1-103 Kinderboeken

kavel: 81
Uitgeverij J. Vlieger, Amsterdam
-Kunstenmakers. Uitgeverij J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890 + De Gelaarsde Kat + Olijke Gasten - en 8 andere uit de reeks. Alle met zes in kleuren gedrukte plaatjes, zes illustraties en goede tekst op rijm of in proza. Formaat 9 x 14 cm.-
€ 60 - € 90
kavel: 82
-De Vliegende Roover. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1882. 6 p. tekst met 6 litho's. Net exemplaar + Vader Veelvraat. Nieuwe goedkoope serie, ca. 1890. 6 eenzijdig bedrukte pagina's + uit dezelfde reeks: De Toovenaar + Diogenes en de twee deugnieten - en Soldatenboek. Ca. 1900. 10 p. + Robinson Crusoe, ca. 1900. 10 p. + De Geschiedenis van Drie Biggetjes, ca. 1900. 10 p. - en 1 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 83
-De Vliegende Robert. Een aardig Prentenboekje. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. 8 eenzijdig bedrukte kleurenlitho's. Vochtvlekje achterzijde, schaafplekje door verwijderen sticker vooraan + Kleine mops. F.H. van Leent. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885 + uit dezelfde reeks: Blijde jeugd + Bezint eer gij begint + De Wakkere Knapen + Een Brave Jongen + De Rijke Boerenzoon + De Orgelspeler + De Kerstavond. Alle met stickertje r.b. op voorplat - en Robinson Crusoë. J. Vlieger, Amsterdam. Amand Lith., ca. 1890. 12 p. + Wilde Dieren, ca. 1890 - en 2 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 84
-De leelijkste van de vijf: een verhaal voor meisjes door Titia van der Tuuk met plaatjes. J. Vlieger [binnenzijde uitgeverij A.J. Van den Sigtenhorst, Deventer], 1890. 48 p. Ongesneden + uit dezelfde reeks: Een beetje brutaal en wat onvoorzichtig. Twee verhalen door A. de Visser + Het neefje uit de Oost. Een verhaal voor Meisjes door Titia van der Tuuk + De Baakwachter. Een verhaal voor jongens en meisjes door Ant. L. de Rop + Wie een kooltje laat vallen brandt de vloer. A. de Visser + Een Duinbloem en een tuinbloem. Ant. L. de Rop + Hilletje's vriendin. Ant. L. de Rop - en Een avontuur onder de Blackfeets en andere verhalen, geschiedenis, rekenkundige voorstellen, versjes, raadsels, enz. Met vier platen. Ca. 1890 + De kluchtige Poes en het hondje. Amsterdam, J. Vlieger. J.F.L. Müller. Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd, 9e druk, ca. 1880. 16 p. met 16 gelith. platen + De Kluchtige Aap en het poesje. Tiende druk [idem] - en 3 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 85
-Wip! zei de Kikvorsch. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. 6 p. Met een pagina Sinterklaasverhaaltje + Roodkapje, ca. 1885. 6 p. + De Geschiedenis van de gelaarsde kat [idem] + Kleurboekje, no. 2. 4 voorbeelden en 4 kleurplaten. Ca. 1885 + Torentje, Torentje bossekruid, of het eerste prentenboek op moeders schoot. Jan Schenkman, ca. 1880 (titel toen overgenomen van fonds Theod. Bom). 15 gelith. prenten met 6-regelig onderschrift - en 7 andere van Vlieger.-

verkocht € 70.00
kavel: 86
[Kinderprentenboeken] Kermispret
-Tine van Berken, H.J.W. Becht, Amsterdam, ca. 1895. 14 pp. Oblong, geniet. Net exemplaar + Wat Moeke vertelt. Tine van Berken. H.J.W. Becht, Amsterdam, ca. 1895. 14 pp. Oblong, geniet. Sleets bij hoeken, verder goed ex. + Zonnige Daagjes. Versjes bij prentjes voor kleine studentjes. Amsterdam, ca. 1895. 14 pp. Gerest. aan binnenzijde bij de nietjes, sleets bij hoekjes, verder goed - en Hartediefjes door Tine van Berken. H.J.W. Becht, Amsterdam, 1896. 12 ongenumm. pagina's. Fraai exemplaar.-

verkocht € 80.00
kavel: 87
[Kinderprentenboeken] Hondje Waf
-Rotterdam, D. Bolle, ca. 1880. 5 eenzijdig bedrukte pag. Rug gerest. + Het verdwaalde hondje. F.H. van Leent. Van Holkema en Warendorf, Amsterdam, ca. 1897 (handgeschr. datum versozijde voorplat). 12 p. + Wat kinderen gaarne zien. Keur van lieve plaatjes en veel aardigs om te lezen door F.H. van Leent. Meppel, H. ten Brink, ca. 1895. 14 p. + Roodborstje's Bruiloft door Christine Doorman en Beata. Lentz & de Haan, Utrecht, 1897. 14 p. Prachtig exemplaar - en 2 andere.-

verkocht € 240.00
kavel: 88
[Kinderprentenboeken] Niets is nul
-met 16 plaatjes in kleurendruk. Twaalfde druk, Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd. Haarlem, I. de Haan, ca. 1890. Pagina's verstevigd, waarbij voor- en achterplat op de binnenmarge naast de prent van de aansluitende pagina is gelijmd + Spel en scherts. Zonder uitgever, ca. 1900. 12 p. + Tot tijdverdrijf. Z.d. 8 p. Rug geregen met draadje + De straatmuzikantjes. Truida Kok. Met zes gekleurde platen. Deventer, Kluwer & Co, 1897 + Het Kikkerboek uit dezelfde serie - en 16 andere kinderboekjes, ca. 1890-1910.-

verkocht € 160.00
kavel: 89
[Kinderprentenboeken] Vriendjes en Vriendinnetjes
-Uitgave Vroom & Dreesmann, Sneek, ca. 1900. Per abuis tweemaal ingebonden combinatie van 8 pagina's + Naar het Klaverveld. Beata. W. de Haan, Utrecht, 1900. 14 p. Koordgebonden. Net ex. + De Guitenstreken van Hans en Frans met versjes van Stella Mare. Van Holkema & Warendorf, Amsterdam, ca. 1900. 12 p. Omslag met gebruikssporen + Kinderlachjes en Meibloesems door Anth. L. de Rop, 1893. 14 p. - en 11 andere.-

verkocht € 300.00
kavel: 90
[Kinderprentenboeken] Hugo de Groot. Nationale Prentenboeken
-Met gedichtjes van P.J. Andriessen. Geb. Belinfante, s'Hage, ca. 1885. 12 pp. + De Twee Kameraden. Rotterdam, D. Bolle, ca. 1880. 10 p. + Het Dierenboek. Rotterdam, D. Bolle, ca. 1880. 10 p. + Anton's Hoofdgebrek. M. van Walcheren (= Mevr. M.G.S. Hoyer-van der Feen). Amsterdam, A. van Klaveren, 1889. 10 p. + Voor 't Jonge Volkje. Geïllustreerd Verjaardag-Album met bijschriften van P. Louwerse. Zutphen, Schillemans & van Belkum + [idem] met alternatief voorplat - en 7 andere.-

verkocht € 70.00