350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 452
Vaderlandsche Historie, vervattende de geschiedenissen der nu Vereenigde Nederlanden
-inzonderheid die van Holland, van de vroegste tyden af; uit de geloofwaardige schryvers en egte gedenkstukken samengesteld. [Door Jan Wagenaar]. Met konstplaaten en kaarten opgehelderd. Amsterdam, I. Tirion, 1749-1759, 21 delen. Uniform gebonden set met vergulde rugtitel. -

verkocht € 90.00
kavel: 453
The Life of an Actor
-Dedicated to Edmund Kean, esq. Pierce Egan. The poetical descriptions by T. Greenwood. Londen, C.S. Arnold, 1825. 1e editie. 12mo. Rood marokijn. Compleet met 27 originele gekleurde etsen, w.o. frontispice, en 9 illustraties.-

verkocht € 260.00
kavel: 454
Caminologie, ou Traité des Cheminées
-Contenant des Observations sur les différentes causes qui font fumer les Cheminées, avec des moyens pour corriger ce défaut. Ouvrage intéressant & utile, tant pour les Particuliers, que pour les Artistes. Avec figures. Dijon, F. Desventes, 1756. 8vo. Leer, verguld op rug. (4), XLIV, 187, (17) pp. Gegraveerd frontispice, 20 uitslaande platen. -
€ 400 - € 800
kavel: 455
Afbeeldinghe van d'eerste eeuwe der societeyt Iesu
-Voor ooghen ghestelt door de Duyts-Nederlantsche provincie der selver societeyt. Antwerpen, Plantijn, 1640. -

verkocht € 300.00
kavel: 456
[Keurbijbel] Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture
-vervattende alle de canonijcke boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments. Door last der Hoogh-Mog: Heeren Staten Generael (...). Dordrecht, Pieter en Jacob Keur, 1729. Folio. Leer met blindstempeling, messing beslag en klampen. (41),604,(4),268,(26),328,(4),132 pp. Bevat 6 uitslaande kaarten en vele prentbladen met elk 6 kopergravures.-

verkocht € 550.00
kavel: 457
[Bouwkunde] Handleiding tot de kennis der burgerlijke en militaire bouwkunst
-Voor de kadetten der genie; met LXIII platen. Door Jhr. C.M. Storm van 's Gravesande. 2e druk. Breda, gebroeders Nys, 1850. Compleet in 2 delen: tekstdeel en atlasdeel. Uniform halfleer met vergulde titel op rug. Tekstdeel 8vo, atlasdeel folio.-

verkocht € 85.00
kavel: 458
Algemeen en beredenerent woordenboek der natuurlyke historie
-Behelzende de dieren, planten, mineralen, en die der hemelsche lichamen, der verhelvelingen, en andere voorname verschynselen der natuur (...). Uit het Fransch van den Heere Valmont de Bomare (...) door Charles Papillon. Dordrecht, Abraham Blussé, 1767-1770. 3 delen. Gegraveerde titelbladen met embleemgravures, dl. 3 met gegraveerd frontispice. Uniform halfleer met vergulde titel op rug. Complete set.-

verkocht € 70.00
kavel: 459
Josephs droev' en bly-einde Spel
-Albert Ebbo Crous. Groningen, Seerp Brandsma, 1721. 3 delen in een band, (30),174;(3),177-364;206,(1) p. (deel 1 en 2 doorlopend gepagineerd), titelplaat, elk deel met titel met gegraveerd vignet. Leer, geribde en vergulde rug met titelschildje, platten met vergulde border, 8vo.-

verkocht € 60.00
kavel: 460
Natuur- en geschiedkundige verhandling over de reuzen en dwergen
-Voorgelezen in het natuurlievend gezelschap, onder de zinspreuk: aan wegtenschap gewijd, volmaakter door den tijd te Delft, Wilhelmus Greve (...) waar achter eenige aanmerkingen, wegens sommige verscheidenheden in den mensch, gevolgd door een beschrijving van een buitengewoon zwaar meisje. Met gekleurde platen. Amsterdam, J.C. Sepp & Zoon, 1813. ii, 64 pp. Met 5 handgekleurde platen en een uitslaande plaat met het "Model van de Zolen der schoenen van Gerrit Bastiaansz, of den Lekkerkerkschen Boer, op zijn 21ste Jaar gebruikt, zoo als dezelve op de Anatomie te Rotterdam worden vertoond" (maat 52). Wat lossig in band. Band smoezelig, rug ontbreekt deels, intern goed. Bibliotheekstempel op schutblad "Leesmuseum".-

verkocht € 800.00
kavel: 461
[Ambon. Rumphius] D'Amboinsche rariteitkamer, behalzende eene beschrijvinge van allerhande
-zoo weeke als harde Schaalvisschen, te weete raare Krabben, Kreeften, en diergelyke Zeedieren, als mede allerhande Hoorntjes en Schulpen, die men in d'Amboinsche Zee vindt: daar benevens zommigen mineraalen, gesteenten, en soorten van aarde, die in d'Amboinsche, en zommige omleggende eilanden gevonden worden. Amsterdam, Jan Roman de Jonge, 1741. Folio, geïll. frontispice, portret van de auteur, 60 gegraveerde platen en 5 grote gegraveerde vignetten. (20), 340, (43) p. in contemp. half-sumakgelooid bazaan met gemarmerd papier op gekartonneerde platten.-
€ 2000 - € 3000