder goed + Felix Lorioux (ills.), Fables de la Fontaine. Hachette, (ca. 1931), 72 p., geïll. platten met linnen rug, groot 4to. Sleets langs randen, wat lossig in band, verder goed + Walt Disney (ills.), Mickey boxeur. Hachette, 1932, 32 p., 4to. Papier op voorplat loslatend/ gekreukt, eigenaarsnaam op titelblad. Mickey no. 4 - en 5 andere.-

verkocht € 105.00
kavel: 42
[ABC-boek] Green's Alphabetical Panorama
-London, Darton and Co., Holborn Hill, ca. 1850. Leporello, met handgekleurde houtsnedes van elke alfabet-letter met onderschrift bij de illustratie. -

verkocht € 125.00
kavel: 43
[Movables] Goeverneur's Prentenboek. Met tachtig wisselende tafereelen
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1872. 10 p. 4 gelith. platen met 4 overdekkende flappen die elk door uitklappen weer een nieuw tafereel tonen (zodoende 80 verschillende scènes). -

verkocht € 110.00
kavel: 44
Pierrot's Leven en bedrijf voor de Jeugd
-J.W.A. Hilverdink, Theodor Bom, 1e dr., 1862. 20 pp. Fraai geïllustreerde uitgave. In halflinnen. Ex libris Felicia van Deth-Beck. Kl. besch. aan schutblad, naam eerste bezitter op schutblad. -
€ 70 - € 120
kavel: 45
Fabrieksprentenboeken
-Lot van 13 fabrieksprentenboeken, alle zonder uitgever, schrijver en auteur, uitgegeven ca. 1900-1920 op eenvoudig papier, geniet met 6 of 8 pagina's. O.a. Asschepoester en het Glazen Muiltje. Serie 22; Roodkapje, nr. 68; De drie meesterstukken; De Sterke Hans; Zevenschoon; De Kleine Ruiter - en 7 andere.-

verkocht € 60.00
kavel: 46
Bonaventure des Periers, Cymbalum mundi, ou Dialogues satyriques
-Avec une lettre critique (...) par Prosper Marchand. Nouvelle edition. Amsterdam, Prosper Marchand, 1732, xxx,243,(4) p., gegraveerd frontispice en 4 gravures, leer met geribde en vergulde rug, 12mo. Goed ex. + Charles Perrault, Les contes des fées. Paris, Théodore Lefèvre, z.d., 215 p., frontispice en 10 platen, oorspr. geïll. karton, 8vo. Voorplat losgaand, papier op rug besch., verder goed + Fables de la Fontaine avec un nouveau commentaire par Coste. Paris, Belin & Le Prieur, 1810, 2 delen, lxxxiv,264; 274 p., uniform leer met vergulde rug, 12mo - en 2 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 47
[Shape-books] Panorama of Birds, Beasts & Fishes
-Leporello, George Routledge & Sons Ltd., London, ca. 1890. Printed in Holland. 14 gelithografeerde platen, verbonden met zwart linnen. Lichte gebruikssporen.-

verkocht € 140.00
kavel: 48
Kate Greenaway
-Almanack 1884. George Routledge and Sons. 1e ed. 12mo + Almanack for 1886 + Almanack 1885, 1886 en 1889. Matig ex. van Kalender 1883 - en Kate Greenaway's Alphabet, ca. 1885. 24mo. Bijzonder mooi exemplaar.-

verkocht € 140.00
kavel: 49
[Kinderprentenboeken] Lot van 9: Geïllustreerd Album voor de Jeugd
-Dichtstukjes en gezangen door L. van den Broek, ca. 1857. Cahier met 8 ingelegde vellen met dichtstukjes en gezangen als "Kinderbede", "Het zieke Kind" en "de Wees". Cahier aan vouwrand geplakt, verder goed ex. + Roodkapje. Sprookje door Dorrit Mohr, ca. 1910 + Dierenleven, fabrieksprentenboek, ca. 1910. Rug geplakt, verder goed - en 6 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 50
De nieuwe moeder de gans
-Sprookjes uit de nieuwe doos van Jean Macé voor de Nederlandsche jeugd bewerkt door P.J. Andriessen. Amsterdam, D.B. Centen, ca. 1860. viii, 173, (3) p. 8vo. Slijtage aan randen. Verder lichte gebruikssporen + Geene rozen zonder doornen. Een zestal Verhalen uit het Dagelijksche leven met gekleurde platen. Tweede druk, Amsterdam, G. W. Tielkemeijer, ca. 1854 - en 15 andere, meest vroeg-20ste-eeuwse kinderboeken in wisselende staat.-

verkocht € 85.00