1-103 Kinderboeken

kavel: 61
Elf diverse titels: (1) De reis om de wereld in 80 dagen
-in de Amsterdamsche Schouwburg, door P.J. Andriessen. Met 8 platen. Amsterdam, gedrukt door Henry Koster voor J. Vlieger, z.d. (1875), 25 p., met 8 chromolithografische platen (2x dubbel-p.) en oorspronkelijk omslag door G.J. Bos (de litho's en het omslag gedrukt door Van Leer & Co te Haarlem), 4to.-

verkocht € 100.00
kavel: 62
[Rie Cramer] Lot van 16 prentenboeken met illustraties van Rie Cramer,
-grotendeels uitgegeven door W. de Haan te Utrecht, grotendeels hardcovers, diverse formaten.-

verkocht € 70.00
kavel: 63
Theo van Hoytema (1863-1917). Vogelvreugde
-Tresling & Co, Amsterdam, 1904. 36 p. Ontworpen en op steen gebracht door T. van Hoytema. Bijzonder mooi exemplaar.-

verkocht € 90.00
kavel: 64
19e-eeuwse prentenboeken
-Tijl Uilenspiegel, W.J. van Zeggelen. Schoonhoven, S. & W.N. van Nooten, 1893 (6e dr.). 48 pp. met 6 gelith. platen. Halflinnen, 24 x 18 cm + Jocko, J.C. Bouwmeester. Zutphen, W.J. Thieme, ca. 1888. Geïll., halflinnen, met vernieuwde rug + Theevisite. Tine van Berken. Amsterdam, H.J.W. Becht, ca. 1895. 12 pp., 12mo, met gekartelde snede, licht verkleurd. Koordgebonden - en 8 andere. -

verkocht € 70.00
kavel: 65
Engelse en Franse prentenboekjes
-The Pied Piper Hamelin, R. Browning. Londen, Ernest Nister, 1906. 26 pp., geïll. en met 11 platen. Oblong, met vernieuwde rug + April Showers, Mabel Dearmer. London, Frederick Warne & Co., ca. 1890. 24 pp., 15 x 12 cm. Rug deels los + Le Langage des Fleurs, Kate Greenaway (ills.). Parijs, Librairie Hachette et Cie., z.d. 80 pp., 15 x 12 cm. Halflinnen - en 3 andere. -

verkocht € 70.00
kavel: 66
[Sinterklaas] 2 centsprenten en bordspel
-Sint-Nicolaas geeft ieder wat! No. 37. Amsterdam, G.L. Funke, 1867. Handgekleurd, 43 x 34 cm, in lijst. Licht sleets aan randen, met vouwranden + Sint Nicolaas komt u verschijnen ... No. 1. Amsterdam, P.C.L. Van Staden, ca. 1870. 39 x 31 cm, in lijst. Met kleine scheurtjes op vouwranden + Sint Nicolaas spel. Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1888. Bordspel, lithografie, 58 x 42 cm, in lijst. Met vouwranden, in goede staat.-

verkocht € 220.00
kavel: 67
[Schoolplaat] Sinterklaas en Zwarte Piet, Bram Ohm
-Groningen, J.B. Wolters, 1954. 'Ter herinnering 1904-1954 sinterklaascommissie Amsterdam'. Lithografie, op karton, met metalen beschermhoeken. 98 x 74,5 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 68
[Schoolplaten/ Sinterklaas] Het vrije Stelonderwijs door J. Klootsema en A. Brands
-Groningen, P. Noordhoff, 1911-1913. E.G. Schlette (ills.). Eerste serie plaat 2, 3, 7 en 8; Tweede serie plaat 2, 7 en 8. Lithografie op karton, 91 x 70 cm. Inclusief de zeldzame Sinterklaasprent. -
€ 200 - € 350
kavel: 69
[Kinderprentenboeken] De kat van den Schach van Perzië
-H.C.A. Campagne, Tiel, ca. 1880. Rug gerest., verder goed + De geschiedenis van een trouwen hond. Johanna's Prentenboek, uitgave Jan Leendertz., Amsterdam, 1885. Gerest. aan rug, plakbandreepje op voorplat, verder goed ex. + De Kleine Schipbreukelingen. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1880. Rug hersteld, wat kleine besch. in de marge van het omslag, verder goed - en 3 andere.-

verkocht € 180.00
kavel: 70
[Kinderprentenboeken] De Geschiedenis van een Muis
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. Fraai exemplaar + Tafereelen uit het Jeugdig Leven. J. Vlieger, Amsterdam, 1884. Rug geplakt + De Vrienden der Jeugd. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 12 p. Omslag enkele bruine vlekjes, verder net ex. + De Pop van Bertha. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1895. Met schoolprijs + De Dwerg. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890 - en Jocko. Teekeningen van J. Scheider. Tekst J.C. Bouwmeester. W.J. Thieme en C. te Zutphen, 1885. Wat roestig bij nietjes binnenzijde, naam op titelpagina, verder gaaf exemplaar. -

verkocht € 70.00