350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 502
[Krijgsgeschiedenis Nederlanden] Histoire de la Guerre des Païs-Bas
-du R.P. Famien Strada (...) Traduite par P. du Ryer. Nouvelle ed. Bruxelles, t'Serstevens, 1727. 4 delen. Leer, titel op rug in oranje en goudopdruk. De 4 delen uniform gebonden, gemarmerde schutbladen, frontispice door Harrewijn, 4x titel met vignet, (30),381,(36); (26),428,(40); (22),425,(40) en (22),481,(32) pp.-

verkocht € 200.00
kavel: 503
[Heraldiek/ genealogie. Ferwerda] Twee losbladige werken: (1) Adelyk en aanzienelyk
-wapen-boek van de Zeven Provincien; waar by gevoegt zyn een groot aantal genealogien van voornaame adelyke en aanzienelyke familien. Abraham Ferwerda. Leeuwarden, Abraham Ferwerda & Gerrit Tresling, 1760-1781. 2 delen; (2) Nederlandsch geslacht- stam- en wapen-boek, waarin voorkomen de voornaamste adelyke en aanzienlyke familiën, in de Zeven Vereenigde Provinciën opgemaakt uit oude en echte gedenkstukken. Amsterdam, J.B. Elwe & D.M. Langeveld, 1785. 2 delen.-

verkocht € 150.00
kavel: 504
[Scheepsbouw] L'Art de Batir les Vaisseaux, et d'en Perfectionner la Construction
-De les garnir de leurs apparaux, les mettre en funin, les manoeuvrer, etc. Avec la coupe d'un vaisseau du premier rang, les devis de plusieurs fortes de vaisseaux (...) etc. Outre les Pavillons de divers Etats. Le tout tiré des meilleurs auteurs Hollandois, comme Witsen, Van Eyk, Allard, etc. Amsterdam, David Mortier, 1719. 2 delen in een band. En bijgebonden: Les Pavillons ou Bannieres que la plupart des Nations arborent en Mer (horende bij deel 2).-

verkocht € 1200.00
kavel: 505
[Ethiek] Le Thresor de la Sagesse
-Compris en trois livres. Pierre le Charron. Lyon, François le Feure, 1606. Eerste druk. Klein 12mo, nieuwere gekartonneerde band met groen papier overtrokken, titel op rug in goudopdruk, geïll. titelblad met vignet, geheel in houtsnede, 750 pp. + bladwijzer. Titelblad met kl. rest. in de marge, kort afgesneden aan bovenkant, div. bruine vlekken voorn. achterin, ca. 100 pp. Compact in band.-

verkocht € 80.00
kavel: 506
[Boekbanden] Boekbandje in verguld rood marokijn,
-Frankrijk, laat 17de eeuw, platten met twee driedubbele lijnborders en hoekversieringen, geribde en vergulde rug in 6 compartimenten, randen van platten verguld, gemarmerde schutbladen, alle sneden verguld, klein 8vo. -

verkocht € 180.00
kavel: 507
[Krijgskunde. Artillerie] Archeley, das ist gründlicher und eygentlicher Bericht,
-von Geschuetz unnd aller Zugehör beneben außfuehrlicher Erklaerung (...) Nach eygener Erfahrung in den Niderlaendischen Kriegen in Hispanischer Sprach beschrieben, und an Tag gegeben. Diego Ufano. Zutphen, Andries Janson, 1630.-
€ 1600 - € 2400
kavel: 508
[Breda] Herman Hugo en Marcus Zuerius Boxhorn
-Obsidio Bredana Armis Philippi IIII. auspiciis Isabellae Ductu Ambr. Spinolae perfecta. Hermannus Hugo. Antwerpen, Plantijn, 1629. Samengebonden met: Marci Zuerii Boxhornii. Historia Obsidionis Bredae et rerum Anno MDCXXXVII gestarum. [Antwerpen, Plantijn-Moretus, 1637]. 2 delen in een band.-

verkocht € 800.00
kavel: 509
[Waterwerken] De Nieuw Uitgevonden Diep-Machine
-Afgebeeld op drie koperen platen. Uitgevonden, beschreven en in 't ligt gebragt tot nut en dienst van 't algemeen, en ter bevordering van Konsten en Weetenschappen. Cornelis Redelykheid. Gedrukt voor rekening van den autheur. En zyn te bekoomen: Den Haag, Hendrik Christoffel Gutteling/ Amsterdam, Yntema en Tieboel, 1774.-

verkocht € 440.00
kavel: 510
[Scheepvaart VOC] Artyckel-brief
-van de geoctroyeerde Nederlandtsche Oost-Indische Compagnie, by de (...) Staten Generael (...) den derden september, 1672. gearresteert. Den Haag, Jacobus Scheltus, 1676. Klein folio. Perkament, titel met groot vignet (Nederlandse leeuw) in houtsnede. 48 pp.-

verkocht € 1500.00
kavel: 511
[Economie] Beschryvinge van den koophandel in Oostindien
-Inhoudende middelen tot een goed bestier in den handel, pryscourenten en tafels, de beschryvingen van 't Fort St. George, Atchin, Malacca, Condore, Canton, Anjengo, Muskat, Gamron, Suratta, Goa, Carwar, Tellichery, Panola, Caap de Goede Hoop en St. Helena. Carel Lockyer (vertaald door) Arnout Schuyt. Amsterdam, Adrianus Douci, 1753.-

verkocht € 850.00