350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 462
[Thomas Paine] Rights of Man: being an answer to Mr. Burke's attack
-on the French Revolution by Thomas Paine, secretary for Foreign Affairs to Congress in the American War, and author of the works intitled "Common Sense", And "A letter to the Abbe Raynal." 3 dln. in 1 band. Parts I, II en Letter addressed to the addressers, on the late proclamation. London, printed for H.D. Symonds, Paternoster Row, 1792. iv, 78; (2), 91, (3); 40 p. Klein 4to, kalfsleer met rugvignet in marokijn met vergulde titel. Leer aan randen gesleten, schutbladen vernieuwd, onderstrookje weggeknipt in benedenmarge titelbladen.-
€ 400 - € 700
kavel: 463
[Miniatuurboek] Het Boek der Psalmen
-Nevens de gezangen bij de Hervormde Kerk van Nederland in gebruik; (...). Amsterdam, Erven de Wed. J. Ratelband, 1781. In gemarmerd leer met vergulde bandversiering. 85 x 52 mm. Eerste schutblad ontbreekt.-

verkocht € 370.00
kavel: 464
Grammatica Latina Contracta
-Gerardus Vossius. Utrecht, Samuel de Waal, 1781. 239 p. Perkament, 8vo. Rug wat beschadigd, boekblok los in band + W. Horatius Flaccus. Lierzangen en dichtkunst. In het rymeloos vertaelt door J. v. Vondel. 2e druk. Amsterdam, Paulus Matthysz, 1657. (14),128 p. Met frontispice en gegraveerde titelpagina. Perkament, 8vo. Titel in hs. op rug. Titelp. met vlek + Q. Horatius Flaccus. Scholijs sive notis illustratus a Joanne Bond. Amsterdam, Henr. Westenium, 1609. 285,(3) p. Met gegraveerd frontispice. Perkament, 8vo. Titel in hs. op rug.-

verkocht € 120.00
kavel: 465
De Byen-corf der H. Roomscher Kercke
-Philips Marnix, heer van St. Aldegond. Amsterdam, Jan van Ravesteyn, 1657. (7), 268, (6)p. Oorspr. perkamenten band, 8vo.-

verkocht € 220.00
kavel: 466
[Early ornament catalogue] Recueil des Dessins d'Ornaments d'Architecture
-de la Manufacture de Joseph Beunat. A Sarrebourg, et a Paris. (1813). Met 85 platen met afbeeldingen van ornamenten gegraveerd door Louis Marie Normand, August Montferrand en A.P. Giraud. Platen gedateerd 1813. Eenvoudig kartonnen band.-
€ 300 - € 600
kavel: 467
[Mycologie] Illustrations of British Mycology
-Thomas John Hussey. Londen, Reeve, Benham and Reeve, 1847. Eerste reeks. Complete set van 90 losbladige gekleurde lithografieën. Elk 31 x 25 cm. -

verkocht € 800.00
kavel: 468
[Encyclopedie] Algemeen huishoudelijk, natuur-, zedekundig- en konst-woordenboek
-Vervattende veele middelen om zijn goed te vermeerderen, en zijne gezondheid te behouden (...). Door M. Noel Chomel. Tweede druk geheel verbetert, en meer als de helfte vermeerdert door J.A. de Chalmot, enz./ Vervolg (...). Leiden/ Leeuwarden, L. le Maire/ J.A. de Chalmot, 1778, 7 delen met doorlopende paginering, 4370 p., met gegraveerde frontispice en 100 uitslaande platen. In eenvoudige contemp. papieren band met rugvignet. Ruggen sleets, deels ontdaan van papier, intern goed.-

verkocht € 150.00
kavel: 469
[Botanica] Groot en algemeen kruidkundig, hoveniers, en bloemisten woordenboek,
-behelzende de manier om moes-, bloem-, vrugt-, kruid-tuinen, wildbossen, wijngaarden, oranje-huizen, stook-kassen, enz. aanteleggen [sic], enz. en allerlei gewassen te kweeken. Alles volgens de ondervinding van de ervarenste hoveniers der tegenwoordige eeuw. (...) Waarbij ook komt (...) het gebruik der barometers, thermometers, en hygrometers (...). Met koperen platen versierd. door Philip Miller, hovenier van het genootschap (...) te Chelsea (...). Voorzien van een voorrede van (...) Adrianus van Royen (...) uit het Engels vertaald en uitgegeven door Jacob van Eems. Leiden, gedrukt door Van Damme voor P. van der Eyk en J. van der Kluis, 1742-1745, 4 delen met doorlopende paginering in 2 delen, (20),1-364,(12),365-593; (4),595-1238,(2) p., met 13 gegraveerde platen (op een na alle uitslaand), enkele illustraties in de tekst, contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met vrijwel onleesbaar titelschildje, folio.-
€ 300 - € 500
kavel: 470
[Jean Jacques Rousseau] Collection Complete des Oeuvres de J.J. Rousseau
-Citoyen de Genève, 1782-1789. Deel 1-32, o.a. Confessions, Contrat Social en Dictionnaire de Musique (inclusief 18 uitslaande platen met muzieknotatie). Gemarmerd karton met titelvignet op rug, 19 x 12,5 cm.-

verkocht € 150.00
kavel: 471
[Huishouden] De Verstandige Huys-Houder
-Voor-schryvende, De Alderwijste Wetten om profijtlijck, gemackelijk en vermakelijk te leven, so inde Stadt als op 't Land. Amsterdam, Cornelis Jansz., 1663. (6), 184 p. Titelpagina met gravure. Halflinnen, 21 x 16,5 cm + Den ervaren huys-houder, Zijnde het III. deel van het vermakelyck landt-leven (...) Als mede Den neerstigen Bien-Houder (...) by-ghevoeght; Den verstandighen Kock. Brussel, Philips Vleugaert, 1672. 88 p. Titelpagina's met gravure. Halflinnen, 20 x 17 cm. Pag. 19 t/m 22 in fotokopie.-

verkocht € 190.00