1-103 Kinderboeken

kavel: 51
[Kinderprentenboeken] Lot van 27: Avonturen van baron von Münchhausen
-Naverteld en geïllustreerd door Jan Wiegman. De Ajépé-Bibliotheek, uitgave Puddingfabriek A.J. Polak, Groningen, ca. 1935. Nr. 6 + nrs. 2, 3 en 9 uit de reeks + "Er was eens" no. 1-3, Heiermann & Co, Amsterdam, ca. 1930 + De kabouters en de rooie kool. B.V. Zwegers, ills. Harry v. Amelsvoort. C.G. Malmberg, 's Hertogenbosch, ca. 1930. 15 p. Geniet + De zwerftochten van een reus, B.V. Zwegers. Malmberg, 's Hertogenbosch, ca. 1930 + Baas Mollenvel, E. Dees, ills. P.V. Geldorp. Malmberg, 's Hertogenbosch, ca. 1930 + De Gelaarsde Kat. Kleurboek. Tekst Antoinette van Dijk, teekeningen M. Güthschmidt. N.V. Douwe Egberts, Joure en Utrecht, ca. 1933 - en 3 andere uit de reeks + Asschepoetster. Alkmaar, P. Kluitman, ca. 1880 - en 11 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 52
[Kinderboeken] Lot van 16: Don Conejo Astuto. Coleccion Ah!-Oh! sistma patentado
-Edition Roma, Barcelona, ca. 1940. Met beweegbare elementen in voor- en achterplat bovenzijde + Flora's feast. A Masque of flowers. Penned & pictured by Walter Crane. Londen, Cassel & Comp., 1895, 40 éénzijdig bedrukte, volledig in kleuren gelithografeerde bladen, oorspronkelijk in kleuren gelithografeerd kartonnen platten met linnen rug, 4to (gebonden als blokboek). Buitenzijde vlekkig, binnen goed ex. + Het Groote Dierenboek. Stoffen boek, ca. 1910. 10 p. Oblong. Voorplat linnen opkrullend aan randen, verder goed - en 13 andere, waarvan 10 Nederlandse.-

verkocht € 220.00
kavel: 53
My Bookhouse
-In the Nursery + Up One Pair of Stairs + Through Fairy Halls + The Treasure Chest + From The Tower Window + The Latch Key. Edited by Olive Beaupré Miller. Chicago, the Bookhouse for Children, 1920-1927, 6 delen. Deel 3, 4 en 5 in 1e druk. Deel 1 in matige staat (los in band, katernen losgaand, vlekkig), deel 2 wat lossig in band, verder in goede staat met hier en daar gebruikssporen - en 5 dubbele, deels in latere druk.-

verkocht € 70.00
kavel: 54
Franse prentenboeken
-Benjamin Rabier, Gedeon traverse l'Atlantique. Parijs, Garnier frères, (1933), 48 p., oorspr. geïll. karton met linnen rug, groot 4to. Inscriptie op schutblad, randen wat sleets, verder goed + Georges Clavigny, L'arche de Noé. Illustrations de O'Galop. Parijs, Albin Michel, ca. (1930), 48 p., geïll. karton met linnen rug, groot 4to. Licht roestvlekkig + J.F. Robelin Millet, Folle Avoine page-chevalier. Lyon, Editions Optic, 1945, groot 4to. Bovenkant rug met besch., verder goed - en 7 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 55
Nederlandse prentenboeken
-Filbo filmboek (Op een mooie zomermorgen). Uitgever onbekend, ca. 1938, (5) p. Voorkant met draaischijf met bewegende figuurtjes. Naam op eerste p., verder goed + Piet Broos, Morie Jantje. (Amsterdam, Mulder & Zoon, 1948), geniet, 4to. Net ex. + Rom, bom, bom. Zoo slaat de trom. Amsterdam, J. Vlieger, (1887), (7) p., oorspr. omslag. Eén-cents-reeks + Tip + Top als autorijders. Ills. V. Kubasta. Antwerpen, Diogenes, 1962. Pop-ups in goede staat + Tip + Top op het schip, 1965 - en 21 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 56
Engelse prentenboeken
-Sally and Sambo go travelling. The Kentucky Twins again. London, Raphael Tuck & Sons, jaren 40, oblong kartonnen band, geniet. Boekblok los in band, roest rond nietjes, stempel "Sample only" op voorplat + Hans Brinker Picture Book. New York, Graham & Matlack, (1913). Prentenboek volledig op linnen gedrukt. Geniet, 4to. Hoekjes met vouwen + Hickory Dickory Dock. Akron, Saalfield, 1917, eveneens volledig op linnen gedrukt. Gebruikt ex. met vouwen en ingekleurd door kinderhand + Lewis Carroll, Songs from Alice in Wonderland. Ills. John Tenniel. Music by H. Fraser-Simson. London, Methuen/ Keith Prowse, (1932), 55 p., geb. met stofomslag. S.o. met gebruikssporen, naam en blindgestempeld ex libris op schutblad, verder goed + Wanda Gag, Snippy and Snappy. New York, Coward-McCann, 1931. Oblong 4to met stofomslag. Gesigneerd verso titel en met inscriptie in pen - en 12 andere.-

verkocht € 170.00
kavel: 57
Oom Ben, Pim's Poppetjes
-Een Kijksprookje voor zijn Vriendinnetjes & Vriendjes bedacht en geteekend door Oom Ben [= B.W. Wierink]. Amsterdam, H. Gerlings, 1898. 26 pp. Kleurenlithografie. Oblong, touwgebonden.-

verkocht € 190.00
kavel: 58
Sint Nikolaas en zijn knecht
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1887. 34 p. (met daarbij 18 blanco pagina's). 8vo. Aan rug met zuurvrij tape gerest. Wat roestvlekkig, verder goed exemplaar. -

verkocht € 70.00
kavel: 59
[Nederlandse prentenboeken] Lot van 5: Onze Hondjes, door Beata
-Utrecht, Lentz & De Haan, 1897, 14 p., 4to. Omslag los in twee helften, gerestaureerd met plakband, voorplat mist hoekje r.o., verder goed ex. Zeer zeldzaam + Trouwe vrienden. J. Vlieger, Amsterdam. 4to, 10 p. Achterplat met lichte waterschade + Leven en bedrijf van Pierrot. Pierrot als kind en knaap. Premie uitgave van het Nieuwsblad voor Nederland, ca. 1890. Geniet, 12 p. Rug gespleten aan uiteinden + Hansje Knipperdolletje. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. Geniet, 16 p. - en 1 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 60
[Russische avant-garde] Eduard Mendelevich Krimmer (1900-1974)
-Ptichnik. Moskou/ Leningrad, Raduga, 1926. Orig. gelith. omslag, 8 p. Gedrukt in Leningrad.-

verkocht € 200.00