350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 574
[Landbouw] Twee titels: (1) Boeren goudmijn,
-of handleiding tot de kunst, om van verschillende soorten van landerijen het meest mogelijke nut te trekken, meer vee te kunnen houden dan naar gewoonte, en hetzelve over 't geheel beter te kunnen voeden en doelmatiger behandelen; benevens een aantal wetenswaardige bijzonderheden tot den landbouw betrekkelijk: alles met voorbeelden, op ondervinding berustende, opgehelderd. Voornamelijk getrokken uit de landbouwkundige werken van Albrecht Thaer, En ten dienste van Hollandsche goedsheeren en landlieden bearbeid en uitgegeven door J.F. Serrurier, met een aanmoedigenden brief van Jan Kops (...). Amsterdam, J. Allart, 1807, XX,534 p., met illustraties op 5 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain karton met nieuwe leren rug (met gebruikmaking van oude rugstrip) en schutbladen.-
€ 100 - € 200
kavel: 575
[Hydrauliek] Lehrbuch der Hydraulik mit beständiger Rücksicht auf die Erfahrung
-Von Karl Christian Langsdorf. Mit 51 Kufertafeln. Altenburg, Richter, 1794, CX,655 p., met 51 (groot) uitslaande, gegraveerde platen, contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 576
[Woordenboek] Biglotton Amplificatum sive Dictionarium Teutonico-Latinum Novum
-Omnibus hactenus editis ejusdem generis Dictionariis multo perfectius, & incipientis atque progredientis juventutis utilitati accomodatius; praeter, & ad exemplar olim compositum. Martini Binnart. Antwerpen, Hieronymum Verdussen, 1705. Ca. 750 p. Leer, titel verguld op rug. 8vo. -

verkocht € 70.00
kavel: 577
Caesareologia sive Quartae Monarchiae Descriptio a Julio Caesare
-Romanorum Imperatore Primo, ad Imperium Usque Invictis Simi Imperiatoris Nostri Leopoldi I &c. Continuata et variis aenigmaticis aerii, incisis memorianque mire juvantibus figuris illustrata. Leipzig, Joh. Christ. Tarnovii, 1718. Met addendum over de historische kennis van de opvoeding van kinderen. (43),120,96 p. Geïllustreerd frontispice, 6 uitslaande platen met kopergravures. 20e-eeuwse groenleren band met titel verguld op rug. 12mo. -
€ 70 - € 120
kavel: 578
[Tovenarij en spelen] Natürliches Zauber-Buch
-oder neu eröfneter Spiel-Platz rarer Künste in welchem nicht allein alle Taschen-Spieler und andere curiöse mathematische und physicalische Künste, sondern auch die gebräuchlichen Karten-Würffel, Billard, Damen, und andere Spiele aufs genaueste beschrieben, und mit vielen Figuren erläutert werden. [Simon Witgeest] Neurenberg. Johann Steins seel Wittwe. 1740. Kl. 8vo., leer, 688 pp. + Register-

verkocht € 320.00
kavel: 579
[Lexicologie] Phraseologia Anglo-Germanica
-oder Sammlung von mehr als fünfzigtausend englischen Redensarten, aus den besten englischen Schriftstellern gezogen (...) dem is beygefügt in vollständiges Vocabularium (...) so das das werk zugleich als ein englisch-deutsches wörterbuch gebraucht werden kann. Friedrich Wilhelm Haussner. Strassburg, Georg Levrault, 1798. 935 p. Leer, verguld titelvignet op rug. 8vo.-
€ 70 - € 120
kavel: 580
[Rechten] Jurisprudentia Vetus Ante-Justinianea
-Complectens fragmenta legum regiarum (...) veterum jurisconsultorum & codicum Gregoriani (...) Querom omnium catalogum versa pagella indicabit. Petri Fabri. Cervariae, Emmanuel Ibarra, 1744. 662, (32) p. Perkament, titel in inkt op rug. 12mo. -
€ 70 - € 120
kavel: 581
[Religie] Vera et sincera historia schismatis Anglicani
-De eius origine ac progressu: Tribus libris fideliter conscripta. Nicolao Sandero. Keulen, Petrum Henningium, 1628. 348,(22),142 p. Met appendix. Gebonden met: Summarium rationum (...) Puckeringius Elizabetha Angliae Reginae (...) una cum responsionibus reginae angliae (...) qua ei obiecta sunt. Romoaldi Scoti. Keulen, Petri Henningiae, 1627. 109 p. En gebonden met: Maria Stuarta, Regina Scotiae, Dotaria Franciae, Haeres Angliae et Hyberniae (...) rationem tituli praefert frons sequentis pagellae. Oberto Barnestapolio. Keulen, Petri Henningiae, 1627. (5),68 p. 8vo. Leer, vergulde stempeling op platten, titelvignet op rug. -
€ 100 - € 200
kavel: 582
[Thomas van Aquino] Perfecta dies principis
-ex Angelico Divi Thomae Aquinatis Opusculo de Eruditione (...) Universa Aristotelica Philosophia In Praecipuis Scholasticorum Controversijs (...) Et primae Sanguinem Nobilem Decenti Luci Eruditori Exposita. Filip Josepho de Gallas. Praag, Joannis Wenclesai Helm, 1721. Ca. 450 p. Perkament, 4to.-
€ 80 - € 150
kavel: 583
[Rechten] Methodus universi iuris
-Nicolai Vegelius. (28),1278 p. Met tabel en 1 plaat. Leer met geribde rug. 8vo. Gebonden met gebruik van Middeleeuws handschrift (hier en daar zichtbaar).-
€ 80 - € 150