350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 362
[Architectuur] Eerste [en Tweede] Deel van de Perspective der Schilders ende Bauw-Meesters
-Waer in de aldergemakelykste ende verdigste maniere wordt aengewezen tot alles het welke raekt de Bauw-Konste ende de Doorzigt-Konste ofte Perspective (...) Broeder Andreas Pozzo [vert.] Johannes Boxbarth. Brussel, Franciscus t'Serstevens, 1708 + Tweede Deel, idem, Andreas Pozzo [vert.] Jean Boxbarth [Brussel, Franciscus t'Serstevens, 1708]. 2 delen. Nieuwe banden en schutbladen, halfleer met gemarmerde platten, portret van de auteur door Hofmann, geïll. frontispice, titel in het Nederlands en Frans, 3 pp. en 100 genummerde kopergravures met bijbehorende tekst. Deel II met geïll. frontispice, titel in facsimile, 3 pp., een tweede frontispice en 118 genummerde kopergravures met bijbehorende tekst + een niet genummerde kopergravure voor frescoschilderingen met instructies.-
€ 1000 - € 1500
kavel: 363
[Militaria] Muurkroon behaalt door zyne doorluchtigste hoogheit Johan Willem Friso
-Door godts genade (...) op den XXVI van den zomermaandt MDCCX. Leeuwarden, François Halma, 1710. (2), 13 pp. Zonder band. Kl. folio. Titelp. iets gebruind, hoekjes wat sleets + A Journal of the late Motions and Actions of the confederate forces against the French in the United Provinces and the Spanish Netherlands, with curious remarks on the situation, strength and rarities of the most considerable cities, towns and fortifications in those countries. London, Richard Baldwin, 1690. (2), 32 p. Met tabel in tekst. Papieren omslag, kl. 4to. Licht watervlekkig in rechtermarge + Goedbevonde aanwysing, daar in werd vertoond, hoedanig Holland het Neder-Stigt en de stad Utrecht tegens alle invasien des Vyands kan weden gedefendeert, sonder nogtans der selver Landen door het water te doen ondervloeyen. Hugo Ruysch en Barnard de Roy. Amsterdam, Jan Rieuwertsz, 1701. (7) p. Ongebonden, 4to. Binnenmarge met lichte watervlek, pp. iets rafelig aan randen. -

verkocht € 130.00
kavel: 364
[Fortificatie] De L'Architecture des Fortresses
-ou de L'art de fortifier les Places (...) Essai sur la Fortification. Charles François Mandar. Parijs, Magimel, 1801. XI, (1), 698, (2) p. 8 uitsl. gravures. Leer, 8vo. Band besch., voor- en achterplat nagenoeg los, eerste pp. met klein wormgaatje in rechter bovenhoek, enkele aant. met potlood in marges, enkele pp. met reparatie + Beschouwingen en bijdragen tot de kennis van ons land in verband met de verdedigings-aangelegenheden. Johann Gerrit Wilhelm Merkes van Gendt. Breda, Broese & comp, 1856-1857. (2), 229, p. 2 uitslaande kaarten. Halflinnen. 8vo. Bandje sleets, rug en voorplat binnenzijde verstevigd, laatste katern losgaand, 1 kaart met scheurtje in vouw, aantal pp. licht roestvlekkig. -

verkocht € 150.00
kavel: 365
[Fortificatie] Abhandlung von der Befestigungskunst im Felde
-Nach der pariser Ausgabe vom Jahre 1749 (...) auch dazu gehorigen Grundrissen. Louis André de Clairac. Breslau/ Leipzig, Johann Jacob Korn, 1755. 24, (4), 262 p. Titelp. met houtsnede, 42 uitslaande gravures. Halfleer, titel in goudopdruk op rug. 4to. -

verkocht € 200.00
kavel: 366
[Fortificatie] Abhandlung über die Befestigungskunst
-Hieronymus Benedicti (grav.). 1801-1803. Oblong folio, 25,5 x 35 cm. 42 gravures waarvan 2 uitslaand. Halfleer, titel in goudopdruk op rug.-

verkocht € 140.00
kavel: 367
[Fortificatie] Essai Général de Fortification
-et d'Attaque et Défense des Places. M. de Bousmard. Parijs, Maigmel, 1814. Dl. 2, 3 en 4. Halfleer, titel verguld op rugvignet, uniform gebonden. 8vo. -

verkocht € 70.00
kavel: 368
[Fortificatie] Gründliche Anleitung zur Kriegs-Baukunst
-Andreas Böhm. Frankfurt/ Leipzig, Heinrich Ludwig Brönner, 1776. (16), 490, (5) p. Geïll. frontispice, 24 uitslaande platen. Halfleer, titel verguld op rugvignet.-

verkocht € 320.00
kavel: 369
[Fortificatie] Gedanken über eine Fortification
-die aus lauter krummen Linien onder Zirkel-Stucken bestehet, wie auch einigen Stücken, die noch nicht gebräuchlich. J. Schneider. 1815. VIII, 9-62, (2), p. Met 4 losse uitslaande platen, handgekleurd. Ongebonden + Nachrichten über vaterländische Festungen un Festungskriege (...) für jüngere Krieger. F.S. Seydel. Leipzig/ Züllichau, Darnmannschen Buchhandlung, 1818-1819. 2 delen (van 4) in 1 band. XII,(1), 352, X, 332, (2) p. Halfleer, titel verguld op rugvignet. Band licht sleets aan randen, pp. wat roestvlekkig. -

verkocht € 190.00
kavel: 370
[Fortificatie] Compendio de Fortificacion
-para el uso de los oficiales de infanteria. Bernabé Tárrega y de Arias. Toledo, José de Céa, 1867-1869. 2 delen in 1 band. (2), 300, 254, (2) p. 7 uitslaande lithografische platen. Halfleer, titel op rug in goudopdruk.-
€ 100 - € 200
kavel: 371
[Fortificatie] Die Küstenvertheidigung
-Fortsetzung von: unsere Festungen. Berlijn, A. Bath, 1892. XV, (1), 344, (1) p. 17 lithogr. over gehele p. Halfleer. Groot 8vo. Band wat sleets, leer op voorplat met wormgaatjes, bibl. stempel "bibliothek des 19 infanterie regiment" en aant. in pen op titelpagina + Die Kriegsbaukunst im Felde. Ein Leitfaden für den Unterricht in Militair-Schulen, und als handbuch für die Officiere alles Waffen. Dresden/ Leipzig, Arnoldischen Buchhandlung, 1832. XXVIII, 536 p. 11 lithogr. platen, waarvan 10 uitslaand. 1 uitslaande tabel. Later halfleer, met gebruik van oorspr. rugstrip. 8vo. Band licht sleets aan randen, pp. roestvlekkig, uitsl. platen wat rafelig aan randen.-

verkocht € 100.00