[233] [234] [235] [236] [237]
kavel: 235 verkocht € 70.00

[U. Brunelleschi] Contes du temps jadis. Illustrations de U. Brunelleschi.

Parijs, gedrukt door G. Kadar voor l'Edition d'Art, H. Piazza, (1912), 122,(6) p., met 20 ingeplakte, gekleurde platen naar Brunelleschi, modern halflinnen met oorspronkelijk vooromslag meegebonden.
Halftitel, vooromslag en marges van boekblok gebruind. De eerste uitgave van deze reeks sprookjes: "La belle aux cheveux d'or", "L'oiseau bleu", "Gracieuse et Percinet", "L' Adroite princesse" en "Le prince Cheri". Met prachtige illustraties van Umberto Brunelleschi (1879-1949), die werkte als illustrator voor o.a. het Journal des Dames et des Modes, de Gazette du Bon Ton en Les Feuillets d'Art, en als costumier voor de Folies Bergères en Josephine Baker.