350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 482
[Moestuinen] Byzondere aenmerkingen over het aenleggen van pragtige en gemeene landhuizen,
-lusthoven, plantagien en aenklevende cieraeden: waer by gevoegt is een verhandeling aengaende het snoeijen en voorttelen van vrugt- en wilde boomen; inzonderheid eene nette beschryving om jaerlyks overvloedig druiven (...) voort te brengen als mede om onfeilbaer ananas-vrugten, ook citroen-, limoen-, oranje-boomen, en andere gewassen van warmer luchtstreek, onder onze koude voort te queeken en te vermenigvuldigen, nevens een berigt om de benoodigde weer-glazen daer toe te maken (...) [door Pieter de la Court van der Voort]. Tweede druk. Vermeerderd met twee aenhangzels, handelende over het aenleggen der trekkassen voor de persikken enz. en over het kweeken der bloemen. Amsterdam, K. van Tongerlo en F. Houttuin, 1763, 2 delen in een band met doorlopende paginering, (4),XII,(4),522,(18) p., met (conform bindersindex) 16 gegraveerde platen (meest uitslaand) door J. v.d. Spyk, F. van Bleyswyck, J. Wandelaar, en J.C. Philips.-

verkocht € 180.00
kavel: 483
[Anacharsis] Recueil de Cartes Geographiques, Plans, Vues et Medailles
-de l'Ancienne Grece, relatifs au Voyage du Jeune Anacharsis. 2e ed. Paris, 1789. 4to, halfleer, titel, 32 pp., index der platen, genummerd I-IV en 1-27, totaal 31 platen over de dubbele pagina (enkele uitslaand), de overzichtskaart en de meeste kaarten met randkleuring, de prenten en plattegronden in zwart-wit. Band slordig, tekst en platen in zeer goede staat.-

verkocht € 80.00
kavel: 484
An Illustrated Vocabulary for the Use of the Deaf and Dumb
-Thomas James Watson. London, Asylum for the Deaf and Dumb, Society for Promoting Christian Knowledge, 1857. viii, 470 p. Linnen. Rug hersteld, aantekening op p. 1.-
€ 150 - € 300
kavel: 485
[Tandheelkunde] L'Art du Dentiste mis à la portée de tout le monde,
-ou Méthode, simple et facile de soigner soi-même ses Dents, soit en santé, soit dans l'état de maladie. Alexandre Lenti. Hamburg, [de auteur], [1810]. Klein 8vo, halfleer met gemarmerde platten, titel op rug, gemarmerde schutbladen, 128 pp.-

verkocht € 400.00
kavel: 486
[Mondheelkunde] Traité des maladies de la bouche,
-d'apres l'état actuel des connaissances en médecine et en chirurgie, qui comprend la structure et les fonctions de la bouche (...). J.B. Gariot. Avec XV planches gravees en taille douce. Paris, Imprimerie de Baudouin voor L. Duprat-Duverger, 1805.-

verkocht € 440.00
kavel: 487
Observations sur l'Art du Comédien,
-Et sur d'autres objets concernant cette profession en général (...). Ouvrage destiné a de Jeunes Acteurs et Actrices. Par le Sieur D**** [Jean Nicolas Servandoni D'Hannetaire] Ancien Comédien. [Parijs], Société Typographique, 1774. 8vo, aangezuurd leer, titel op rug in rood en goudopdruk, gemarmerde schutbladen, titel met vignet, XVI,348,(2) pp., meerdere begin- en sluitvignetjes in houtsnede. Aant. en namen in hs. op de schutbladen.-
€ 80 - € 160
kavel: 488
[Utrecht] Costumen, usantien, policien ende styl van procederen, der stadt, jurisdictie
-ende vryheid van Utrecht. Willem Vandermuelen. Utrecht, Willem Broedelet, 1709. (12),456,(6) pp. Met gegraveerd frontispice, titelblad met vignet, gegraveerd portret. Halfperkament, folio.-

verkocht € 100.00
kavel: 489
[Botanica] Abregé de l'histoire del plantes usuelles; Dans lequel on donne leurs noms
-differens, tant François que Latins; La maniere de s'en servir, la dose, & les principales compositions de Pharmacie, dans lequelles elles sons employées. Pierre-Jean-Baptiste Chomel. Parijs, C. Robustel, 1725. 3e herziene druk. 2 delen, xlviii,(36),350; (8),347-830,(6) p., contemporain uniform kalfsleer met marokijnen titelschildjes.-

verkocht € 100.00
kavel: 490
[Prentbijbel] Historie des Ouden en Nieuwen Testaments
-verrykt met meer dan vierhonderd printverbeeldingen in koper gesneeden. Amsterdam, P. Mortier, 1700, 2 delen, (18),282,(8); (26),163,(11) p., beide delen met gegraveerd frontispice (van de Franse editie) en titelvignet, 5 dubbelpagina gegraveerde kaarten (3x met dubbelpagina letterdruk legenda), 428 illustraties op 214 gegraveerde platen door J. Baptist, J. Mulder en C. Huyberts naar J. Goeree, O. Elliger & B. Picart. Folio, leer met vergulde bandtekening, geribde rug en verguld titelvignet. Band licht sleets aan randen. Nette set.-

verkocht € 600.00
kavel: 491
Oeuvres de Racine
-Paris, imprimerie de Louis Cellot, 1768 [tomes I-V]. Oeuvres diverses. Londres [zonder uitgeversnaam], 1768 [tomes VI-VII]. 4to, halfleer, met titel en nummer op rugvignet.-
€ 100 - € 200