350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 552
[Paarden] William Cavendish
-A General System of Horsmanship in all it's Branches: Containing a Faithful translation of that most noble and useful work of his Grace, William Cavendish, Duke of Newcastle, entitled, The manner of feeding, dressing, and training of horses for the Great Saddle, and Fitting them for the Service of the Field in Time of War, or for the Exercise and Improvement of Gentlemen in the Academy at home (..) 2 Vols. London, C. Corbett, 1748. Onregelmatige paginering: (4),v-viii, 11-142, (4); (2), 4, (2), 138, (15) p. Eerste Engelstalige editie. Gedeelde titel in Vol 1, met extra dubbelp. titelgravure in het Frans (Antwerp, Jacques van Meurs, 1658), met 42 (veelal dubbelp., plaat 37 omgekeerd gebonden) en 18 (van 20; f en vii ontbreken) platen. Plaat a-k (a-b en h-i elk een plaat, j bestaat niet) + Plaat I-VIII (anatomisch platen in sepia), gevolgd door 4 pag. met 30 figuren van hoefijzers en gereedschap. Folio in 18e eeuws halfleer met geribte rug en marokijn titelvignet. Enkele platen prof. hersteld, hier en daar een vochtvlek of scheurtje. Al met al een vrij nette set.-

verkocht € 3000.00
kavel: 554
Spiegel van het menselyk bedryf
-Vertoonende Honderd verscheiden Ambachten, Konstig afgebeeld, en met Godlyke Spreuken en Stichtelyke verzen verrykt door Jan en Kasper Luiken. Amsterdam, Jacobus van der Burgh en zoon, 1790. (4),208,(3) p. Gegraveerd frontispice, meer dan 100 gravures in de tekst. Halfleer, 8vo, verguld titelvignet op rug.-

verkocht € 550.00
kavel: 555
Camera Obscura
-Hildebrand (= Nicolaas Beets). Haarlem, Erven, F. Bohn, 1851. 2 delen in 1 band, (4),252;159,(1) p. Gegraveerd frontispice door J.W. Kaiser. Rood marokijn met goudopdruk. Met handgeschreven opdracht van Hildebrand.-

verkocht € 160.00
kavel: 556
De Schriftuurlyke Geschiedenissen en Gelykenissen Van het Oude en Nieuwe Verbond
-Vertoonende Drie honderd zeven en dertig Konstige Figuuren. Verrykt met Bybelse Verklaaringen en Stichtelyke Verzen. Amsterdam, Wed. Pieter Arentz en Kornelis vander Sijs, 1712. 2 dln. Geïll. allegorisch frontispice met titel door J. Luiken. Met 337 staalgravures, meeste in de tekst. 19e-eeuws halfleer, titel verguld op rug. (32),379,(5); (2)380-675,(6) p.-

verkocht € 200.00
kavel: 557
Vijf geïllustreerde titels: (1) Dr. Rovius, in en buiten praktijk,
-onder gezonden en kranken. Tooneelen uit het leven van den geneesheer te platten lande; naar eene veeljarige ondervinding geschetst. Met platen. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1848, (4),311 p., met 8 illustraties op 4 gelithografeerde platen, contemporain kalfsleer met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 70.00
kavel: 558
[Zeer zeldzame variant-editie] Jesuita in ferali pegmate
-ob Nefanda Crimina in provincia Guienna perpetrata â Petro Jarrigio antea ejusdem Societatis Viro (...). È Gallico latinerate donatus (...). Leiden, zonder uitgever, 1665, (18),264 p., contemporain overlappend perkament met goudgeletterd de eigenaarsinitialen GGMVH en datering 1677 op voorplat, sneden blauw geverfd, 12mo.-

verkocht € 70.00
kavel: 559
[Kunstenaarshandboeken] (1) Korte handleiding bij de beoefening van de ontleedkunde
-voor den beeldenden kunstenaar. Rotterdam, S. van Reyn Snoeck, 1848, 55 p., met een dubbele reeks van 23 gelithografeerde platen (spiegelbeeldig aan elkaar), contemporain goudgeletterd halfleer, klein 8vo.-

verkocht € 250.00
kavel: 560
[Ex. op groot papier. Klassieke oudheid] Het ryck der Goden, onder den eenige waare God
-In veel heerlijke vertooningen van Goddelijke bewijsen; naturelijke speculatien, politijke bedenkingen; aanmerkelijke geschiedenissen (...). Door Johannes Aysma. Amsterdam, T. ten Hoorn, 1686, (40),764,(24),(4) p., met geëtst allegorisch frontispice en 30 platen, w.v. 2 uitslaand, 7x door Jan Luyken, 22x door J. Lamsvelt en 1 gesigneerd Muld. (Joseph Mulder?), contemporain blindgestempeld perkament met geribde rug, groot 4to. -

verkocht € 340.00
kavel: 561
[Delft] VOC Delft boekbandje van zwart "haaienleer" met zilveren ornamenten in reliëf
-18de-eeuws boekbandje van zwart segrijn, 13 x 8 cm, beide platten met centraal zilveren ornament met driemaster en twee ornamenten met "VOCD" [= VOC kamer Delft], met ringetjes aan de voorsnede waar de originele zilveren stift doorheen gestoken kan worden om het bandje te sluiten, met als inhoud enkele blanco blaadjes tussen sitspapieren schutbladen, openklapbare "pocket" op de binnenzijde van het achterplat, alle sneden verguld.-

verkocht € 1200.00
kavel: 562
[Emblemata. Sweerts] Tafereel der deugden en ondeugden
-Vertoonende liefde, geloof, hoop, gerechtigheid, voorzichtigheid, goedertierendheid, kloekmoedigheid, mildheid, matigheid, en andere deugden: als ook hoovaardy, gulzigheid, wellust, gramschap, gierigheid, haat, nyd, achterklap, luiheid; en verdere ondeugden. Door Kornelis Sweerts. Amsterdam, W. Lamsvelt, 1703, (30),221,(1),(2 blanco),14 p., met gegraveerde titelpagina en 20 illustraties door Pieter van de Berge, contemporain perkament, 4to.-

verkocht € 150.00