350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 542
[Plinius' tuinen] Les Plans et les Descriptions de Deux des Plus Belles Maisons
-de campagne de Pline le consul (...) Félibien des Avaux. Amsterdam, Estienne Roger, 1706. Kl. 8vo, leer, titel op rug in goudopdruk, titel in rood en zwart met vignetje, 112,(8) pp. -

verkocht € 360.00
kavel: 543
[Hertenjacht. Muziek] Les Dons des Enfans de Latone:
-La Musique et La Chasse du Cerf, Poëmes dédiés au Roy. [Jean de Serre de Rieux]. Prault, Desaint & Guerin, 1734. 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, gemarmerde schutbladen, half-titel, geïll. frontispice door Le Bas, titel met vignet, XII,330 pp., 14,4,32 genummerde muziekbladen (tekst en noten) en 6 gravures (incl. frontispice) over de volle pagina door Le Bas naar Oudry behorende bij het gedicht Diane. Pagina's 297-316 met het toneelspel: Nouvelle Chasse du Cerf zijn hier niet bijgebonden. Plakker op schutblad.-
€ 150 - € 300
kavel: 544
[Tuinarchitectuur] Descriptions pittoresques de Jardins
-Du goût le plus moderne, ornées de XXVIII planches. C.L. Stieglitz. Leipzig, Voss et Compagnie, 1802. Klein 4to, halfleer, titel op rug in goudopdruk, titel, VIII,124 pp. en 28 kopergravures op dik papier. Div. aant., enkele gravures met lichte vlekjes voorn. buiten het prentbeeld; platten met gebruikssporen; verder een goed ex. Toegevoegd: 5 andere werken m.b.t. rozen, botaniseren en voeding der planten.-

verkocht € 320.00
kavel: 545
[Kunstenaarshandboeken] Verhandeling over prenten, door W. Gilpin. M.A.
-Uit het Engelsch vertaald. Rotterdam, P. en J. Holsteijn, 1787, XVI,164 p., met gegraveerde titel met vignet door F. Sanson en H. Roosing naar G. van Nijmegen, oorspronkelijk letterdruk omslag, klein 8vo. -

verkocht € 80.00
kavel: 546
Natuurlyk toverboek, behelzende de verbaazendste geheimen van natuur en konst,
-opgehelderd met plaaten. Eerste-vierde deel. Amsterdam/ Harlingen, Allart en Van der Plaats, 1791, 4 (van 8) delen in een band, 174; 104; 159; 176 p., met gegraveerd frontispice en 8 gegraveerde platen (op één na uitslaand), 19de-eeuws halflinnen.-

verkocht € 70.00
kavel: 547
Vijf 17de-eeuwse pocket-edities: (1) Aureli Prudenti Clementis V.C. Opera
-Amsterdam, apud Guiljel. Janss. Caesium (gedrukt door Willem Jansz. Blaeu), 1625, 261 p., met gegraveerde titelpagina, aantrekkelijk gebonden in contemporain kalfsleer met dubbele vergulde lijnborder op beide platten, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, 24mo.-

verkocht € 150.00
kavel: 548
[Schaatsen] A.P. Covilbeaux
-Patinotechnie ou Manuel du Patineur renfermant les vrais principes de l'art de patiner avec un système de classification. Des diverses Poses, et des Figures correspondantes au Texte. Seul ouvrage Paris, Desloges, éd. d'ouvrages d'art et de scince, 1842. 8vo. 51 p. met 15 (= titelpl. + 14 pl.) handgekl. gravures van schaatsers. In rood linnen. Buitenzijde gevlekt en smoezelig, intern goed.-

verkocht € 900.00
kavel: 549
Missale Romanum
-ex decreto sacrosancti concili tridentini restitutum (...) celebrantium commoditate. Antwerpen, ex Officina Plantiniana, apud Balthasarum Moretum (etc.), 1620. (62), 608, CIX, (5) pp. Titelblad met gravure, 10 gravures over de volle pagina en 10 gegraveerde randdecoraties. Naar tekeningen van P.P. Rubens, gravures getekend P.B. Leer, folio, titel verguld op rug.-

verkocht € 470.00
kavel: 550
[Leo Belgicus] De Bello Belgico decas prima
-[Famiano Strada] Ab exessu Caroli V. Imp. Usque ad initia Praefecturae Alexandri Farnesii Parmae, ac Placentiae Ducis III. Klein 8vo., half-titel, titel met Leo Belgicus. Antwerpen. Weduwe en Erven Johan Cnobbaert. 1649.-
€ 300 - € 500
kavel: 551
Flavius Josephus, Des hoochberoemden Joodschen histori-schrijvers boecken
-te weten vanden ouden Joodschen gheschiedenissen twintich: ende een van sijn eyghen leven (...) ender der machabeer lijden. Daer by ghevoecht zijn Egesippi vijf Boecken, oock handelende vande verstooringhe der stadt Jerusalem (...) noyt te voren in druc ghegheben. Leiden, Jan Paets Jacobsz., 1602. Titelpagina met gravure, ex libris met contemp. inkt in marge. (2), 343,(14),77,(3) fol. Perkament, folio. -
€ 100 - € 200