350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 472
[Penningkunde] Beschrijving der Nederlandsche Historipenningen
-Gerard van Loon. 's Gravenhaage, Christiaan van Lom, Pieter Gosse, en Pieter de Hondt, 1723-1731. Folio, halfleer. 4 dln. (45), 574; (6), 562; (16), 556, (120); (6), 697, (37) p. Dl. 1 met frontispice en alle delen met identieke titelvignetten. In de tekst talloze gravures van penningen.-

verkocht € 300.00
kavel: 473
[Politieke filosofie. Hobbes] Leviathan: Of van de Stoffe, Gedaente ende Magt
-van de Kerckelycke ende Wereltlycke Regeeringe. Thomas Hobbes van Malmesbury. Amsterdam, Jacobus Wagenaar, 1667. Kl. 8vo, leren bandje met papier overtrokken, geïll. frontispice (met jaartal 1672) door C.K., titel met vignet in houtsnede, 1667. Portret van de auteur in kopergravure door C.K. verso uitslaande tabel, 744,(12) pp. + Blad-Wyser. Rug met kl. besch., slordige band, voorste schutbladen ontbreken, tekst compleet, enigsz. gevlekt, boekblok stevig in band.-
€ 900 - € 1500
kavel: 474
[Biblia Neerlandica 1616] Biblia. Dat is, de gantsche heylighe schriftuere,
-voortijts bij Jabob van Liesvelt wtgegaan/ Na de alderoudtste ende corectste copyen die geduckt zij. Hier siin van nieus bii gevoecht veele schone figure (...). Arnhem, Jan Janszen, 3 delen in een band, (12),266; 192; 119 bladen, met gegraveerde hoofdtitel, twee letterdruk tussentitels (voor De profetien der profeten en voor het Nieuwe Testament) met houtsnede drukkersmerk, vele houtsnede illustraties door Christoffel van Sighem, contemporain blindgestempeld dik leer over houten platten, met koperen hoekstukken, centrale ornamenten en 2 klampen, folio.-

verkocht € 1500.00
kavel: 475
[Artist's handbook. Jombert] Nouvelle Methode pour Apprendre a Dessiner sans Maître
-Ou l'on explique par de nouvelles Démonstrations les premiers Elémens & les Regles generales de ce grand Art, avec la maniere de l'étudier pour s'y perfectionner en peu de tems. Le tout accompagné de quantité d'Examples (...). Enrichi de Cent vingt Planches. Charles-Antoine Jombert. Parijs, 1740. Bijgebonden: Diverses figures a l'eau forte de petits Amours (...) Plus(ieu)rs fortes de Masques (...) Farinati Paolo. Parijs, C.A. Jombert, 1736. 2 delen in een band.-
€ 1000 - € 1500
kavel: 476
[Watersnood] Korte beschrijvinge van alle de plaatsen en polders
-die ingebroken zijn door de schrickelijcke water-vloedt, geschiedt op maandagh, den 26. Januarij deses jaars 1682 (…). Met de geschiedenissen van de voornaamste water-vloeden, sedert de generale sond'vloedt, (…) Als mede de hemels gesichten, teeckenen en comeeten (…) Hendrick van Dam. Rotterdam, Henricus Goddaeus, 1682. 3 delen in 1 band. 107,(1),180 p. Met 2 identieke houtsnedes (Ark van Noah) op titelp. en houtsnede van een komeet op 3e titelp. Gebonden met: Ingebroken Alblasser-Waert, in Zuyd-Hollandt, Vervangende desselfs Situatie, Grootte, Dijckagien, oude ende Nieuwe Inbreuken, &c. Midtsgaders, het naerder Inbreken van den Souwen-dyk (...) een Byvoegzel Rakende de Overstroomingen van den Alblasser-Waert (...) Als mede acht authentyke stukken rakende de tegenwoordige overstrooming. Leiden, Jan van Oudenhoven, 1741. (12),86,(2),34,(2),30,20,96 p. 8vo. Halfleer met gemarmerde platten. Band wat sleets, enkele pp. licht watervlekkig.-

verkocht € 400.00
kavel: 477
Orbis maritimi sive rerum
-in mari et littoribus gestarum generalis historia: in qua inventiones navium, earundem partes, armamenta. Instructiones classium, navigationes, prælia, maritima, arma, stratagemata (...). Claude Barthélemy Morisot. Dijon, Pierre Palliot, 1643. 2 dln. in 1 band. Met opdracht aan Pierre Seguier. Gegraveerd frontispice, 1 uitslaande plaat, 23 gegraveerde kaarten in de tekst en 21 andere gravures. Folio. Met bibliotheekstempel van de Kartuizers in Villeneuve onderaan de titelpagina. 19e-eeuws halfleer met gemarmerde platten, met verguld titelvignet op rug. Pagina's wat gebruind, eerste 3 en laatste pp. losgaand, band met gebruikssporen, sleets aan randen.-

verkocht € 1800.00
kavel: 478
[Anatomische atlas] Traité d'anatomie topografique
-Philippe Frédéric Blandin. [Brussel, Société Encyclographique des Sciences Médicales, 1838]. Oblong folio. Hier alleen de atlas in 2e uitgebreide druk. Halfleer, titel op rug in bruin en goudopdruk, gemarmerde platten en schutbladen; compleet met 20 handgekleurde lithografieën en tegenoverstaand de begeleidende tekst.-

verkocht € 240.00
kavel: 479
[Zoölogie] Dierkundig mengelwerk, in het welke de nieuwe of nog duistere Zoorten
-van Dieren door naauwkeurige Afbeeldingen, Beschryvingen en Verhandelingen opgehelderd worden. P.S. Pallas M.D. Vertaald door en met Aantekeningen voorzien door P. Boddaert Med. D. VI stukken met plaaten. Utrecht, A. van Paddenburg en J. van Schoonhoven, 1770. 4to, titel op rug in goudopdruk, halfleer, titel in rood en zwart, VIII,32; 38; 35; 32; 30 en 28,(2) pp. 6 deeltitels (1768-1770), compleet met 10 handgekleurde kopergravures (waarvan een uitslaand) door resp. J. van Hiltrop en J.J. Bijlaert in helder koloriet. -

verkocht € 650.00
kavel: 480
[Zoölogie] Dierkundige beschouwingen, Eenige Zoorten van zeldzame Dieren
-door naauwkeurige Beschryvingen, Afbeeldingen en Verhandelingen opgeheldert: Vertaald meet aanmerkingen verrykt en thans op nieuw in 't licht gebragt. In VI stukken met plaaten. [P.S. Pallas, vert. P. Boddaert]. Rotterdam, J.J. Meyneken, [1790]. 4to, titel op rug in goudopdruk, halfleer met gekartonneerde platten, half-titel en titel, VI,32; 38; 35; 32; 30 en 28,(2) pp. 6 deeltitels, compleet met 10 handgekleurde kopergravures (waarvan een uitslaand) door resp. J. van Hiltrop en J.J. Bijlaert. -

verkocht € 320.00
kavel: 481
[Hekserij] Del Congresso Notturno delle Lammie
-Libro tre di Girolamo Tartarotti (...) s'Aggiungono due dissertazioni epistolari sopra l'Arte Magica (...) Rovereto. Venezia, Giambattista Pasquali, 1749. 4to, gekartonneerd, titel op rug in hs., titel in rood en zwart met vignet, XXXII,460 pp. incl. 2 brieven; doorlopend gepagineerd.-

verkocht € 200.00