1-103 Kinderboeken

kavel: 71
19e-eeuwse kinderboeken
-Vos en konijn, een leerzaam verhaal uit het dierenland. Voor de jeugd. Met versjes door J. Schenkman. Amsterdam, Hendrik Vleck, ca. 1862. Oblong. 31 p. met 5 platen. In blind gemarmerd bandje uit de tijd + De geschiedenis van mijnheer Kardoes en Muizenschrik. Met 16 gekleurde platen. Derde druk, Gouda, G.B. van Goor, 1870. Knikje in voorplat, verder goed + De Leiteekenaar voor Kinderen door eenen onderwijzer in de teekenkunde. Vierde stukje Landschaps-studiën. Amsterdam, S. de Grebber, 1856 (ingekl.) + Prentenboek voor brave Kinderen I. Mühlen & Leendertz, Issum, ca. 1855 - en 2 andere. -

verkocht € 40.00
kavel: 72
[Struwelpeter] Allerverschrikkelijkste geschiedenis v. Pietje Hoogmoedig en Waanwijze Miet
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1875. 7 eenzijdig bedrukte pagina's met kleurenlithografie. 13 x 18,5 cm. Nummerstickertje r.b. voorplat. Goed exemplaar + De kleine Gulzigaard. D. Bolle, Bazaar van goedkoope boeken, Rotterdam, ca. 1882. 10 p. Kleine rest. aan achterzijde.-

verkocht € 130.00
kavel: 73
[Struwelpeter] De Groote Jokkebrok
-Zonder uitgever, z.d. (ca. 1880). Rug met draadje herbonden, 2 hapjes uit zijmarge. 6 eenzijdig bedrukte prenten + Piet de Smeerpoets. Een vrolijk Kaartspel. Frankfurt am Main, B. Dondorf, ca. 1880. Kwartetspel met 36 kaarten. Nr. 314. Net exemplaar + Grietje de Smeerpoets. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 6 tekstpagina's en 6 paginagrote kleurenlitho's Amand Lith. Toegevoegd: Neerbosch-Prentenboeken. Geschiedenis van den Kleinen Frits. Nijmegen, P.J. Milborn, ca. 1885. Nieuw bindkoordje, lichte gebruikssporen - en 1 andere.-

verkocht € 220.00
kavel: 74
[ABC] Nieuw Nederlandsch Kunst
-A.B.C. voor leerzame kinderen. Opgedragen aan Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Prinses van Oranje. Amsterdam, H.H. Huisman, 1847. 4to, 24 plaatjes, 2 op een blad. -

verkocht € 150.00
kavel: 75
Elisabeth Böttiger
-Ein lustiger Streich in 12 Bildern von Elisabeth Böttiger. Leporello met 13 gekleurde linosneden. Dachau, Verlag Bayerland, ca. 1940. Op linnen. Totale lengte uitgeslagen 192 cm. Voor- en achterplat wat vlekkig, verder net exemplaar.-
€ 150 - € 300
kavel: 76
Sinterklaas
-St. Nicolaas. Uitgave Kreymborg & Co, ca. 1910. 10 p. Geniet. Als eerste zin "Zoo was dan onze goede brave, oude Sint weer uit Spanje aangekomen, ditmaal niet per stoomboot, maar met een vervoermiddel van den tegenwoordigen tijd, per vliegmachine (...)" + St. Nicolaas komt. Teekeningen van Sjoerd de Vries. Uitgeverij Koster Sneek, ca. 1935. 12 p. + St. Nicolaas en zijn knecht! Kleurkaarten-boek. Ca. 1950. 20 ansichten, deels kleur/ deels zwart-wit, in oblong boekvorm + Strooi-avond. 10 p. Fabrieksprentenboek, ca. 1935 + St. Nicolaas. 1e zin "1 December! St. Nicolaas zat voor zijn bureau en drukte op een bel", ca. 1935 - en 4 andere. Alle in zeer goede staat.-

verkocht € 160.00
kavel: 77
Sinterklaas
-St. Nicolaas. Fabrieksprentenboek, ca. 1920. Hard kartonnen kaft. Openingszin: "'t Was 2 December. Hé, wat gezellig was het in de huiskamer" + Sint Nicolaas en zijn Knecht. Fabrieksprentenboekje, ca. 1920. 10 p. + kartonnen display Ringers Chocolade, Rotterdam, Alkmaar, ca. 1910. Hoogte 19,5 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 78
Fabrieksprentenboeken
-Lot van 13 fabrieksprentenboeken, alle zonder schrijver en uitgever, ca. 1900-1935: Sprookjes Vertellen, ca. 1915. 10 p. Op achterzijde reclame voor N.V. de Nieuwe Margarinefabrieken Rijswijk. Wat roestig bij nietjes + Och, hoe Aardig. Ca. 1900. 10 p. Rug met tape versterkt, verder goed + Robinson Crusoë. Ca. 1920 (geportretteerd als klein jongetje) + Katten-boek. No. 96. Ca. 1925. 10 p. - en 10 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 79
Uitgeverij J. Vlieger, Amsterdam
-De goede Margaretha. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. 10 x 7,5 cm., 4 pp., geïll. omslag en 3 litho's. Boekje uit de serie Klein Prent- en Leesmuseum in twaalf soorten + De Kleine Piet en De Kerstboom uit dezelfde serie + Harmen de Zeeman. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. 10 p. + Appels en Bloemen uit dezelfde reeks - en 6 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 80
-Het eekhoorntje. 6 eenzijdig bedrukte litho's, ca. 1870. Rug hersteld + Hansje Knipperdolletje. Met 8 gekleurde plaatjes. 8 p. Ca. 1882 + uit dezelfde reeks: Jaapje Sta stil; Daar komt Paul Jonas aan; Och Jantje wil niet huilen; Dit is de Sleutel van den Bibelebomschen Berg + Het Bankbillet. Vertellingen voor Jongens en Meisjes met gekleurde Plaatjes. Ca. 1885 - en 3 andere.-
€ 70 - € 120