350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 512
Extracten uit: Wilhelm en Maurits van Nassau, princen van Orangien, haer leven en bedrijf
-[Isaac Commelin. Leiden, Jan Jansz. Orlers, 1651]. Blauw papieren omslagen. (1) Het eerste belegh ende overwinninge der stadt Rhyn-Berck, 4 pp., 2 dubbelpagina kopergravures Rhijnberg en Lingen. (2) Sommier verhael van de merckelickste geschiedenissen die in de Landen van Gulich, Cleve ende Bergh gevallen zijn (...). 25 pp. en een plattegrond van Gulick met de belegering over de dubbele p., in kopergravure. (3) Extract over de dood van Admiraal Heemskerck met een prent van de zeeslag in de Baai van Gibraltar, 14 pp. en een kopergravure over de dubbele p.-

verkocht € 70.00
kavel: 513
[Baudartius] Prenten van steden, belegeringen en portretten
-Baudartius, G. Les Guerres de Nassau. Et Description des Sieges, Batailles, rencontres & autres choses advenues durant les Guerres des Pays Bas. Incomplete Franse editie, oblong perkamenten band met een groot aantal prenten; los bijliggend een aantal prenten uit een andere Franse editie. Totaal ca. 88 prenten van steden, belegeringen en portretten. De tekst en prenten in de band met watervlekken.-

verkocht € 300.00
kavel: 514
[Fortificatie] L'Architecture Militaire ou la Fortification Nouvelle
-augmentée et enrichie de Forteresses Regulières, Irregulières, et de dehors, le tout a la practique moderne. Adam Freitag. Parijs, Toussainct Quinet, 1640 (in inkt 1660 gecorr.). (8), 179 p. Gegr. titelpagina, 35 uitslaande platen, 8 uitslaande tabellen. Leer, 4to. -

verkocht € 200.00
kavel: 515
[Fortificatie] Le Parfait Ingénieur François ou la Fortification Offensive et Défensive
-contenant la Construction L'Attaque et la Defense des Places Regulieres & Irregulieres (...) enrichie de plus cinquante Planches. Abbé Deidier. Parijs, Charles-Antoine Jombert, 1742. XIV, (2), 336, (4) p. Geïll. frontispice, titelpagina met gravure, 50 uitslaande platen en 7 gravures in de tekst. Leer, titel verguld op rugvignet. 4to.-

verkocht € 200.00
kavel: 516
[Militaria] Universae Architecturae Militaris
-Elementa Brevibus Recentiorum Observationibus Illustrata Conscripta. Christian Rieger. Wenen, Johan Thomas Trattner, 1758. 1e druk. (12), 348, (11) p. Geïll. frontispice, titelpagina met gravure, 22 uitslaande platen, 5 uitslaande tabellen, 8 gravures in tekst. Leer, titel in goud op rugvignet.-
€ 350 - € 700
kavel: 517
[Militaria] Gedenkschrift der uitgevoerde daaden van den grooten Menno baron van Coehoorn
-Nicolaas Ypeij. Franeker, J. Ippinga, 1772. (6), 63, (1) p. Oorspr. omslag, 8vo. Omslag sleets, pp. wat rafelig aan randen, aantal pp. watervlekkig in marges + Élémens de fortification, de l'attaque et de la défense des places (...) un dictionnaire des Termes de Fortification, de Guerre & d'Artillerie, &c. Parijs/Versailles, J.B.G. Musier/ Levefre, 1768. XXVII, 417, (3). 36 uitslaande platen en 1 uitslaande tabel. Halfleer, titel op rugvignet in goudopdruk. 8vo. Band iets sleets aan randen en scharnieren, enkele pp. licht roestvlekkig, watervlek in marge p. 19. Over nieuwe fortificatiemethoden, in plaats van de meer klassieke vormen beschreven door Van Coehoorn. -

verkocht € 280.00
kavel: 518
[Militaria] Der Festungskrieg im Feldzuge gegen Frankreich 1870-1871
-Benno von Tiedemann. Berlijn, Gustav Hempel, 1872. (8), 271, (1) p. Met 19 lithografieën, deels uitslaand. Halfleer, titelvignet op rug. 8vo.-

verkocht € 70.00
kavel: 519
[Militaria] Unterricht für die Officiers
-die sich zu Feld-Ingenieurs bilden, (...) und mit nöthigen Plans versehen. Dresden/ Leipzig, Johann Samuel Gerlach, 1787. 4e (= 5e) druk. (38), 408, (16) p. Geïll. frontispice, compleet met 32 gravures en 5 uitslaande tabellen. Kartonnen band, 8vo.-

verkocht € 80.00
kavel: 520
[Militaire bouwkunde] Erste Gründe der Kriegsbaukunst
-in einem Zusammenhange entworfen. L.J.D. Suckow. Frankfurt/ Leipzig, Tobias Goebhardt, 1769. 1e druk. (14),158,(5). Titelp. met vignet, 15 uitslaande gravures. Leer, titel verguld op rug.-

verkocht € 150.00
kavel: 521
[Fortificatie] Handbuch der vorzüglichsten Systeme und Manieren
-der Befestigungs-Kunst. Adolf von Zastrow. Berlijn, fr. Laue, 1828. Eerste druk. XII, 120 pp. Met 18 uitslaande gravures. Halfleer, titel op rugvignet. 8vo.-

verkocht € 160.00