350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 532
[Thomas van Aquino] Summa Theologica. S. Thomae Aquinatis
-Divine voluntatis interpretis (...) atque fideliter explicatur (...) In hac quidem novissima Editione omnia diligentius recognita. Leiden, Laurenti Anisson, 1663. 3 delen in 1 band. (12),263,(7),264,(10),(2),403,(11),444,20,(95) p. Titelpagina met gravure. Herbonden in kunstleer met gemarmerde platten, folio.-

verkocht € 140.00
kavel: 533
[Religie] Bybelsche Keurstoffen
-Rotterdam, Philippus Losel, 1732. 1e druk. XXXII, 237,(3) p. Geïll. frontispice. Perkament, 8vo. Bandje met lichte gebruikssporen, klein scheurtje in marge frontispice, schutbladen los van platten, aantal pp. licht watervlekkig + Salomons raad aan de jeugt. Om te ontgaan de smerten van de booze dagen en lustelooze jaren des ouderdoms, zoo als die voorkomt, Ecclesiastes 12: 1. Jacobus Fruytier. Rotterdam, Nicolaes Bellaert, 1790. 10e druk. (62),273,17 p. Perkament, 8vo. Band gebruind met gebruikssporen, titelblad losgaand.-
€ 100 - € 200
kavel: 534
Frederick Hendrick van Nassauw Prince van Orangien
-Zyn Leven en Bedryf. I. Commelyn. Utrecht, Weduwe van Snellaert ende Gerrit Nieuwenhuisen, 1652. 2e druk. 2 delen in 1 band. (4),219,(3),216,(4). Compleet met 34 platen over 2 pagina's, waarvan 2 uitslaand, geïll. frontispice en portret van Frederick Hendrick van Nassau. Overlappend perkament. Folio.-

verkocht € 1250.00
kavel: 535
[Wiskunde/ astronomie] Sturm, 2 werken in een band
-Leer, folio, titel op rug. Eerste titel met vignet in houtsnede: Mathesis compendaria sive tyrocinia mathematica tabulis (...) nunc quinta vice correctior edita. Johann Christoph Sturm. Leipzig en Coburg, Paul Günther Pfotenhauer, gedrukt door G.B. Goebelius, Schleusingen, 1707. 69 pp. met 19 geïllustreerde bladen in kopergravure over de volle pagina en 2 afbeeldingen in de tekst, licht gebruind, de titelpagina sterker gebruind. Samengebonden met: tweede titel met vignet in houtsnede: Scientia Cosmica sive Astronomia tam Theorica quam Spherica paucis tabulis. Johan Christoph Sturm. Neurenberg, gedrukt door Johann Ernest Adelbulner voor Wolfgang Maurits Endter, 1708. (2),32 pp., 2 bladen met resp. 22 en 34 illustraties in kopergravure over de volle pagina. Compleet, maar verkeerd gebonden (katern D). Dit deel met meerdere aant. in contemp. hs., div. vlekjes. 2 delen in een band.-

verkocht € 600.00
kavel: 536
[Militaria] The Principles of the Art Militarie,
-practised in the Warres of the United Netherlands: Represented by Figure; The Word of Command, and Demonstration. Henry Hexham. London, Robert Young, 1639. 3 delen in een band met appendix op het eerste deel: An Appendix, Of the quarter for the ransoming of Officers of all qualities, and soldiers (...). Delft, Jan Petersen Waelpote, 1637. The second part of the Principles (...). London, Robert Young, 1639. The third part of the Principles (...). Den Haag, Francis Spruyt, 1640.-

verkocht € 3400.00
kavel: 537
[Emblemata/ gedichten/ toneelspelen] (1) Zedelyke en Stichtelyke Gezangen
-van Jan Luiken. En den Lof en Oordeel van de Werken der Barmhertigheid. Amsterdam, Kornelis van der Sys, 1734. Kl. 8vo, halfleer, allegorisch frontispice, titel met vignetje, (6),300,(8) en 17,(1) pp. 23 kopergravures met boven- en onderschrift. Het bijgebonden Werken der Barmhertigheid met 8 kopergravures, alle gravures door Jan Luiken. (2-3) Jacob Cats: Huwelyck en Lof-Sang op het Geestelyk Houwelijk van Godes Soone. Proefsteen van de Trouring. Beide met talrijke kopergravures in de tekst. Gebruikte exemplaren. Toegevoegd: J. van Vondels Palamedes en 4 andere toneelspelen. Alle gebruikte exemplaren.-

verkocht € 120.00
kavel: 538
[Vervallen]
-en zijne gezondheid te behouden (...) Een oneindige menigte van geheimen in de Tuinbouw, Kruidkunde, Akkerbouw (...) Vreemde Gewassen en haare Eigenaartige Krachten (...) Voorts alles wat Handwerks-Lieden, Tuiniers, Wijngaardeniers (...), Edellieden, Geestelijken en andere Luiden van aanzien, in de eerste Bedieningen doen moeten, om zig welvaarende te maken. M. Noel Chomel (vermeerdert door) J.A. de Chalmot. Eerste en zevende deel. Leiden/ Leeuwarden, Joh. le Mair/ J.A. de Chalmot, 1768 en 1777.-
€ 150 - € 300
kavel: 539
Ouderdom, Buyten-leven, en Hof-gedachten, op Sorgh-vliet
-J. Cats. Amsterdam, Jan Jacobsz. Schipper, 1656. 8vo. Leer. Met titelillustratie, 4 platen, w.v. 1 uitslaand, en meerdere illustraties. Ouderdom en Buyten-leven [xxiv],261,[3] pp.; Hof-gedachten en Invallende Gedachten 125,[3] pp.; Koningklyke Herderin Aspasia [iv],84 pp.; Huwelijck Fuyck 32 pp.; Doodt-kiste voor de Levendige 224 pp. Band gehavend en niet-professioneel hersteld met kunstleer. Binnenzijde voorplat met ex libris en oude penaant., schutblad tevens met ex libris + Koren-bloemen, Nederlandsche Gedichten van Constantin Huygens Ridder. In XIX Boecken. Den Haag, Adriaen Vlack, 1658. 8vo. Halfleer. Met frontispice en 1 uitslaande plaat. Rug hersteld met kunstleer, enkele aant. in inkt in binnenwerk.-
€ 100 - € 200
kavel: 540
[Rietsuiker] Ensayo sobre el cultivo de la caña de azucar
-D. Alvaro Reynoso. Habana, Imprenta del Tiempo, 1862. Halfleer, titel op rug in goudopdruk, half-titel, titel met vignetje, XIII,310,(2) pp., voorplat geschaafd, eerste schutblad met vlek; verder een zeer goed ex. van deze eerste editie.-

verkocht € 130.00
kavel: 541
[Agricultuur] Traité de la culture des terres, suivant les principles de M. Tull, anglois
-Henri Louis Duhamel du Monceau. Paris, Hippolyte Louis Guerin & Louis François Delatour, 1753. 2 delen. 12mo, leer, uniform gebonden, gemarmerde schutbladen, half-titel, titel met vignetje, LXXXIV,384 en 454,(2) pp.-

verkocht € 180.00